בלקרוק: הבנק האירופי מאותת שלא יבצע הורדת ריבית נוספת

האסטרטגים של בלקרוק מגיבים להחלטת הריבית של הבנק האירופי, ומציינים כי הבנק האירופי מאותת שלא יבצע הורדת ריבית נוספת לפני ספטמבר; רמות הריבית יישארו גבוהות בהשוואה לטרום המגיפה

 

 

 
Photo-Blackrock-Michael-Vi-Dreamstime.comPhoto-Blackrock-Michael-Vi-Dreamstime.com
 

אדם כהן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
06/06/2024

קתרין פטרסן, אסטרטגית ההשקעות הראשית של בלקרוק לשווקים של גרמניה, אוסטריה, שוויץ ומזרח אירופה ציינה בתגובה להחלטת הורדת הריבית של הבנק האירופי שהורדת הריבית העבירה היטב את המסר של הורדת הריבית הנוכחית אך לא העבירה היטב את המסר של המשך סייקל הורדות הריבית.

לפי פטרסן, בבלקרוק לא סבורים שהבנק האירופי יוריד את הריבית בשיעור ניכר ובאופן מהיר וכי משקיעים צריכים לזכור את התמונה הגדולה: שיעורי הריבית בגוש האירו ימשיכו להיות גבוהים ביחס לתקופה טרום המגיפה.  לדבריה הבנק עדיין לא על מסלול הורדות ריבית והצהרת לגארד מאותתת שהורדת הריבית הבאה לא צפויה לפני ספטמבר. לפי בלקרוק, האינפלציה הדביקה צפויה לשמור את המדיניות הדוקה. שווקי העבודה עדיין הדוקים, הפריון חלש ולחצי מחירים מקומיים עשויים לשמור את האינפלציה קרוב או מעל 2%. הורדת הריבית באירופה מתרחשת טרם הורדת הריבית של הפד, בזמן שהפד מתמודד עם התקדמות איטית יותר במאבקו באינפלציה והעלאת ריבית אפילו עלולה להיות על הפרק מבחינתו. הורדות ריבית נוספות באירופה עשויות להיות מושפעות ממהלכי הפד בהקשר זה.

פטרסן מסכמת שבלקרוק נייטראליים לגבי אג"ח של מדינות בגוש האירו, בעת שמסלול הריבית נותר ללא ודאות. ביחס לארה"ב רואים בבלקרוק תמיכה באג"ח אירופאיות לאור הפערים הפיסקליים הנמוכים יותר. בלקרוק עדיין מעדיפה מניות בארה"ב לעומת מניות באירופה בעקבות רווחיות חזקה יותר של תאגידים ותמת ה-AI.
x