סוכן ביטוח ורואה החשבון שלו חשודים בהעלמת מס

רשות המסים מדווחת על ניסיון להעלמת מס בגין הכנסות של 2.6 מיליון שקלים על ידי סוכן ביטוח ורואה החשבון שלו, באמצעות הקמת חברה בע"מ

 

 

 
Photo-Monika-Gruszewicz-Dreamstime.comPhoto-Monika-Gruszewicz-Dreamstime.com
 

רשות המסים בישראל
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
09/06/2024

תושב נתניה, העובד כסוכן ביטוח עצמאי, חשוד כי ניסה להתחמק מתשלום מס אמת בגין הכנסות בסך 2.6 מיליון שקלים, על ידי כך שהקים חברה בע"מ על שמו ודיווח לרשות המסים כי שילם את הכסף לחברה בתמורה לשירותים שסיפקה עבורו. כך, על פי החשד, ניסה להקטין את חבות המס שלו על ידי הסבת הכנסותיו כעוסק מורשה, החייבות במס הכנסה שולי, לחברה שבבעלותו, המחויבת במס חברות בשיעור של 23%. 

סוכן הביטוח, נעצר ושוחרר בתנאים מגבילים בשבוע שעבר. יחד עימו נעצר רואה החשבון שלו, בחשד שהיה מודע לפעולות שביצע לקוחו והיה מעורב בהן.

החשדות נגד השניים עלו לראשונה במסגרת ביקורת שערך משרד פקיד שומה נתניה. בעקבות החשדות שעלו בביקורת נפתחה חקירה בפקיד שומה חקירות מרכז. מהחקירה עלה כי החשוד הוציא את החשבוניות החשודות בדיעבד בגין שנת 2019 (שבה התקבלו ההכנסות שביקש להסית) למרות שהחברה הוקמה רק בשנת 2021. עוד התברר כי עבור חשבוניות אלו לא הועברה כל תמורה, לא בוצע חיוב ולא הייתה הוצאה.    

בית משפט השלום בראשון לציון שחרר את השניים בתנאים מגבילים תמורת ערבות של 250 אלף ₪ כל אחד וערבות צד ג' בסך 100 אלף ₪ כל אחד. כב' השופט גיל גבאי דחה את בקשתם לאיסור פרסום שמם אולם עיכב את ביצוע ההחלטה עד יום שישי ב-10:00 בבוקר. 

x