פרויקט התחדשות עירונית בחיפה: 846 דירות חדשות

בוני התיכון מקדמת פרויקט התחדשות עירונית במסגרתו ייבנו 846 דירות חדשות, כ-3,050 מ"ר מסחר וכ-1,860 מ"ר שטחים ציבוריים

 

 

 
רן מלאך, מנכ״ל בוני התיכון התחדשות עירונית, צילום: דויד סקורירן מלאך, מנכ״ל בוני התיכון התחדשות עירונית, צילום: דויד סקורי
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
17/06/2024

בוני התיכון מדווחת על התקדמות משמעותית במגה פרויקט התחדשות עירונית בחיפה. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חיפה החליטה להפקיד להתנגדויות את התב"ע שהגישה החברה, להקמת פרויקט התחדשות עירונית (פינוי בינוי) בסמוך לשכונת בת גלים ונמל חיפה. 

המתחם משתרע על פני כ-32.7 דונמים ובו 7 מבני מגורים טוריים ישנים הכוללים 185 דירות שיהרסו, ובמקומן בוני התיכון תבנה סך הכל כ-846 דירות ב-5 בנייני מגורים חדשים בני 20-22 קומות, ו-4 בנייני מגורים חדשים בני 5 קומות. בנוסף הפרויקט יכלול כ-3,050 מ"ר מסחר וכ- 1,860 מ"ר שטחים ציבוריים. 

עד כה חתמו כ-86% מבעלי הזכויות במתחם, הממוקם ברחובות תל אביב 28-44, ורחוב יפו 147-155 בחיפה. החברה מעריכה כי הקמת הפרויקט צפוי להתחיל במהלך שנת 2027. מובהר כי הוועדה המקומית הינה ועדה עצמאית מוסמכת, ומשכך אישור התוכנית נמצא בסמכותה, ללא צורך באישור הוועדה המחוזית לתכנון ובניה. את הפרויקט תכנן משרד האדריכלים גל אור פיישביין, את הדיירים מייצגים משרד עורכי הדין יגאל גרוסמן.

רן מלאך, מנכ"ל בוני התיכון התחדשות עירונית: "העיר חיפה הינה מוקד משמעותי להתחדשות עירונית בשנים הבאות ואנו רואים בה סביבת מגורים אידיאלית עם קרבה לחופי ים, נמל, מוסדות אקדמאים ולטבע לצד מרקם עירוני איכותי. אנו גאים להמשיך ולבנות את הארץ, לחדש מבנים ישנים ולהוסיף דירות חדשות למרקם האורבני הארצי, גם ובמיוחד על רקע ימים מורכבים אלו. פרויקט זה מצטרף לשלושה פרויקטים נוספים שאנחנו מקדמים בחיפה בהיקף של כ-3,500 דירות חדשות הנמצאות בשלבי תכנון וייזום שונים. תכנון מגה פרויקט זה, קרם עור וגידים בשותפות מלאה עם העיריה ואנו מברכים ונרגשים, יחד עם שותפינו לדרך, הדיירים והגורמים המקצועיים, להתקדם צעד נוסף, לקראת התחלת העבודות. בימים בהם הביטחון האישי הינו ערך עליון, הוספת ממ"ד לכל דירה הינו הכרח ללא כל צל של ספק ועל כל עיר לדאוג לתושביה ולקדם פרויקטים מסוג זה".

פרויקט חיפה יפו תל אביב, צילום: א-א- סטודיו

x