נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות גבוהה במיוחד

הפעל רגיל

גופן קריא

הפעל רגיל

טקסט מודגש

הדגש רגיל

הדגשת קישורים

הפעל בטל
דווח

דוחות כנפיים אחזקות: הון עצמי סולו של כ-103 מיליון דולר; חילקה דיבידנד של כ-16.3 מיליון שקל

כנפיים אחזקות: רווח נקי של כ- 5.7 מיליון דולר ברבעון השני לשנת 2026

 

 
דוחות כנפיים אחזקות / קרדיט: אילוסטרציה – AIדוחות כנפיים אחזקות / קרדיט: אילוסטרציה – AI
 

אלי אופיר
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
31/08/2026

האזנה לכתבה
0:00 / 12:45

כנפיים אחזקות בע"מ ("כנפיים", ת"א: כנפים; KNFM), חברת החזקות בתחום התעופה, פרסמה את תוצאותיה הכספיות ועדכון עסקי לרבעון השני ולמחצית הראשונה לשנת 2026.

ברבעון השני לשנת 2026 רשמה כנפיים רווח נקי של כ- 5.7 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי בסך כ- 10.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, קיטון של כ- 46%, הנובע בעיקר מירידה בסך כ-2.5 מיליון דולר ברווח משינויים בשווי הוגן נכסים פיננסיים (שווי שוק החזקה באל על, לרבות כתוצאה ממימושים), מירידה ברווחי גלובל ליסינג וכנפי תחזוקה ביחס לרבעון המקביל אשתקד (פירוט להלן), שהסתכמו בכ- 2.2 מיליון דולר (חלק החברה) וכן ממעבר QAS להפסד של כ- 0.5 מיליון דולר (חלק החברה).

במחצית הראשונה לשנת 2026 רשמה כנפיים רווח נקי של כ- 5.6 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי בסך כ- 17.0 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הפער נובע בעיקרו משינויים בשווי הוגן נכסים פיננסיים (שווי שוק החזקה באל על, לרבות כתוצאה ממימושים) בהשוואה בין התקופות.

ברבעון השני לשנת 2026 הושלמה עסקת השקעה אסטרטגית של חברה בשליטת משפחת שמלצר (קבוצת שלמה) בגלובל כנפיים (GKL) בסך כ- 40.4 מיליון דולר, במסגרתה הפכה לבעלת שליטה במשותף בחברה יחד עם קבוצת כנפיים (40.1% כ"א) במטרה לקדם ולהאיץ את הרחבת צי המטוסים של גלובל כנפיים ולבצע עסקאות ליסינג חדשות.

ברבעון השני לשנת 2026 זכתה כנפי תחזוקה (100%) במכרז המשך של משרד הביטחון לביצוע התקנות והשבחה אוויונית במטוסי קרב של חיל האוויר, בתוספת תחולות עבודה מורחבות ביחס לפרויקט הקיים. המכרז הינו לשלוש שנים, בהיקף כולל של כ- 28 מיליון ש"ח (בתוספת הצמדה), עם אופציה להארכה בשנתיים נוספות. העבודה מכוח מכרז חדש זה החלה בתחילת אוגוסט 2026.

יציבות ואיתנות פיננסית: למועד פרסום הדוח לחברה יתרות מזומנים, פיקדונות והשקעות לזמן קצר (סולו) בסך של כ- 27 מיליון דולר, ללא חוב. יתרה זו הינה לאחר חלוקת דיבידנד בסך של כ- 16.3 מיליון ש''ח (כ- 5.2 מיליון דולר) באפריל 2026 ורכישה עצמית של מניות בהיקף של כ- 3.6 מיליון ש"ח (כ- 1.2 מיליון דולר) ביוני 2026. החלק הארי של יתרה זו הינו בשקלים (ההצגה הינה בהתאם לשער החליפין שקל/דולר בסמוך למועד פרסום דוחות החברה).

ההון עצמי של החברה (סולו) נכון ל- 30 ביוני 2026 הסתכם בכ- 102.9 מיליון דולר, בהשוואה להון העצמי בסך כ- 103.1 מיליון דולר נכון ל- 31 בדצמבר 2025.

