נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות גבוהה במיוחד

הפעל רגיל

גופן קריא

הפעל רגיל

טקסט מודגש

הדגש רגיל

הדגשת קישורים

הפעל בטל
דווח

מנכ"ל פוםוום, מתן מנדלבאום: "נמצאים בנקודת מעבר; פועלים להרחבת שיתופי פעולה והתייעלות"

Pomvom פוםוום: תוצאות המחצית הראשונה לשנת 2026

 

 
מתן מנדלבאום, מנכ״ל פוםוום, צילום: דור מלכהמתן מנדלבאום, מנכ״ל פוםוום, צילום: דור מלכה
 

מיכאל לוי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
01/09/2026

האזנה לכתבה
0:00 / 16:39

החל מהדוחות הכספיים לתקופה זו החברה עברה לדיווח במטבע הצגה דולרי המשקף באופן נאמן יותר את פעילותה ומשפר את יכולת ההשוואה.

תוצאות המחצית הראשונה של השנה הושפעו מיציאה הדרגתית מ- 13 מתוך 15 אתרי מרלין, לצד סיום התקשרות ויציאה מ-4 אתרים נוספים על רקע חוסר כדאיות כלכלית לחברה.

ההשפעה המלאה של סיום ההתקשרות עם מרלין צפויה לבוא לידי ביטוי החל מהמחצית השנייה של שנת 2026.

החברה ממשיכה לפעול להרחבת בסיס השותפים תוך מיקוד בהמשך צמיחה רווחית; החל מדצמבר 2025 ועד למועד פרסום הדוח התקשרה ב- 6 הסכמים חדשים למתן שירותי תיעוד חוויתי ב-12 אתרים באירופה ובארה״ב, מתוכם, נכון למועד פרסום הדוח, החלה לפעול ב-9 אתרים, אשר השפעתם המלאה על תוצאות החברה צפויה לבוא לידי ביטוי בהדרגה החל מהמחצית השנייה של 2026.

נכון למועד פרסום הדוח, החברה פועלת ב- 39 אתרים באירופה, ארה"ב ויפן.

בתקופת הדוח החברה השקיעה משאבים נוספים בחיזוק תחומי הגנת הפרטיות ואבטחת המידע (Privacy and Security), על מנת לעמוד בסטנדרטים מחמירים הנדרשים, בין היתר, על ידי לקוח מוביל אשר החברה מצויה עמו במגעים מתקדמים להרחבה משמעותית של פעילותה. נכון למועד הדוח המגעים טרם הבשילו לכדי הסכם מחייב, ואין ודאות כי יבשילו, כולם או חלקם.


(Pomvom Ltd. (TASE:PMVM ("Pomvom" או "החברה"), חברת טכנולוגיה המפתחת ומספקת תוכן חוויתי מותאם אישית למבקרים בפארקי שעשועים ואטרקציות ברחבי העולם, פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות למחצית הראשונה לשנת 2026. ראו להלן התייחסות למצב נזילות החברה והמשך קיומה כעסק חי לתקופה של 18 חודשים ממועד אישור הדוחות. ככל שצעדים בהם נוקטת החברה -  כולל גיבוש תכנית התייעלות נוספת, בחינת מקורות מימון והון נוספים, המשך ניהול מגעים להרחבת ההתקשרויות המסחריות, ובכלל זה הבשלת מגעים מתקדמים המתנהלים עם לקוח מוביל בענף בו פועלת החברה להרחבה משמעותית של פעילותה - לא יישאו פרי במהלך השנה הקרובה, החברה צופה כי יתרות המזומנים שלה עלולות להישחק במהלך הרבעון הראשון של שנת 2028.

נקודות עיקריות למחצית הראשונה לשנת 2026 ולאחר תאריך המאזן:

הכנסות המחצית הראשונה לשנת 2026 הסתכמו בכ- 22.1 מיליון דולר, קיטון של כ- 18.7% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, בעיקר בשל סיום ההתקשרות עם קבוצת מרלין והיציאה ההדרגתית מ- 13 מתוך 15 אתריה וכן מסיום התקשרות עם 4 אתרים נוספים במהלך תקופת הדוח.

