הוכנה לקריאה שנייה ושלישית: הצעת החוק לפיקוח על סגירת סניפי בנקים

ועדת הכלכלה הכינה הבוקר לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק לתיקון חוק הבנקאות כך שיאפשר פיקוח פרלמנטרי על סגירת סניפים וצמצום שירותי בנקאות ללקוח

 

 
מנכלי הבנקים הגדולים / קרדיטים בפנים הכתבהמנכלי הבנקים הגדולים / קרדיטים בפנים הכתבה
 

דניאל דותן, עורכת משנה
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
10/07/2024

בתמונה מימין לשמאל: אלי כהן, מנכ״ל הבנק הבינלאומי, צילום: אייל טואג; משה לארי, מנכ״ל מזרחי טפחות, צילום: מזרחי טפחות; אבי לוי, מנכ״ל בנק דיסקונט, צילום: ישראל הדרי; דב קוטלר, מנכ״ל בנק הפועלים, צילום: גדי דגון; חנן פרידמן, מנכ״ל בנק לאומי, צילום: אורן דאי


הבוקר הכינה ועדת הכלכלה של הכנסת לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס לתיקון חוק הבנקאות, כך שיאפשר פיקוח פרלמנטרי על סגירת סניפים וצמצום שירותי בנקאות ללקוח.

הצעת החוק של ח"כ פינדרוס אשר אושרה בקריאה ראשונה ב-17 ביוני, מבקשת לבצע תיקון בחוק הבנקאות, כך שבנקים המבקשים לסגור סניפים ולצמצם שירותי בנקאות ללקוח יחויבו לדווח על פעולות אלו לוועדת הכלכלה.

לפי ההצעה, במקרה שבו המפקח על הבנקים יחליט לקבל בקשה לסגירת סניף הוא יוכל לקבוע תנאים לסגירה, לרבות דחיית מועד הסגירה. בנוסף, המפקח על הבנקים ידווח לוועדת הכלכלה של הכנסת פעמיים בשנה על החלטותיו.

יוזם ההצעה, ח"כ יצחק פינדרוס, הסביר כי למרות החקיקה מ-2016, שמצריכה אישור של המפקח על הבנקים על סגירת סניפים, התופעה עדיין נמשכת. הוא ציין כי הציע בתחילה להעביר את הסמכות לאישור סגירת סניפים לוועדת הכלכלה, ואמר כי קיבל את עמדת בנק ישראל שבמקרה כזה אף סגירה כנראה לא תאושר והדבר יהפוך למלחמה בין חברי הכנסת. לכן הסכים ח"כ פינדרוס להסתפק בדיווח של המפקח על הבנקים לוועדת הכלכלה, פעמיים בשנה, על החלטותיו.


 

x