מומחה בתחום הנדל"ן: עליות נוספות במחירי הדלק יביאו לירידה בביקוש לדירות בפריפריה

העלייה האחרונה במחירי הדלק, כמו גם עליות נוספות אשר עתידות לחול בעת הקרובה, עלולות להביא לירידת הביקוש לדירות בערי הפריפריה, כך טוען עו״ד בועז אופק, מומחה בתחום הנדל״ן.

 

 
 

עו"ד בועז אופק
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
05/03/2012

העלייה האחרונה במחירי הדלק, כמו גם עליות נוספות אשר עתידות לחול בעת הקרובה, עלולות להביא לירידת הביקוש לדירות בערי הפריפריה, כך טוען עו״ד בועז אופק, מומחה בתחום הנדל״ן.

עו״ד אופק מביע חשש כי הנסיקה שחלה במחירי הדלק תרחיק רוכשים רבים מלהעתיק את מגוריהם לפריפריה ולרכוש בה דירות, עקב התייקרות עלות הנסיעה מן הפריפריה למקומות התעסוקה, אשר ממוקמים, לרוב, באיזור המרכז.

התייקרויות אלו עלולות להביא גם לעליית מחירי הנסיעה בתחבורה הציבורית ובכך להוריד חלק מן האטרקטיביות ברכישת דירה בערי הפריפריה.

לדברי עו״ד אופק, על הממשלה להביא לפתרון הבעיה באמצעות ביטול המעמ על הבלו, דבר אשר יביא לירידה מיידית של 50 אגורות לליטר דלק או לחילופין, באמצעות סבסוד בתחבורה הציבורית מערי הפריפריה, למרכז הארץ.

נכתב ע''י עו"ד בועז אופק, מומחה בתחום הנדל"ן, מנהל מחלקת הנדל"ן במשרד יצחק אופק ושות' ומרצה בתחום באוניברסיטאות ובפורומים שונים.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או  או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.