גידול של כ- 27% בהכנסות ממכירות בערוץ האונליין במחצית הראשונה לשנת 2026, לסך של כ- 4.6 מיליון דולר, וגידול בשיעורן מסך ההכנסות לכ- 20.6% בהשוואה לכ- 13.2% בתקופה המקבילה אשתקד עקב שינוי בתמהיל האתרים בהם פועלת החברה לאור היציאה ממרלין. מכירות אונליין מהוות מנוע משמעותי לשיפור שולי הרווח הגולמי בזכות התלות הנמוכה בכוח אדם והיכולת להציע חבילות ומחירים מותאמים בזמן אמת.

הרווח הגולמי במחצית הראשונה לשנת 2026 הסתכם בכ- 2.7 מיליון דולר (כ- 12.3% מההכנסות), קיטון של כ- 30.7% בהשוואה לרווח גולמי בסך כ- 3.9 מיליון דולר (כ- 14.4% מההכנסות).

הפסד תפעולי במחצית הראשונה לשנת 2026 בסך כ- 3.0 מיליון דולר, גידול של כ- 47.3% בהשוואה להפסד תפעולי בסך של כ- 2.1 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד, שהושפע מהירידה ברווח הגולמי בקיזוז קיטון בהוצאות התפעוליות בעיקר הוצאות מחקר ופיתוח ושיווק ומכירות, לאור יישום תוכנית ההתייעלות.

ההפסד הכולל לתקופה במחצית הראשונה לשנת 2026 הסתכם בכ- 3.3 מיליון דולר בהשוואה להפסד כולל לתקופה בסך כ- 2.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

מתן מנדלבאום, מנכ״ל Pomvom מסר: "המחצית הראשונה של שנת 2026 עמדה בסימן היציאה ההדרגתית מאתרי מרלין, האתגרים הנלווים לה והשפעתה על הכנסות החברה ותוצאותיה, כשההשפעה המלאה של המהלך צפויה לבוא לידי ביטוי במחצית השנייה של השנה. זאת, לצד סיום התקשרות ויציאה ממספר אתרים נוספים על רקע חוסר כדאיות כלכלית לחברה. פוםוום נמצאת כיום בנקודת מעבר משמעותית, כשאנו מתמודדים עם אתגרי נזילות המחייבים אותנו להמשיך ולפעול בנחישות להתייעלות ושיפור מבנה ההוצאות, לחיזוק בסיס ההון ולשיפור תזרים המזומנים."

"במקביל, המשכנו להרחיב את פעילותנו המסחרית, כשמסוף שנת 2025 ועד למועד פרסום הדוח התקשרנו בשישה הסכמים חדשים ב-12 אתרים באירופה ובארה"ב, רובם במודל ללא אופרצית כוח אדם, שהשפעתם על ההכנסות ועל הרווחיות צפויה לבוא לידי ביטוי בהדרגה, החל מהמחצית השנייה של השנה."

"לצד מהלכים אלה, אנו מנהלים מגעים מתקדמים עם שחקן מוביל בתעשייה להרחבה משמעותית של שיתוף הפעולה הקיים בינינו. מדובר בהזדמנות אסטרטגית שעשויה, ככל שתבשיל לכדי הסכם, להגדיל משמעותית את היקף פעילות החברה. במסגרת המגעים, במהלך המחצית הראשונה של השנה החברה החלה להשקיע בבניית תשתית טכנולוגית מקיפה בתחום אבטחת המידע והגנת הפרטיות, על מנת להתאים את הפתרון הטכנולוגי שלה לדרישותיו המחמירות של הלקוח בתחום זה."

"הנהלת החברה והדירקטוריון פועלים יחד בשיתוף פעולה מלא, בכל המישורים שבידינו, במטרה לגשר על תקופת המעבר ולמצות את ההזדמנות העסקית הניצבת בפנינו, והזדמנויות נוספות, באופן אחראי ושקול, מתוך ראייה ארוכת טווח קדימה על אף האתגרים בטווח הקצר. אנו מאמינים שהשילוב בין המשך התייעלות, הרחבת בסיס הלקוחות, גיוון תמהיל הפעילות והבשלה אפשרית של מהלכים מסחריים משמעותיים, מהווה בסיס פוטנציאלי לחזרה לפסי צמיחה ורווחיות לאורך זמן."

