אנבידיה, ריבית, ושיאים חדשים – מה צריך לדעת לפני המסחר

5 דברים שקרו בשווקים הפיננסיים – אלה הדברים המעניינים שתוכלו לפתוח איתם את הבוקר

 

 
שווקים פיננסיים, 5 דברים שיש לדעת על הבוקר איור:FUNDERשווקים פיננסיים, 5 דברים שיש לדעת על הבוקר איור:FUNDER
 

משה מימון, מומחה שווקים פיננסיים, FUNDER
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
06/06/2024

1. יום עליות
המדדים המובילים בארה"ב סגרו יום חיובי, עם עליה של מעל 1% ב-S&P500, 0.3% עלייה בדאו ג'ונס, ועלייה של כמעט 2% בנאסד"ק. הן ה-S&P500 והן מדד הנאסד"ק סוגרים היום בשיא חדש. מה גרם לעליות?

2. נתוני תעסוקה
נתון התעסוקה של ה-ADP יצא חלש מהצפי. 152 א' משרות מול צפי של 173 א' משרות. הנתון מצטרף לנתון תעסוקה נוסף שפורסם אמש שיצא חלש מהצפי, ומעלה את הציפיות שהנתון העיקרי ביום שישי – ה-NFP יצא חלש אף הוא.

3. ריבית
בנק קנדה מוריד ריבית את הריבית לראשונה מזה 4 שנים מ-5% ל-4.75%. נמתין מחר לראות מה יהיה עם הריבית בגוש היורו. בכל מקרה המשקיעים מתחילים להרגיש שהכלכלות מתחילות להאט. נכון לעכשיו, הערכת המשקיעים חוזרת לכיוון הורדת ריבית בספטמבר, עם סיכוי של כמעט 60% להורדת ריבית בספטמבר, והורדה נוספת בדצמבר.

4. מי מספר 2?
אנבידיה עלתה אמש מעל 5%, ובכך הפכה לחברה בעלת שווי שוק מספר 2 בשוק ההון האמריקאי, והגיע לשווי שוק של מעל 3 טריליון דולר. בכך עקפה אנבידיה את אפל, כמקום שני בשווי שוק. המרחק של אנבידיה ממיקרוסופט, ומשווי שוק הגבוה בעולם הוא...5%.

5. בורסה אמריקאית חדשה
קבוצה בגיבוי חברת בלאקרוק, גייסה 120 מיליון דולרים, בכוונה להקים את בורסת טקסס. בורסה חדשה. הבורסה החדשה תתחיל לפעול ב-2025, ורישום חברות למסחר יחל ב-2026. אחד היעדים שהבורסה מכוונת אליו הוא הגידול בעלויות שנובע מרישום בבורסת ניו-יורק והנאסד"ק, וחוקים חדשים לגיוון בדירקטוריון שנדרש מחברות שרוצות להירשם בנאסד"ק.


x