עדכון אחרון: 3.9.2026, 11:30
תחזית FUNDER לקרנות ההשתלמות באוגוסט: אלטשולר שחם מובילה בפער בשני המסלולים - כלל ראשונה מתחילת השנה וב-12 חודשים | עדכונים LIVE
אוגוסט מסתמן כחודש חזק בקרנות ההשתלמות: ממוצע תחזיות FUNDER הזמני עומד על 1.44% במסלול הכללי ועל 2.40% במסלול המנייתי. אלטשולר שחם מובילה כרגע בשני המסלולים. כלל ממשיכה להוביל מתחילת השנה וב-12 החודשים האחרונים. תחזית מסלול S&P 500 עומדת על כ-1.0% בלבד באוגוסט
נכון לעדכון זה יש תחזיות FUNDER ל-7 מתוך 9 קרנות ההשתלמות הגדולות. עם קבלת נתונים נוספים יעודכנו הדירוגים, הממוצעים והכתבה בהתאם.
אחרי חודש יולי החלש, חודש אוגוסט 2026 מסתמן כחודש חיובי מאוד עבור החוסכים בקרנות ההשתלמות.
תחזיות FUNDER עד כה מצביעות על תשואה ממוצעת זמנית של כ-1.44% במסלול הכללי ועל תשואה גבוהה במיוחד של כ-2.40% במסלול המנייתי.
אלטשולר שחם מובילה בשלב זה, בפער, את שני המסלולים, עם תחזית לתשואה של 1.95% במסלול הכללי ושל 3.50% במסלול המנייתי.
חשוב להדגיש כי מדובר בממוצע ביניים בלבד. שתי תחזיות, של מנורה מבטחים ושל הראל, עדיין חסרות ועשויות לשנות הן את הממוצע והן את סדר הדירוג.
אוגוסט ירוק למרות התחזקות השקל
חודש אוגוסט היה חיובי בשוקי המניות בישראל ובעולם, ובמקביל נרשמו עליות גם באיגרות החוב הממשלתיות והקונצרניות בישראל.
מנגד, התחזקות השקל מול הדולר פגעה בתשואה השקלית של ההשקעות בחו"ל. לפי הערכת מיטב, התיסוף בשקל במהלך החודש גרע כ-0.4% מהתשואות.
למרות אפקט המטבע השלילי, העליות בשוקי המניות היו חזקות מספיק כדי לייצר חודש חיובי מאוד בקרנות המנוהלות.
| קרן השתלמות כללי | תחזית FUNDER | תחזית אוגוסט 2026 | תחילת שנה | 12 חודשים | |
| ליגת FUNDER במסלול כללי | |||||
| 1 | אלטשולר שחם | תחזית FUNDER | 1.95% | 6.48% | 11.00% |
| 2 | מיטב | תחזית FUNDER | 1.69% | 6.90% | 13.10% |
| 3 | מור | תחזית FUNDER | 1.65% | 7.69% | 12.69% |
| 4 | כלל | תחזית FUNDER | 1.50% | 8.41% | 15.37% |
| 5 | ילין לפידות | תחזית FUNDER | 1.33% | 5.60% | 10.70% |
| 6 | מגדל | תחזית FUNDER | 1.30% | 7.00% | 13.25% |
| 7 | אנליסט | תחזית FUNDER | 0.63% | 6.18% | 11.27% |
| מנורה מבטחים | תחזית FUNDER | ||||
| הראל | תחזית FUNDER | ||||
| ממוצע תחזיות FUNDER | תחזית FUNDER | 1.44% | 6.89% | 12.48% | |
| קרן השתלמות מניות | תחזית FUNDER | תחזית אוגוסט 2026 | מתחילת שנה | 12 חודשים | |
| ליגת FUNDER במסלול מניות | |||||
| 1 | אלטשולר שחם | תחזית FUNDER | 3.50% | 10.50% | 18.25% |
| 2 | מור | תחזית FUNDER | 2.65% | 13.30% | 23.15% |
| 3 | מיטב | תחזית FUNDER | 2.58% | 11.18% | 22.22% |
| 4 | מגדל | תחזית FUNDER | 2.10% | 11.05% | 21.90% |
| 5 | כלל | תחזית FUNDER | 2.03% | 13.50% | 25.99% |
| 6 | אנליסט | תחזית FUNDER | 2.03% | 10.23% | 18.65% |
| 7 | ילין לפידות | תחזית FUNDER | 1.88% | 9.22% | 18.25% |
| מנורה מבטחים | תחזית FUNDER | ||||
| הראל | תחזית FUNDER | ||||
| ממוצע תחזיות FUNDER | תחזית FUNDER | 2.40% | 11.28% | 21.20% | |
| S&P500 שקלי | תחזית | 1.00% | 6.00% | 7.50% |
המסלול הכללי: אלטשולר שחם ראשונה, מיטב ומור צמודות אחריה
אלטשולר שחם מובילה כרגע את תחזיות FUNDER למסלול הכללי עם תשואה צפויה של 1.95%.
מיטב מדורגת במקום השני עם 1.69%, ומור שלישית עם 1.65%.
גם כלל צפויה להציג חודש חזק עם תשואה של 1.50%.
תחזית אוגוסט במסלול הכללי:
-
אלטשולר שחם - 1.95%
-
מיטב - 1.69%
-
מור - 1.65%
-
כלל - 1.50%
-
ילין לפידות - 1.33%
-
מגדל - 1.30%
-
אנליסט - 0.63%
-
מנורה מבטחים - בקרוב
-
הראל - בקרוב
ממוצע תחזיות FUNDER הזמני: 1.44%
הפער בין אלטשולר שחם, שמובילה כרגע את הטבלה, לבין אנליסט עומד על 1.32 נקודות אחוז - פער משמעותי מאוד לחודש אחד.