מצב הנזילות והמשך קיום החברה כעסק חי

יתרת המזומנים ושווי המזומנים של החברה הסתכמה נכון ליום 30 ביוני 2026 בכ- 4.4 מיליון דולר, זאת בנוסף לפיקדון משועבד לתאגיד בנקאי בסך של כ- 1.1 מיליון דולר.

נכון ליום 30 ביוני 2026 לחברה הון חוזר חיובי בסך של כ- 1.2 מיליון דולר.

תזרים המזומנים ששימש לפעילות שוטפת בתקופה של שישה חודשים שהסתיימה ביום 30 ביוני 2026 היה שלילי בסך של כ- 3.3 מיליון דולר, וההפסד לתקופה עמד על כ- 3.3 מיליון דולר, בעיקר על רקע סיום ההתקשרות עם קבוצת מרלין.

במהלך התקופה ולאחריה נקטה החברה במספר צעדים לשיפור נזילותה, ובכללם גיוס הון בהקצאה פרטית (PIPE) בסך של כ-1.85 מיליון דולר ברוטו, הגעה להסכמה עם התאגיד הבנקאי לדחיית תשלומי קרן ההלוואה לחודש אפריל 2027, יישום תכנית התייעלות, והתקשרות בהסכמים חדשים.

החברה בחנה את תחזית תזרים המזומנים שלה לתקופה של 18 חודשים ממועד אישור הדוחות.

ככל שצעדים נוספים בהם נוקטת החברה, ובכלל זה הבשלת המגעים המתקדמים המתנהלים עם לקוח מוביל ומשמעותי מאוד בענף שבו פועלת החברה להרחבה משמעותית של פעילותה, לא יישאו פרי במהלך השנה הקרובה, צופה החברה כי יתרות המזומנים שלה עלולות להישחק במהלך הרבעון הראשון של שנת 2028, באופן העלול להשפיע על עמידתה באמות המידה הפיננסיות שנקבעו בהלוואה הבנקאית.

לצורך התמודדות עם האמור פועלת הנהלת החברה במספר מישורים, הכוללים:

(א) גיבוש תכנית התייעלות נוספת; (ב) בחינת מקורות מימון והון נוספים; ו-(ג) המשך ניהול מגעים להרחבת ההתקשרויות המסחריות, לרבות עם לקוחות קיימים לאתרים נוספים ועם לקוחות חדשים, חלקם בעלי פוטנציאל להרחבת פעילות החברה בהיקף מהותי.

יובהר כי חלק מהתוכניות האמורות תלוי בגורמים שאינם בשליטת החברה בלבד, וקיימת אי-ודאות באשר ליכולת החברה לממשן, כולן או חלקן, במהלך תקופת התחזית של 18 חודשים ממועד אישור הדוחות. לאור האמור, נכללה בדוח הסקירה של רואי החשבון המבקרים על הדוחות הכספיים ליום 30 ביוני 2026 הפניית תשומת לב (הדגשת עניין) בדבר קיומו של ספק משמעותי בדבר יכולת החברה להמשיך ולהתקיים כעסק חי. האמור בדבר תוכניות החברה, המגעים והשפעתם האפשרית הינו מידע צופה פני עתיד כמשמעותו בחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968, שעשוי שלא להתממש, כולו או חלקו, או להתממש באופן שונה מהותית.

תוצאות המחצית הראשונה לשנת 2026

הכנסות המחצית הראשונה לשנת 2026 הסתכמו בסך של כ- 22.1 מיליון דולר, קיטון של כ- 18.7% בהשוואה להכנסות בסך כ- 27.2 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הקיטון בהכנסות נובע בעיקר מסיום ההתקשרות עם קבוצת מרלין והיציאה ההדרגתית מ- 13 מתוך 15 אתרי מרלין בהם פעלה החברה, וכן מיציאה מ- 4 אתרים נוספים במהלך תקופת הדוח. יצוין כי תרומתם של האתרים החדשים, בהם החלה החברה לפעול במהלך המחצית הראשונה של שנת 2026, להכנסות החברה בתקופת הדוח היתה חלקית בלבד, נוכח כניסתם ההדרגתית של האתרים לפעילות מסחרית במהלך התקופה ונוכח העונתיות בה מאופיינת פעילות החברה, כאשר חלק מהאתרים טרם החלו לפעול או החלו לפעול סמוך לתום תקופת הדוח ולפני תחילת עונת השיא. לפיכך, השפעתם המלאה של האתרים החדשים על הכנסות צפויה לבוא לידי ביטוי החל מהמחצית השנייה של שנת 2026 ובתקופות עוקבות.