באפריל 2026 חולק דיבידנד בסך של כ- 16.3 מיליון ש"ח (כ- 5.2 מיליון דולר), 100 אג' למניה, המשקף תשואת דיבידנד של כ- 5.7%.

סך הדיבידנד המצטבר (לרבות רכישות עצמיות שבוצעו) שחולק החל משנת 2023 ועד היום עומד על כ- 18.1 מיליון דולר (כ- 63 מיליון ש"ח).


ערן בן מנחם, מנכ"ל כנפיים אחזקות, מסר: "ברבעון השני ובמחצית הראשונה של שנת 2026 המשכנו לקדם את אסטרטגית הקבוצה להשבחת פעילויות הליבה, גיוון מנועי הצמיחה ושמירה על איתנות פיננסית גבוהה. במהלך הרבעון השני הושלמה עסקת ההשקעה האסטרטגית של קבוצת שלמה בגלובל כנפיים, המהווה צעד משמעותי להרחבת פעילות הליסינג, כאשר לגלובל כנפיים הון עצמי ויתרות נזילות המאפשרים לה להאיץ את תוכנית הצמיחה והרחבת צי המטוסים בה החלה בשנת 2025. במקביל, פעילות כנפי תחזוקה ממשיכה לגדול, הן לאור התרחבות אלבטרוס, שאנו מעריכים שאת פירותיה נראה ברבעונים הבאים, והן לאור זכייה בפרויקט המשך יוקרתי של משרד הביטחון של התקנות ותחזוקה של מטוסי קרב של חיל האויר לשלוש שנים, עם אפשרות להארכה. מהלכים אלה מחזקים את מעמדה של כנפי תחזוקה ומהווים בסיס להמשך צמיחה בפעילות בשנים הקרובות."

"פעילות QAS הושפעה ברבעון השני מהשינויים בנתב"ג כאשר נרשם גידול בהוצאות כחלק מההיערכות מחדש לקראת עונת הקיץ ומהחזרה ההדרגתית של הפעילות בנתב"ג. אנו ממשיכים לעקוב מקרוב אחר ההתפתחויות ופועלים לשמור על גמישות תפעולית שתאפשר ל- QAS להתאים את היקף פעילותה לתנאי השוק המשתנים."

"נכון להיום, לכנפיים יתרות נזילות משמעותיות וללא חוב, לאחר חלוקת דיבידנד ורכישה עצמית של מניות שביצענו במהלך המחצית הראשונה של השנה. אלה מאפשרים לנו להמשיך ולבחון הזדמנויות להשבחת פעילויות הקבוצה ולהשקעה בחברות מבוססות בתחומי התעופה, התיירות והתעשיות הביטחוניות, לצד המשך בחינת חלוקת דיבידנדים, בהתאם להתפתחויות ולצרכים העסקיים של הקבוצה."

התפתחויות בפעילות החברות הבנות ברבעון השני לשנת 2026 ולאחר תאריך המאזן:

אל על (כ-0.7%): מתחילת שנת 2026 ועד למועד הדוח, מימשה החברה בדרך של מכירה בבורסה כ- 0.4 מיליון מניות אל על, תמורת סך כולל של כ- 6.7 מיליון ש"ח (כ- 2.2 מיליון דולר). כמו כן, בינואר 2026 קיבלה החברה דיבידנד מאל על בסך כ-2.4 מיליון ש''ח (כ-0.8 מיליון דולר). לאחר מועד הדוח ועד למועד פרסומו, מימשה החברה כ-65 אלף מניות אל על, תמורת סך כולל של כ- 1.0 מיליון ש"ח (כ- 0.3 מיליון דולר). למועד פרסום הדוח מחזיקה החברה בכ- 3.9 מיליון מניות אל על בשווי כולל (נכון לשער הסגירה בבורסה ב- 29.8.2026) של כ- 65 מיליון ש"ח (כ- 22 מיליון דולר) והיא ממשיכה לבחון מימוש מניות אל על תוך שמירה על שיעור החזקה המקנה לה חשיפה להמשך הצפת ערך באל על ובחינת ההחזקה בכפוף להתפתחויות בשוק.

