הייקון מערכות קיבלה הזמנות מותנות בכ-16.5 מיליון דולר

החברה מדווחת כי עוררה עניין רב במוצריה ואף חתמה על הזמנות מותנות ומכתבי כוונה למערכות בהיקף של כ-16.5 מיליון דולר. מניית החברה צונחת ב-10.79%-

 

 

 
שלמה נמרודי, מנכ״ל הייקון מערכות, צילום: רועי מזרחישלמה נמרודי, מנכ״ל הייקון מערכות, צילום: רועי מזרחי
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
12/06/2024

שלמה נמרודי, מנכ״ל הייקון:״אני גאה ביותר על הופעתה של חברת הייקון בתערוכת דרופה. החל מבניית הסיפור אותו חשפנו לראשונה באירוע קדם דרופה ב-26 למרץ 2024 ודרך הביצוע וההתנהלות בזמן התערוכה. התוצאות מדברות בעד עצמן ואנו בטוחים כי בהסתכלות לאחור שנת 2024 תירשם כשנת מפנה. אין כל ספק כי ההחלטה להציג את המערכת העתידית של החברה Vulcan, לצד החידושים במערכות ה-Beam הקיימות, מיצבה את החברה כחדשנית ומובילה בתחומה״. 

הייקון מערכות מעדכנת על התקדמות משמעותית בפוטנציאל המכירות לשנים 2024-2025 בעקבות השתתפותה בתערוכת דרופה, התערוכה הגדולה והחשובה ביותר לשוק העולמי בתחום הדפוס וייצור האריזות. התערוכה התקיימה במשך 11 ימים רצופים בדיסלדורף, גרמניה והסתיימה ב-7.6.2024. מדובר בתערוכה המתקיימת אחת ל-4 שנים אך התערוכה הקודמת שהייתה אמורה להיערך בשנת 2020 בוטלה בעקבות הקורונה. 

במסגרת תערוכת דרופה, הייקון הציגה וביצעה הדגמות על גבי המערכת החדשה – Beam3 הכוללת שדרוגים במערכת החיתוך ובמערכת הובלת הנייר. כמו כן החברה הציגה את מערכת ה-Beam Writer המאפשרת הכנת התבנית הדיגיטלית Digital Adhesive Rule Technology (DART) בנפרד ממערכת הייצור. שילוב שתי מערכות אלו מביאה לשיפור משמעותי בתפוקות של כ- 50% בכמות העבודות שהמערכת יכולה לבצעה בזמן נתון ביחס למערכת ה-Beam2 של החברה. שדרוגים אלו זמינים לרכישה ללקוחות ה – Beam2 הקיימים.

בהמשך להשתתפות בדרופה, הצליחה הייקון לעורר עניין רב במוצריה ואף חתמה על הזמנות, הזמנות מותנות ומכתבי כוונה למערכות בהיקף של כ-16.5 מיליון דולר, לפני הכנסות ממתכלים ושירותים. מתוך סכום זה, החברה עדכנה לפני כשבוע על מקדמה שהתקבלה בגין הזמנת מערכת Beam 2 הנמכרת בסכום של עד כ-1.8 מיליון דולר, והמיועדת לשוק הקרטון הקשיח ללקוח מוביל בארה"ב בשוק האריזות המיוחדות הפועל בתחום משנת 1977. 

בנוסף, קיבלה הייקון הזמנה, ראשונה באנגליה, למערכת Beam2C עם אופציה לשדרוג למערכת Beam2C Non-Stop, וכן אפשרות להצטרפות לתכנית ה- Vulcan Option Program. הייקון צופה כי במהלך חודש יוני תתקבל מקדמה בגין הזמנה זו. החברה הרוכשת הינה חלק מקבוצת חברות משמעותית המייצרת פוטנציאל למכירות של מערכות נוספות בעתיד. 

כמו כן, התקבלו בהייקון כ-8 הזמנות מותנות ומכתבי כוונות לרכישת המערכות השונות של החברה (Euclid ו-Beam) עבורן הייקון מעריכה שייחתמו הסכמים חלקן במהלך 60 יום הקרובים ובחלקן עד לסוף שנת 2024. אין כל וודאות שהחברה תצליח להמיר את כל ההזמנות המותנות ומכתבי הכוונה להזמנות מחייבות. 

בתוך כך, הייקון מעדכנת כי בימים הקרובים היא צפויה להשלים משא ומתן להתקנת מערכת ה- Beam3 שהודגמה בתערוכת דרופה באתר לקוח משמעותי באירופה.

ראוי לציין כי החברה קבלה במהלך התערוכה ענין מלמעלה מ-500 אנשי קשר חדשים (Leads), המייצגת רשימה של לקוחות פוטנציאליים אתם לא היה לה קשר בעבר. החברה תעשה מאמץ מרוכז להמיר כמה שיותר Leads ללקוחות. כמו כן הרחיבה החברה את רשת מפיציה בסקנדינביה, איטליה ופולין, ואכן פגשה מספר רב של נציגי חברות ממדינות אלה אשר התעניינו במוצרי החברה.

״מאות מבקרים בשטח התערוכה של הייקון ציינו בסיפוק שהתוצרים של מערכות הייקון אשר הוצגו ברחבי ביתן הייקון בתערוכה ו/או יוצרו בזמן ההדגמות, מציגות שיפור דרמטי באיכות תוצרי מערכות הייקון בהשוואה לתערוכת דרופה ב-2016״. אמר סיימון לואיס, סמנכ״ל בכיר לשיווק, אסטרטגיה ופיתוח עסקי בהייקון. ״אין כל ספק כי תוצאה זו צפויה לקצר ולפשט את תהליכי המכירה לאור העובדה כי תדמית ביצועי החברה וכמו כן איכות מוצריה, כתוצאה מתערוכת דרופה, הינם כיום בסטנדרט תעשייתי מקובל וגבוה. אין כל ספק כי תערוכת דרופה הינה משמעותית ביותר עבור התפתחות התעשייה וללא ספק הינה קריטית לחברה כמו הייקון כפי שמשתקף בתוצאות המתוארות לעיל״. 

לגרף הייקון מערכות לחצו כאן

7 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 449.51 אלפי בהייקון מערכות
קרנות נאמנות שמחזיקות את הייקון מערכות.

שם קרן

אחוז מהקרן

בשקלים

כרמים מדינה שקלית + 10%

0.54%

20205

כרמים 15/85

0.28%

82926.3

כרמים (!) אג"ח חברות 

0.08%

46988.75

אנליסט מניות

0.07%

149666.65

אנליסט השקעות

0.05%

149666.65

סלע מניות

0%

0.13

פינסה 10/90

0%

54.15


x