הכנסות ממכירות בערוץ האונליין במחצית הראשונה לשנת 2026 גדלו בכ- 27% והסתכמו בכ- 4.6 מיליון דולר, בהשוואה לכ- 3.6 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד, ושיעורן מסך ההכנסות עלה לכ- 20.6% בהשוואה לכ- 13.2% בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול נובע בעיקר משינוי בתמהיל האתרים בהם פועלת החברה, כשהאתרים החדשים שנוספו במסגרת ההתקשרויות שנחתמו בתקופת הדוח מוכרים שיעור גבוה יותר של מוצרים בערוץ האונליין, בעוד שהאתרים שההתקשרות בהם הסתיימה, ובראשם אתרי קבוצת מרלין, התאפיינו בשיעור נמוך יותר של מכירות בערוץ זה. מכירות בערוץ האונליין מהוות מנוע משמעותי לשיפור שולי הרווח הגולמי בזכות התלות הנמוכה בכוח אדם והיכולת להציע חבילות ומחירים מותאמים בזמן אמת.

הכנסות ממכירות מוצרים דיגיטליים במחצית הראשונה לשנת 2026 הסתכמו בכ- 9.9 מיליון דולר, קיטון של כ- 14.6% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, זאת על רקע הקיטון הכולל בהכנסות. עם זאת, שיעורן מסך ההכנסות עלה לכ-44.8%, לעומת כ-42.7% אשתקד, בעקבות שינוי תמהיל האתרים בהן החברה פעילה, לאור היציאה מאתרי מרלין וכניסה לאתרים חדשים. החברה מעריכה כי שיעור ההכנסות הגבוה ממכירות מוצרים דיגיטליים צפוי להישמר, כאשר חלוקה שווה בין הכנסות ממכירות מוצרים דיגיטליים לבין הכנסות ממכירות מוצרי פרינט משקפת תמהיל הכנסות אופטימלי.

הרווח הגולמי במחצית הראשונה לשנת 2026 הסתכם בכ- 2.7 מיליון דולר (כ- 12.3% מההכנסות), קיטון של כ- 30.7% בהשוואה לרווח גולמי בסך כ- 3.9 מיליון דולר (כ- 14.4% מההכנסות). הקיטון ברווח הגולמי נובע בעיקרו מהקיטון בהכנסות. כמחצית מהשחיקה בשיעור הרווח הגולמי נובעת מפחת והפחתות, אשר גדלו בתקופת הדוח, כאשר השחיקה ברווחיות הגולמית בנטרול הפחת עמדה על כ-1.1% בלבד. בנטרול פחת והפחתות עמד שיעור הרווח הגולמי על כ-16.4%, לעומת שיעור רווח גולמי של כ-17.5% בתקופה המקבילה אשתקד.

ההפסד התפעולי במחצית הראשונה לשנת 2026 הסתכם בכ- 3.0 מיליון דולר, גידול של כ- 47.3% בהשוואה להפסד תפעולי בסך של כ- 2.1 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד התפעולי הינו בניכוי הכנסות אחרות של כ- 0.2 מיליון דולר בגין מכירת חלק מהציוד הנותר בפארקים של מרלין לספק המקבל במסגרת הסכם המעבר, אותן רשמה החברה במחצית הראשונה לשנת 2026. ההפסד התפעולי נובע מהקיטון ברווח הגולמי המיוחס בעיקרו לסיום ההתקשרות עם קבוצת מרלין. בהוצאות המחקר והפיתוח חל קיטון עקב יישום תוכנית ההתייעלות, ובהוצאות השיווק והמכירות חל קיטון כתוצאה מירידה במכירות ובמצבת אנשי המכירות בעקבות היציאה מאתרי מרלין. בהוצאות הנהלה וכלליות חל גידול של כ- 11.7%, אך בנטרול החזר חד פעמי בסך כ- 0.6 מיליון דולר שקיבלה החברה מחברת הביטוח בתקופה המקבילה אשתקד בגין אירוע סייבר עליו דיווחה בשנת 2024, חל קיטון של כ- 5.6% בהוצאות הנהלה וכלליות בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הקיטון בהוצאות התפעוליות, שרובן שקליות, קוזז בחלקו על ידי התחזקות השקל, שגרמה להתייקרות ההוצאות במונחי דולר.

