זינוק במחירי הדיור ב-0.9 אחוזים ובסך הכל בקרוב ל-5 אחוזים

אנשי הנדל"ן מגיבים לזינוק במחירי הדיור ב-0.9 אחוזים ובסך הכל בקרוב ל-5 אחוזים במהלך 5 החודשים הראשונים של 2024

 

 

 
מימין: אמיר רוזנבלום, צילום: יח״צ; יריב גוטמן, צילום: יח״צ; רוני מזרחי, צילום: מנחם עוז; צאלה רוזנבלום עמור, צילום: ליאת מנדל, עיבוד: פאנדרמימין: אמיר רוזנבלום, צילום: יח״צ; יריב גוטמן, צילום: יח״צ; רוני מזרחי, צילום: מנחם עוז; צאלה רוזנבלום עמור, צילום: ליאת מנדל, עיבוד: פאנדר
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
16/06/2024

רוני מזרחי, יו"ר ובעלי מזרחי ובניו: מקבלי ההחלטות איבדו שליטה על מחירי הדיור שיעלו השנה בקצב דו ספרתי, תוצאה של מיעוט התחלות בנייה, מחסור קריטי ב-80 אלף עובדים, חרם טורקי שמייקר מאוד את תשומות הבנייה, עלויות מימון לקבלנים ששולשו ומחירי קרקע מופקעים של רמ"י. רק טיפול שורש שיכלול קיצור הליכי רישוי, סיוע לקבלנים במימון, פיקוח ממשלתי הדוק על מחירי הקרקע והבאת עובדים לאלתר, יוכל למתן איכשהו את תיבת הפנדורה!"

צאלה רוזנבלום עמור, מנכ"לית קבוצת מ. אביב: "הקושי כעת משותף הן לקבלנים שחשופים לקנסות כבדים על איחורים ולקוחות הקצה שספק אם יוכלו לעמוד בעלות נטילת המשכנתאות בשוק דיור בו רמות המחירים מזנקים. הפתרון לטעמי, בדחיפת התחדשות עירונית כוללת שגם תגדיל את היצע הבנייה, גם תמתן את עליות המחירים וגם תפתור את בעיית המחסור בממ"דים!"

עורך הדין יריב גוטמן, המתמחה בנדל"ן ומקרקעין: "על המדינה לדאוג באופן מיידי לפתרוונות דיור למאות אלפי יוצאי צבא שהשתתפו בלחימה, בין היתר באמצעות הענקת קרקע לבנייה חינם בפריפריה. פתרון יצירתי נוסף הינו הצורך להחיל את תמ"א 38 על רבבות מבנים דו קומתיים שאינם נכללים בה. החלטה שכזו לבדה, תגדיל בעשרות אחוזים את התחלות הבנייה ותענה הרבה יותר טוב על צרכי השוק, ובמיוחד באזור הביקוש!"

אמיר רוזנבלום, יועץ ניהול ואחזקת מבנים ונכסי משקיעים: "דווקא בעת הזאת, כשהאנטישמיות מרימה ראש בכל התפוצות, יש לפעול להביא הנה לא רק מאות אלפי עולים, אלא בד בבד גם רבבות משקיעים יהודים בעלי אמצעים שיוכלו להיות אקס פקטור משמעותי בהתנעת שוק הדיור ובסיוע לשיקום כלכלת ישראל מהטראומה של המלחמה המתמשכת!"
x