גלובל כנפיים ליסינג - GKL (כ-40.1%): חלקה של כנפיים ברווח הנקי של גלובל כנפיים ברבעון השני לשנת 2026 הסתכם בסך של כ- 1.2 מיליון דולר, בהשוואה לחלקה ברווח הנקי בסך כ- 2.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, קיטון של כ- 45% הנובע בעיקר מכך שברבעון המקביל אשתקד רשמה גלובל כנפיים הכנסות אחרות מרווחי הון בסך כ-3.5 מיליון דולר ממימוש שני מטוסי האיירבוס 220-100. ברבעון השני לשנת 2026 הושלמה עסקת השקעה אסטרטגית במסגרתה השקיעה חברה בשליטת משפחת שמלצר (קבוצת שלמה) כ- 40.4 מיליון דולר בגלובל כנפיים תמורת כ- 40.1% ממניותיה, והפכה לבעלת שליטה במשותף בגלובל כנפיים יחד עם קבוצת כנפיים (40.1%). לאחר השלמת העסקה, נכון ל- 30 ביוני 2026, לגלובל כנפיים הון עצמי של כ- 103.7 מיליון דולר כשיתרת המזומנים שברשותה נכון למועד פרסום דוחותיה לרבעון השני של 2026 עמדה על כ- 81 מיליון דולר. בטווח הקצר-בינוני, בכוונת גלובל כנפיים לעשות שימוש ביתרות המזומנים המשמעותיות הפנויות לביצוע עסקאות ליסינג בהיקף כולל של 220-250 מיליון דולר, המשקף סדר גודל של כ- 10 מטוסים, בנוסף לצי הקיים של 4 מטוסים, במיקוד במטוסים צרי גוף באמצע חייהם (Mid-life). בטווח הבינוני-ארוך, בכוונת גלובל כנפיים להמשיך להרחיב את צי המטוסים תוך גיוון מקורות המימון. לצורך יישום תוכנית זו, גלובל כנפיים בוחנת מגוון מודלים עסקיים, כשהיעד הוא השגת תשואה שנתית ממוצעת דו ספרתית לפחות על ההון המושקע בכל עסקה.

כנפי תחזוקה (100%) - תחזוקת מטוסי חיל האוויר: סך הדיבידנד לכנפיים מכנפי תחזוקה ברבעון השני לשנת 2026 הסתכם בכ- 2.1 מיליון דולר (דיבידנד נוסף בסך כ- 0.8 מיליון דולר חולק לאחר תאריך המאזן). הרווח הנקי של כנפי תחזוקה ברבעון השני לשנת 2026 (ובהתאם חלקה של כנפיים) הסתכם בכ- 1.0 מיליון דולר, קיטון של כ- 26% בהשוואה לרווח הנקי ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון נובע מגידול של כ- 106% בהוצאות ההפעלה ושל כ- 98% בהוצאות הנהלה וכלליות עקב הכללת תוצאותיה העסקיות של אלבטרוס מכלולים תעופתיים החל מהרבעון הרביעי לשנת 2025 וכן כתוצאה מהשפעת ירידה בשע"ח הממוצע ש"ח/דולר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, היות וכנפי תחזוקה מדווחת על בסיס שקלי והכנסותיה והוצאותיה הינן בשקלים.

