גל של הנפקות ניירות ערך מסחריים ע"י חברות הנדל"ן - סיכום יומי

הסקירה היומית של שוק ההון ליום שלישי 9.7.2024

 

 

 
הבורסה לניירות ערך, צילום: פאנדרהבורסה לניירות ערך, צילום: פאנדר
 

יובל צוק, יחידת המחקר של הבורסה לני״ע
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
09/07/2024

שוק המניות

יום מסחר תנודתי בשוק המניות, שהסתיים עם עליות שערי מדדי המניות המובילים.

נרשם מחזור מסחר גבוה של כ-2.4 מיליארד שקל.

ת"א-35 עלה כ-0.4%, ת"א-125 בכ-0.6% ות"א-90 שממשיך להתרומם עלה 1.2%.

טבע בלטה עם ירידה של 2.9%, בעוד קמטק בלטה לחיוב עם 2.5%.

אחרי הדיווחים על מימוש נכסים בולטים בישראל, רשמה מניית ג'י סיטי של חיים כצמן עלייה חדה של 5.8%. חברת האם נורסטאר רשמה גם היא עלייה חדה של 6.1%.

תדיראן גרופ ירדה 4.3% (הסבר למטה).

קדימהסטם בלטה היום כשזינקה בשיא 66% וסיימה את יום המסחר עם עלייה פנומנלית של כ-52% עם מחזור גבוה יחסית, וזאת מבלי שהוציאה דיווח כלשהו...

עוד בלטו קומפיוג'ן (9.4%+) וארבה רובוטיקס (9.2%+)

מדדים ענפיים בולטים

יום ירוק בקרב מניות נדל"ן רבות הוביל לתשואות חיוביות יפות במדדי הנדל"ן. מדד ת"א נדל"ן עלה 2.2% בהובלת נורסטאר וג'י סיטי שהוזכרו לעיל, אפריקה מגורים (5.5%+), פרשקובסקי (4.9%+) ואמות (4.2%+).

מדד ת"א-ביטוח שבמומנטום חיובי לאחרונה עלה היום 1.4%, ומתחילת החודש כבר עלה 11.7%.

גיוסי נע"מ

גל של הנפקות ניירות ערך מסחריים ע"י חברות הנדל"ן. מספר חברות גייסו השבוע חוב ע"י הנפקת נע"מים בדרך של מכרז על שיעור מרווח הריבית השנתית מעל ריבית בנק ישראל, ביניהן עזריאלי אשר השלימה גיוס של כ-638 מיליון שקל, רבוע כחול נדל"ן שגייסה 464 מיליון שקל, גב-ים עם כ-300 מיליון שקל, ביג (200 מיליון שקל) ואפי נכסים (כ-164 מיליון שקל).

שוק איגרות החוב

מחזור גבוה של כ-4.4 מיליארד שקל באג"ח הממשלתי

מגמה מעורבת עם שינויים קלים במדדי התל-בונד המובילים.

שוק האג"ח הממשלתי התאפיין בעליות שערים של כ-0.2% בממוצע ועד כ-0.4% בטווח הארוך.

דיווחים מעניינים מאתר המאיה:

לאומי דיווח כי לאור ירידות מתחילת השנה במחיר מניית הבנק האמריקאי Valley בו היא מחזיקה 14%, הוא מעריך כי תירשם ירידת ערך בעקבות זאת בדוחות הרבעון השני, שסך השפעתם מוערכת בקיטון של כ-550 מיליוני שקל ברווח הנקי. מניית הבנק התנהלה בתנודתיות ובמחזור גבוה יחסית של כ-168 מיליון שקל ולמרות ההודעה סיימה עם עלייה של 1.2%.

קמטק עלתה היום 2.5% ובמחזור גבוה של כ-60 מיליון שקל בעקבות דיווח על קבלת הזמנה בגובה 20 מיליון דולר של מערכות הבדיקה והמדידה שלה לתעשיית המוליכים למחצה מלקוח שהוא Teir-1 OSAT מוביל.

• דירקטוריון תדיראן גרופ החליט לעדכן את התוכנית האסטרטגית של החברה ואת היעדים עד לסוף שנת 2026, בהתמקד על חיזוק, פיתוח וצמיחת פעילויות הליבה הקיימות. השוק לא אהב את התוכנית שהנמיכה את תחזית הצמיחה של החברה והמניה צנחה בבוקר כמעט 9% ולאחר התאוששות סיימה עם ירידה של 4.3% במחזור של כ-30 מיליון שקל.

• חברת הביטוח הדיגיטלי ווישור דיווחה על חתימת הסכם להשקעה מהותית ואסטרטגית במניותיה ע"י חברה מקבוצת AmTrust ענקית הביטוח והפיננסים האמריקאי. AmTrust צפויה להשקיע סך של כ-73 מיליון שקל בשלבים. מניית החברה זינקה 16.6% במחזור גבוה.

סיפיה וויז'ן (5.5%+) המפתחת מוצרים לניטור פנים כלי רכב זכתה במכרז עבור יצרנית אירופאית מובילה של רכבי ספורט יוקרתיים במסגרתו תותקן מערכת החברה בדגם של היצרנית.

פרטנר חתמה על הסכם עם "יס" במסגרתו תהיה רשאית לשווק למנוייה אפליקציית תכנים מבוססת על שירות Sting+ של "יס".

x