המסלול המנייתי: אלטשולר שחם עם תחזית של 3.50%
גם במסלול המנייתי אלטשולר שחם מובילה בשלב זה, ובפער משמעותי.
התחזית לקרן המנייתית של אלטשולר שחם עומדת על 3.50%, לעומת 2.65% למור שבמקום השני ו-2.58% למיטב שבמקום השלישי.
תחזית אוגוסט במסלול המנייתי
-
אלטשולר שחם - 3.50%
-
מור - 2.65%
-
מיטב - 2.58%
-
מגדל - 2.10%
-
אנליסט - 2.03%
-
כלל - 2.03%
-
ילין לפידות - 1.88%
-
מנורה מבטחים - בקרוב
-
הראל - בקרוב
ממוצע תחזיות FUNDER הזמני: 2.40%
הפער בין אלטשולר שחם לבין ילין לפידות, שמדורגת כרגע אחרונה מבין התחזיות שהתקבלו, מגיע ל-1.62 נקודות אחוז.
תחזיות FUNDER גבוהות כרגע מתחזית מיטב לענף
מעניין להשוות את תחזיות FUNDER הספציפיות לגופים הגדולים להערכת מיטב לגבי הענף כולו.
מיטב מעריכה כי התשואה הממוצעת באוגוסט תהיה כ-1.1% במסלול הכללי וכ-2.0% במסלול המנייתי.
לעומת זאת, ממוצע 7 תחזיות FUNDER שהתקבלו עד כה גבוה יותר ועומד על 1.44% במסלול הכללי ועל 2.40% במסלול המנייתי.
מדובר בפער של כ-0.34 נקודות אחוז במסלול הכללי ושל כ-0.40 נקודות אחוז במסלול המנייתי.
עם זאת, ההשוואה עדיין אינה סופית, מכיוון שממוצע FUNDER צפוי להשתנות לאחר קבלת התחזיות החסרות.
ומה עם S&P 500? הפעם הקרנות המנוהלות עשויות לנצח
לפי תחזית מיטב, מסלול S&P 500 צפוי להציג באוגוסט תשואה שקלית של כ-1.0%.
אם תחזיות FUNDER הנוכחיות יתבררו כמדויקות, אוגוסט יהיה למעשה תמונת הראי של יולי.
ביולי מסלול S&P 500 ניצח את הקרנות המנוהלות בזכות פיחות השקל. באוגוסט, למרות העליות בוול סטריט, התחזקות השקל קיזזה חלק ניכר מהתשואה עבור החוסך הישראלי.
מול תחזית של כ-1.0% במסלול S&P 500, ממוצע התחזיות הזמני של הקרנות המנוהלות עומד על 1.44% במסלול הכללי ועל 2.40% במסלול המנייתי.
כלומר, נכון לעכשיו, הקרנות המנוהלות צפויות לנצח באוגוסט את מסלול S&P 500.
מתחילת השנה: כלל ממשיכה להוביל
התמונה המצטברת מתחילת 2026 שונה מהדירוג החודשי.
במסלול הכללי כלל ממשיכה להוביל, עם תחזית לתשואה מצטברת של 8.41%. מור במקום השני עם 7.69% ומגדל שלישית עם 7.00%.
מתחילת השנה - מסלול כללי
-
כלל - 8.41%
-
מור - 7.69%
-
מגדל - 7.00%
-
מיטב - 6.90%
-
אלטשולר שחם - 6.48%
-
אנליסט - 6.18%
-
ילין לפידות - 5.60%
ממוצע זמני של 7 הגופים: 6.89%
גם במסלול המנייתי כלל מובילה מתחילת השנה, עם תשואה צפויה של 13.50%. מור נושפת בעורפה עם 13.30%, ומיטב במקום השלישי עם 11.18%.
מתחילת השנה - מסלול מנייתי
-
כלל - 13.50%
-
מור - 13.30%
-
מיטב - 11.18%
-
מגדל - 11.05%
-
אלטשולר שחם - 10.50%
-
אנליסט - 10.23%
-
ילין לפידות - 9.22%
ממוצע זמני של 7 הגופים: 11.28%
לפי הערכת מיטב, מסלול S&P 500 צפוי לעמוד לאחר אוגוסט על תשואה של כ-6.0% מתחילת השנה. כלומר, גם בתקופה המצטברת הוא מפגר כרגע אחרי ממוצע הקרנות המנוהלות שנבדקו.
12 חודשים: כלל שומרת על המקום הראשון בשני המסלולים
כלל ממשיכה להוביל גם בבחינת 12 החודשים האחרונים.
במסלול הכללי עומדת תחזית התשואה של כלל על 15.37%, לפני מגדל עם 13.25% ומיטב עם 13.10%.
12 חודשים - מסלול כללי
-
כלל - 15.37%
-
מגדל - 13.25%
-
מיטב - 13.10%
-
מור - 12.69%
-
אנליסט - 11.27%
-
אלטשולר שחם - 11.00%
-
ילין לפידות - 10.70%
ממוצע זמני של 7 הגופים: 12.48%
במסלול המנייתי היתרון של כלל בולט אף יותר, עם תשואה צפויה של 25.99% ב-12 חודשים. מור במקום השני עם 23.15% ומיטב שלישית עם 22.22%.
12 חודשים - מסלול מנייתי
-
כלל - 25.99%
-
מור - 23.15%
-
מיטב - 22.22%
-
מגדל - 21.90%
-
אנליסט - 18.65%
-
אלטשולר שחם - 18.25%
-
ילין לפידות - 18.25%
ממוצע זמני של 7 הגופים: 21.20%
אין לראות בכתבה המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות.

תחזית FUNDER לקרנות השתלמות אוגוסט 2026 - אילוסטרציה


