הראל גייסה 150 מיליון שקל לקרן השקעות PE

הסכום גוייס ממשקיעים מסווגים לקרן השקעות PE אלטרנטיבית משותפת של הראל פיננסים ושרודרס המפוקחת על ידי רגולטור אירופאי

 

 

 
מימין: צילום משותף: חגית ציטאט לוין ונטע דוד, צילום: שרון אלדר; רועי אבישי, מנכ״ל שרודרס ישראל, צילום: מי-טל אזולאי / עיבוד: פאנדרמימין: צילום משותף: חגית ציטאט לוין ונטע דוד, צילום: שרון אלדר; רועי אבישי, מנכ״ל שרודרס ישראל, צילום: מי-טל אזולאי / עיבוד: פאנדר
 

מיכאל לוי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
11/07/2024

הראל פיננסים, השלימה גיוס של 150 מיליון ₪ (כ- 40 מיליון יורו) לקרן השקעות חדשה, פרייבט אקוויטי (PE) ייחודית בשיתוף שרודרס. הגיוס המהיר בוצע בהובלה של שמוליק אדרברג, משנה למנכ"לית ומנהל חטיבת הלקוחות, והוא בולט במיוחד לאור תנאי הסביבה העסקית המאתגרת.

"הראל שרודרס PE", הינה קרן ייחודית המתמקדת בהשקעה באסטרטגיית BUYOUT בחברות קטנות ובינוניות בעלות הכנסות בסך של כ-100 מיליון יורו ומעלה בבעלות פרטית (ולעיתים קרובות משפחתית), בעיקר באירופה. הראל הציגה לראשונה בישראל השקעה בקרן הפועלת תחת רגולציית ELTIF (European Long-Term Investment Fund), ומפוקחת על ידי הרגולטור האירופי (CSSF).  

לשיתוף הפעולה בין הראל ושרודרס התייחס יאיר המבורגר, יו"ר קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, אשר בכנס ההשקה של הקרן החדשה ציין במיוחד את הבחירה בשרודרס. לדבריו "בהשקעות אלטרנטיביות, בחירת השותף שלך היא אחד המרכיבים החשובים בעסקה", והוסיף כי כמו בקרנות אלטרנטיב נוספות של הראל פיננסים, גם בקרן הזו תשקיע קבוצת הראל.

נטע דוד יפה מנכ"לית הראל פיננסים אלטרנטיב, זרוע ההשקעות האלטרנטיביות של הראל פיננסים, ציינה כי "בית ההשקעות הראל פיננסים, עם הגב החזק של קבוצת הראל מהווים חלופה משמעותית למשקיעים במיוחד בימים אלה. המבנה הרגולטורי המפוקח של קרן ה- ELTIF, מספק למשקיע מטריית ביטחון. לשמחתנו, המשקיעים והמפיצים זיהו את חלון ההזדמנויות הקצר ואת ייחודיות ההשקעה".

רועי אבישי, מנכ"ל שרודרס ישראל בירך על שיתוף הפעולה המוצלח. "אני מאמין כי שרודרס תדע להשיא את הערך המיטבי ללקוחות הראל אשר נתנו אמונם והשקיעו את מיטב כספם בקרן. שרודרס מנהלת 1 טריליון דולר, כאשר חטיבת ה- Private Assets שרודרס קפיטל, מנהלת 100 מיליארד דולר באפיקי הפרייבט אקוויטי, נדל"ן, תשתיות וחוב אלטרנטיבי. לחברות אלו פוטנציאל לשינוי ושיפור אמיתי של העסק על ידי שינויים ברמת המקצועיות, הפריסה הגאוגרפית, ניהול המוצרים ועוד".

x