מה צריך לדעת לפני המסחר: השכר של מאסק, ברודקום מזנקת ואפל שוב הגדולה בעולם

5 דברים שקרו בשווקים הפיננסיים

 

 
tesla-Image by Sergei Tokmakov Terms.Law from Pixabaytesla-Image by Sergei Tokmakov Terms.Law from Pixabay
 

משה מימון, מומחה שווקים פיננסיים, FUNDER
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
14/06/2024

1. המדדים
נרגעו אחרי הראלי של שלשום, ושאבו נחת מנתוני מדד המחירים ליצרן, שיצא שלילי (0.2%-), לעומת צפי של 0.1%+. סה"כ סגרו בטריטוריה חיובית, בתנודה לא גבוהה.

2. בחירות
טסלה קיימה היום את האסיפה הכללית של בעלי המניות לטובת אישור חבילת השכר של אילון מאסק. המניה פתחה בעלייה של כמעט 8%, אולם נחלשה בהמשך היום וסגרה בפחות מ-3% עלייה. אישור חבילת התגמול של מאסק, לא יביא סוף לסאגה, שכן בית המשפט צריך לאשר את החלטת האסיפה הכללית. צריך לזכור, אחרי שהזיזו את המכשול הזה מהדרך, עדיין צריך להתמודד עם האתגרים של טסלה. ברור שבלי אילון מאסק, טסלה לא היתה מגיעה לאן שהגיעה, וגם לא תגיע לשום מקום. אבל עדיין, לחברה יש קשיים אמיתיים במודל העיסקי, וזה מן הסתם לא קשור לחבילת השכר של מאסק.

3. מספר מעניין – 12%+
ברודקום עלתה אמש סביב 13% אחרי דוחות טובים מאוד. ברודקום נמצאת בקטגוריה השבבים שקשורים ל-AI, והיתה קצת בצל של אנבידיה. הדוחות לשווי של 782 מיליארד דולר, במכפיל 73.

4. אפל
אחרי שהמניה הפכה להיות השלישית בשווי שוק, ואנבידיה עקפה אותה רק בשבוע שעבר, אפל עלתה מעל 13% ב-3 ימי מסחר, מה שהביא אותה חזרה למקום השני בשווי שוק, והיום עקפה את מיקרוסופט בשווי שוק, והפכה להיות החברה בשווי הגדול בעולם עם 3.28 טריליון דולר.

5. דורשי עבודה
מספר דורשי העבודה עלה באופן מפתיע והעלה את ההערכות שמדד ה-PCE יצא אף הוא חלש. אם כך, השווקים היו צריכים להמשיך בראלי, אבל קצת נרגעו אחרי שלשום.

x