בוליגו במימוש ראשון לשנה: מוכרת את מקבץ הדיור 430 Ascent בפנסילבניה

חברת ההשקעות בנדל"ן מדווחת על השלמת מכירת מקבץ הדיור 430 Ascent הכולל 319 יחידות דיור בפנסילבניה, ארה"ב. מדובר במימוש הראשון של החברה השנה, בעקבותיו היא צפויה לקבל דמי הצלחה בהיקף של כ-1.3 מיליון דולר

 

 

 
איתי גורן, צילום: יח״צאיתי גורן, צילום: יח״צ
 

עידו אסיאג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
02/06/2024

מנכ"ל ומייסד בוליגו קפיטל, איתי גורן: "גם בשוק מאתגר, בוליגו מצליחה לבצע מימושים איכותיים שיוצרים רווח משמעותי לנו ולמשקיעים. בוליגו תמשיך לפעול לניצול חלון ההזדמנויות ההיסטורי בשוק הנדל"ן בארה"ב".

חברת השקעות הנדל"ן בוליגו קפיטל מדווחת על השלמת מכירת מקבץ הדיור 430 Ascent הכולל 319 יחידות דיור בפנסילבניה, ארה"ב. מדובר במימוש הראשון של החברה השנה, ובעקבותיו היא צפויה לקבל דמי הצלחה בהיקף של כ-1.3 מיליון דולר. היקף ההון המנוהל על ידי בוליגו עמד בסוף השנה על כ-1.2 מיליארד דולר. בוליגו מעריכה כי העסקאות הקיימות יניבו לה דמי הצלחה בטווח של לכל הפחות בין 93-127 מיליון דולר בשנים הקרובות.

ההון העצמי שהושקע על ידי השותפים המוגבלים בעסקה הסתכם בכ-21 מיליון דולר. תזרים המזומנים החופשי מעסקת המכירה, בצירוף החלוקות השוטפות למשקיעים, הסתכם בכ-38.1 מיליון דולר, שמשקפת תשואה שנתית (IRR) של כ-12% ומכפיל הון של כ-1.8 לשותפים המוגבלים, לאחר ניכוי דמי הצלחה ולפני מס.

מנכ"ל ומייסד בוליגו קפיטל, איתי גורן: "גם בשוק מאתגר, בוליגו מצליחה לבצע מימושים איכותיים שיוצרים רווח משמעותי לנו ולמשקיעים. בוליגו תמשיך לפעול לניצול חלון ההזדמנויות ההיסטורי בשוק הנדל"ן בארה"ב". 

נכון לסוף הרבעון הראשון, בקופת המזומנים והפיקדונות של בוליגו כ-21 מיליון דולר, ובשונה מרוב חברות הנדל"ן בישראל, לבוליגו אין חוב ברמת החברה, והיא מעולם לא גייסה חוב, כך שהיא שומרת על גמישות פיננסית מרבית ויכולת ניצול הזדמנויות בשוק הנדל"ן בארה"ב.

מתחילת השנה בוליגו ביצעה חמש עסקאות חדשות בארה"ב, והרחבת עסקה קיימת, בהיקף כולל של כ-239 מיליון דולר, כאשר אחת העסקאות החדשות כוללת כניסה ראשונה של בוליגו לתחום מגורי הסטודנטים בארה"ב, עם הקמה של קמפוס מעונות סטודנטים חדש באוניברסיטת ג'ורג'יה סאות'רן.

ממועד הקמתה, בוליגו רכשה ויזמה, לבד וביחד עם השותפים המקומיים שלה בארה"ב, 134 עסקאות הכוללות 147 נכסים בהיקף כספי כולל של כ-4.4 מיליארד דולר, זאת באמצעות כספי משקיעים בהיקף כולל של כ-1.6 מיליארד דולר (בנטרול חלק החברה בהשקעות). מתוך עסקאות אלה מומשו 56 עסקאות (הכוללות 65 נכסים), בעבור תמורה כוללת של כ-1.8 מיליארד דולר, מכפיל הון ממוצע (נטו למשקיעי החברה) של כ-x2.1 ובתשואה שנתית ממוצעת (IRR) של כ-25.4%.

בוליגו מתמחה בהשקעות נדל"ן אסטרטגיות בארה"ב, שכוללות מקבצי דיור (מולטי-פמילי) מרכזים מסחריים, נכסי תעשייה ולוגיסטיקה ובתי אבות באזורי צמיחה, בעיקר בדרום-מזרח ארה"ב, ובמדינות ההרים במערב. 

x