דיסקונט רוכש את חלקה של שופרסל בפייבוקס תמורת 77 מיליון שקל

התכנון בבנק הוא להפוך את אפליקציית התשלומים לזרוע חוץ-בנקאית. אבי לוי, מנכ"ל דיסקונט: "העובדה שלמעלה מ-85% מלקוחותיה הם לקוחות בנקים מתחרים, הופכים אותה לזרוע משמעותית ואטרקטיבית עבור הקבוצה"

 

 
דיסקונט רוכש את חלקה של שופרסל בפייבוקס / אבי לוי, צילום: ישראל אדרי; תמונות: Dreamstimeדיסקונט רוכש את חלקה של שופרסל בפייבוקס / אבי לוי, צילום: ישראל אדרי; תמונות: Dreamstime
 

דניאל דותן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
16/06/2024

דיסקונט רוכש את חלקה של שופרסל ב'פייבוקס' ומתכנן להפוך אותה לזרוע חוץ-בנקאית משמעותית של הקבוצה.
  
דירקטוריון דיסקונט בראשות היו"ר דני ימין אישר היום (יום א') את העסקה לרכישת חלקה של שופרסל באפליקציית התשלומים 'פייבוקס' תמורת 77 מיליון ש"ח. החלטת קבוצת דיסקונט להחזיק במלוא הבעלות בפייבוקס התקבלה כחלק מאסטרטגיית הבנק להרחיב את מגוון השירותים הייחודיים והמתקדמים המוצעים ללקוחותיו, וליותר מ-2 מיליון לקוחות פייבוקס, שלמעלה מ-85% מהם אינם לקוחות דיסקונט.
 
מאז הקמתה של פייבוקס כחברה עצמאית ביוני 2021, קבוצת דיסקונט קידמה את התפתחותה כפלטפורמה להצעת שירותים פיננסיים חדשניים ותחרותיים ללקוחות כל הבנקים, בדגש על יכולת ניהול מעין חשבונות עו"ש, קבלת פיקדונות ומכירת מוצרי אשראי מתקדמים ושירותים משלימים.
 
כחלק מכך פייבוקס השיקה רק בשנה האחרונה מגוון שירותים בנקאיים, בהם: תשלום ריבית על היתרה, שתרמה להגדלת היתרות המנוהלת באפליקציה לכ-800 מיליון ש"ח; ויכולת ניהול "Boxים", שמאפשרים ייעוד היתרות הצבורות בפייבוקס למטרות שונות. כמו כן, הובילה פייבוקס להנפקה של למעלה מ-140 אלף כרטיסי אשראי דיגיטליים. 

יצוין כי השלמת העסקה מותנית באישורים רגולטורים.

אבי לוי, מנכ"ל קבוצת דיסקונט: "הצלחת פייבוקס במכירת מוצרים פיננסיים בשנה האחרונה והעובדה שלמעלה מ-85% מלקוחותיה הם לקוחות בנקים מתחרים, הופכים אותה לזרוע משמעותית ואטרקטיבית עבור הקבוצה; אנחנו שמחים על ההזדמנות לחזור ולהחזיק במלוא מניותיה ולתמוך בהמשך צמיחתה, בדגש על הצעת שירותים חוץ-בנקאיים ייחודיים"

x