כלכלני הבורסה: "עדכון התחזית החציונית לריבית הפד מרמז על הורדה אחת בלבד"

על פי כלכלני הבורסה: "הפד הותיר את הריבית ללא שינוי, כפי שהיה צפוי, אך עדכנו את התחזית החציונית שלהם לריבית הפד בסוף 2024 באופן משמעותי, מ-4.6% ל-5.1%, מה שרומז על הורדה אחת בלבד בהמשך השנה"

 

 

 
עדכון התחזית החציונית לריבית הפד / Illustration-Funtap-P-Dreamstime.comעדכון התחזית החציונית לריבית הפד / Illustration-Funtap-P-Dreamstime.com
 

כלכלני הבורסה
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
16/06/2024

בפעם הראשונה מאז 2017 (כאשר "frexit " היה איום), מרווח האג"ח הצרפתית ל-10 שנים ביחס לאג"ח גרמנית מתקרב ל-80 נקודות בסיס.

מדד קאק הצרפתי ירד כמעט 5% שבוע שעבר ודקס הגרמני ירד 3%.

מדדי המניות בארה"ב סיימו ברובם בעליות , כאשר מדד S&P 500 Nasdaq וגם הגיעו לשיאים חדשים. מגמת העלייה במדדים האלה נותרה ״צרה״ במיוחד או אפילו ״צרה קיצונית״ זה השבוע השני ברציפות.

אופוריית הבינה המלאכותית ממשיכה לספק רוח גבית למניות הקשורות לטכנולוגיה ולמניות צמיחה, שעשו גם השבוע יותר ממניות הערך.

גורם נוסף מאחורי הביצועים הטובים של מניות הצמיחה זה נתוני האינפלציה וכתוצאה מכך ירידה בתשואות האג"ח. מדד המחירים לצרכן בארה"ב וגם מדד המחירים ליצרן הפתיעו לטובה במאי. הפתעות האינפלציה דחפו את התשואות על ארה"ב ל-10 שנים לירידות חדות , מ-4.43% ל-4.21%.

הפד הותיר את הריבית ללא שינוי, כפי שהיה צפוי, אך עדכנו את התחזית החציונית שלהם לריבית הפד בסוף 2024 באופן משמעותי, מ-4.6% ל-5.1%, מה שרומז על הורדה אחת בלבד בהמשך השנה.

מדד סאפ 500 עלה שבוע שעבר ב-1.6%, מדד נסדק 100 ב-3.2%.

מדד סאפ 500 משקל שווה עשה ב-4 חודשים אפס ממש אפס תשואה , נתון קיצוני ביותר ביחס למדד הרגיל.

חלקו של ה-Magnificent 7 ב-SP500 הגיע לשיא כל הזמנים של 32%. מדובר ב-12% גבוה יותר מאשר בתחילת 2023. משקלן של 7 המניות הללו במדד כמעט הוכפל בקצת יותר מ-4 שנים. זה מגיע משלוש המניות הגדולות ביותר, אפל, מיקרוסופט ו-Nvidia, ששוות כולן רשמית יותר מ-3 טריליון דולר. בינתיים, מגזר הטכנולוגיה פשוט הגיע לעוד שיא כל הזמנים ביחס ל-S&P 500. הטכנולוגיה הופכת דומיננטית עוד יותר.

מניית אפל יצרה golden cross (מפגש בין ממוצע נע 50 יום ל-200) בפעם הראשונה מאז מרץ 2023 , בפעם האחרונה המהלך הזה הביא לעלייה של 25% במנייה ב-4 חודשים הבאים.

אז ללא ספק אפשר לתת כותרת לכל מה שראינו שבוע שעבר : אופוריה בארה״ב וכאוס באירופה.

עוד קצת נתונים מעניינים:

בפעם הראשונה נפח המסחר באופציות בבורסות בהודו היה יותר גדול מארה״ב.

צוות הברוקראז' של JPM ממשיך לראות שקרנות גידור מוכרות מניות הטכנולוגיה כבר שבוע 4 ברציפות .

מאחל לכולם שבוע שקט ומוצלח בהשקעות ומחכים שהחטופים יחזרו הביתה במהרה.
x