זאת, בעוד שהכנסות כנפי תחזוקה צמחו בכ- 78% (לאור הכללת תוצאות אלבטרוס כאמור ובשל גידול בהכנסות חלק מהפרויקטים של כנפי תחזוקה, בתוספת השפעת ירידה בשע"ח הממוצע ש''ח/דולר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד), כאשר אחד משלושת הפרויקטים המרכזיים של כנפי תחזוקה, להתקנות והשבחה אוויונית במטוסי קרב של חיל האוויר, הסתיים ברבעון הראשון של השנה, והתחדש רק לאחר תקופת הדוח, באוגוסט 2026, במסגרת זכיית כנפי תחזוקה במכרז חדש בפרויקט באפריל 2026, ובגינו לא רשמה החברה הכנסות ברבעון השני של השנה. כנפי תחזוקה צפויה לחזור להכיר בהכנסות בגינו ברבעון השלישי של 2026, כולל בהכנסות מתכולות עבודה נוספות שנכללו במכרז החדש, שעיקרן ביקורות במטוסי הקרב האמורים. המכרז החדש הינו לשלוש שנים, בהיקף כולל של כ- 28 מיליון ש"ח (בתוספת הצמדה), עם אופציה להארכה בשנתיים נוספות. אלבטרוס: בתקופת הדוח המשיכה אלבטרוס להגדיל את היקפי פעילותה, ולהתמודד על פרויקטים חדשים של לקוחות קיימים וחדשים, תוך הגדלת מצבת כוח האדם. על מנת לתמוך בתוכניות הצמיחה שלה ולצורך הגדלת כושר הייצור בתחום החיווט, שכרה אלבטרוס שטח באופקים והקימה מפעל חדש אשר החל לפעול במהלך הרבעון השני של השנה, זאת, נוסף למפעלה הוותיק במרכז הארץ.

QAS (50%) - שירותי קרקע למטוסים, שירותי ליווי לנוסעים וטרקלינים בנתב"ג: ברבעון השני לשנת 2026 הכנסות QAS צמחו בכ- 7% ביחס לרבעון המקביל אשתקד, אך היא רשמה הפסד נקי של כ- 1.0 מיליון דולר (כ- 0.5 מיליון דולר חלק החברה), זאת בהשוואה לרווח נקי של כ- 0.9 מיליון דולר (כ- 0.4 מיליון דולר חלק החברה) ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד בשורה התחתונה נובע בעיקר מזינוק של כ- 39% בהוצאות ההפעלה ברבעון ביחס לרבעון המקביל אשתקד, כתוצאה מהגדלת היקף כוח האדם והכשרותיהם עם חזרת נתב"ג לפעילות באפריל 2026 לאחר מבצע שאגת הארי נגד איראן. זאת, כהיערכות מואצת למתן מענה ללקוחות בעונת קיץ 2026, בעוד שהגידול בהכנסות הרבעון השני היה מתון יותר והושפע מקצב החזרה לפעילות בנתב"ג לאחר סיום מבצע שאגת הארי. כמו כן, חלק מהגידול בהוצאות ההפעלה נובע מהשפעת ירידה בשע"ח הממוצע דולר/ש"ח בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, היות ושכר העובדים משולם בשקלים. על אף המגמה החיובית של חזרה לפעילות ו/או הגדלת היקפי הפעילות של החברות הזרות בנתב"ג לאחר תום מבצע שאגת הארי, חלקן בשוק עדיין ממשיך להיות קטן, בוודאי ביחס לחלקן בשוק קודם למלחמת חרבות ברזל, כשחלקן צפויות לחזור לפעול בנתב"ג רק לאחר תום תקופת קיץ 2026, מספר חברות טרם פרסמו מועדי חזרה רשמיים ומספר מצומצם של חברות זרות הודיעו על סגירת הפעילות בישראל. QAS ממשיכה במתכונת הפעילות הנדרשת לשם מתן המענה ללקוחות מחד, תוך שמירה על מנגנון מותאם שיאפשר לה לבצע התאמות בהתאם לשינויים במצב הבטחוני מדיני וההשפעות בהתאם על הפעילות בנתב"ג.

 

לגרף כנפיים לחצו כאן

26 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 3.27 מיליון בכנפיים
קרנות נאמנות שמחזיקות את כנפיים. לרשימה המלאה

שם קרן

אחוז מהקרן

בשקלים

דולפין תיק השקעות גמיש

0.9%

148764.21

מגדל מניות יתר

0.69%

182931

טרגט 20/80

0.45%

133185.57

דולפין יתר

0.36%

374615.15

סלע מניות

0.35%

319263.77

MTF מחקה אינדקס תעשיה ישראל

0.32%

382188.1

אי.בי.אי. מחקה ת"א צמיחה

0.28%

22856.54

MTF מחקה ת"א צמיחה 

0.28%

68431.93

סלע 10/90

0.26%

124019.35

סלע 20/80

0.16%

14791.84

x