מנכ"ל פורום חברות הקריפטו: "ישראל עומדת במקום ולמעשה מבריחה את התעשייה"

ניר הירשמן, מנכ"ל פורום חברות הקריפטו, אומר: "בזמן שארה"ב מעבירים חוקים שמאפשרים לתעשיה לפרוח, ואירופה מקדמת במהירות את הווב3, ישראל עומדת במקום ולמעשה מבריחה את התעשיה"

 

 

 
Image-by-PIRO4D-from-PixabayImage-by-PIRO4D-from-Pixabay
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
16/06/2024

ניר הירשמן רוב, מנכ"ל פורום חברות הקריפטו, בלוקצ'יין והווב 3: בזמן שארה"ב מעבירים חוקים שמאפשרים לתעשייה לפרוח, ואירופה מקדמת במהירות את הווב3, ישראל עומדת במקום ולמעשה מבריחה את התעשיה 174 חברות, 3,800 עובדים עם למעלה מ- 3.85 מליארד דולר בהשקעות נאלצים לחפש מדינות אחרות לפעול מהן, במקום שהמדינה תאפשר להם לעבוד מישראל. הגיע הזמן שישראל תפעל ותעודד את התעשיה במקום להבריח אותה.

"ועדת הכספים של הכנסת תקיים דיון מהיר בנושא בנושא החסמים המשמעותיים הניצבים בפני חברות בתחום הקריפטו, בלוקצ'יין והווב3, ובריחת התעשיה מישראל. הדיון יתקיים לבקשתם של חברי כנסת מהקואלציה והאופוזיציה, בהם חברי הכנסת ולדימיר בליאק (יש עתיד), אוהד טל (הציונות הדתית), דן אילוז (הליכוד), ינון אזולאי (ש"ס), ויצחק קרויזר (עוצמה יהודית). בין הדברים שנכתבו בהצעה לדיון נאמר כי: "ענף הקריפטו, בלוקצ'יין וה- web3 הפך בשנים האחרונות למנוע צמיחה של ההייטק הישראלי. על פי מחקר של חברת KPMG בישראל פועלות היום 174 חברות, המעסיקות 3,800 עובדים, וגייסו כ- 3.85 מיליארד דולר. 

"ההשפעות השליליות של מלחמת חרבות ברזל לא פסחו על התחום. צניחת ההשקעות בתחום ההיי טק המתבטאת בצניחה של 58% בהשקעות הזרות ב- 2023, פוגעת באופן דומה גם בחברות בתחום. עם זאת, על חברות מהתחום מוטל עול כבד פי כמה, המונע מהן להתפתח בישראל ודוחף אותן לעזוב את ישראל, רובו ככולו בתחום המיסוי. 

"עניין זה בולט על רקע המגמות המנוגדות בעולם ... בארצות הברית הושקו קרנות סל עוקבות אחר ביטקוין וככל הנראה שבקרוב יושקו קרנות שעוקבת גם אחר מטבע האית'ריום. כמו כן בית הנבחרים אישר חוק משמעותי שמסדיר את התחום ... להבדיל מענפים אחרים- הסרת החסמים תביא באופן מיידי להגדלת הכנסות המדינה ממסים ... הסרת החסמים- הכוללת הפסקת האפליה לרעה במיסוי, והקלת החסמים הבנקאיים, יביאו לכניסת משקיעים והון זר לישראל, עניין משמעותי במיוחד לאור הצורך בהגדלת הכנסות המדינה ממסים...יתרה מכך, ענף הקריפטו נע במחזוריות של כ- 4 שנים.. אם לא נפעל במהירות, נפספס את המחזור הנוכחי, והפגיעה תהיה ל- 4-5 שנים הקרובות".


x