השקעה ביכולות הגנת הפרטיות ואבטחת מידע - במהלך המחצית הראשונה של 2026 השקיעה החברה משאבים נוספים, בחיזוק יכולות אבטחת המידע והגנת הפרטיות שלה, אשר נזקפו להוצאות המחקר והפיתוח וההנהלה והכלליות וקיזזו חלק מהקיטון בהוצאות.  החברה רואה בהשקעה זו חיזוק של איכות המוצר ושל עמידתה בדרישות לקוחות ורגולציה, כבסיס להרחבת שיתופי הפעולה הקיימים והפוטנציאליים.

ההפסד הכולל לתקופה במחצית הראשונה לשנת 2026 הסתכם בכ- 3.3 מיליון דולר בהשוואה להפסד כולל לתקופה בסך כ- 2.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

EBITDA במחצית הראשונה לשנת 2026 הינה שלילית והסתכמה בכ- 2.0 מיליון דולר, בהשוואה ל- EBITDA שלילית בסך של כ- 1.1 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

Adjusted EBITDA במחצית הראשונה לשנת 2026 הינה שלילית והסתכמה בכ- 2.1 מיליון דולר, בהשוואה ל- Adjusted EBITDA שלילית בסך של כ- 0.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

ה-Adjusted EBITDA מנטרלת הוצאות שאינן תזרימיות ואירועים חד-פעמיים שאינם משקפים את הפעילות השוטפת של החברה.

תזרים מזומנים נטו ששימש לפעילות שוטפת במחצית הראשונה לשנת 2026 הסתכם בסך של כ- 3.3 מיליון דולר, בהשוואה לתזרים מזומנים ששימש לפעילות שוטפת בסך כ- 1.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. התזרים השלילי מפעילות שוטפת נובע בעיקרו מגידול בהפסד לתקופה על רקע הקיטון ברווח הגולמי, ומהסדרת היתרות מול מפעילי האתרים שההתקשרות עמם הסתיימה, אשר הקטינה את יתרת הזכאים לפארקי שעשועים ולזכאים אחרים, בכ-1.6 מיליון דולר. הגידול בתזרים המזומנים השלילי מפעילות שוטפת קוזז בחלקו על ידי החיסכון מתכנית ההתייעלות.

סך המזומנים ושווי מזומנים נכון ל- 30 ביוני 2026 הסתכם בכ- 4.4 מיליון דולר, בהשוואה למזומנים ושווי מזומנים בסך כ- 7.2 מיליון דולר נכון ל- 31 בדצמבר 2025. הקיטון ביתרת המזומנים בהשוואה ליום 31 בדצמבר 2025 נובע בעיקר משימוש במזומנים לפעילות שוטפת ומהקדמת תשלום להלוואה מהתאגיד הבנקאי, אשר קוזזו באופן חלקי על ידי תמורת גיוס ההון בהקצאה פרטית שהתקבלה במאי 2026, בסך כ- 1.85 מיליון דולר. בנוסף, לחברה מזומן בפיקדון מוגבל (ז"ק+ז"א) בסך כ- 1.1 מיליון דולר, זאת כחלק מתנאי ההלוואה הבנקאית, שיתרתה, נכון ל- 30 ביוני 2026 (ז"ק+ז"א) עמדה על סך של כ- 4.1 מיליון דולר.

 

לגרף פוםוום לחצו כאן

14 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 1.32 מיליון בפוםוום
קרנות נאמנות שמחזיקות את פוםוום. לרשימה המלאה

x