מכון היצוא: משלחת מהבנק האירופאי לפיתוח ושיקום ( EBRD ) מגיעה לישראל לקיים סדנת עבודה עם יצואנים

משלחת בכירים מהבנק האירופאי לפיתוח ושיקום הגיעה לישראל ביוזמת מכון היצוא והמנהל לסחר חוץ בתמ"ת. נציגי ה EBRD יעבירו סדנת עבודה ייחודית מחר (יום ג' ה-24/04) בתל אביב בפני עשרות יצואנים ממגוון סקטורים. מטרת הביקור להציג בפני החברות הישראליות את הליך השתתפות חברות ויועצים בפרויקטים של ה- EBRD.

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

FUNDER Online
25/04/2012

משלחת בכירים מהבנק האירופאי לפיתוח ושיקום הגיעה לישראל ביוזמת מכון היצוא והמנהל לסחר חוץ בתמ"ת. נציגי ה EBRD יעבירו סדנת עבודה ייחודית מחר (יום ג' ה-24/04) בתל אביב בפני עשרות יצואנים ממגוון סקטורים. מטרת הביקור להציג בפני החברות הישראליות את הליך השתתפות חברות ויועצים בפרויקטים של ה- EBRD.
 
הסדנה תועבר ע"י ארבעה נציגים מהבנק: Ms. Junko Aya מנהלת בכירה ביחידת המימון הרשמית, Mr. Steve Gillard יועץ בכיר ביחידת שירותי הייעוץ,  Mr. Erik Holmqvist מתאם בצוות התשתיות העירוניות והסביבתיות ו-Ms. Isidora Grbovic  בכירה ביחידת המימון הרשמית. הסדנא תכלול עצות מעשיות והתנסות ממשית בהגשת פרויקטים למימון. בנוסף יוצגו בסדנא נושאים נוספים כגון הליך בחירת היועצים בבנק, אפיון הפרויקטים עם דגש לאיתור הזדמנויות.
 
עו"ד יונית אמיתי הממונה על המכרזים הבין-לאומיים במכון היצוא ציינה כי "במטרה להגביר את מעורבותן של חברות ישראליות בתחום המכרזים הבינלאומיים אנו פועלים להבאתם של גורמים פיננסיים רבי השפעה וכפועל יוצא מגיעה לארץ משלחת מבנק אירופאי מוביל כדוגמת הEBRD. ערך מוסף נוסף של הביקור, הינו גיוס יועצים מקצועיים בדגש על תשתיות, מים ופרויקטים גדולים החל משלב התכנון, דרך בניה ושדרוג של אזורים שלמים לא מיושבים וכלה בהטמעת טכנולוגיות".

עוד הוסיפה אמיתי כי "מכון היצוא מסייע ליצואנים להשתלב בזירת המכרזים הבינלאומיים ובמסגרת זו מקנה להם כלים לאתר מכרזים ממוקדים, כמו גם מעניק סיוע בייעוץ ובהדרכה בנושאי השתלבות במכרזים".

בין החברות הצפויות להשתתף במפגש ניתן למנות את: אלביט, תהל, נען דן ג''ן, טרנס ביו דיזל, מפל, אודיס, מע"צ, קבוצת מר, גילת סאטקום, מקורות ועוד.

EBRD פועל בעיקר באמצעות מימון פרויקטים של המגזר הפרטי במגוון רחב של תחומים. הפעילות של הבנק מתמקדת בעשרה סקטורים שונים כגון: מים, תשתיות בניה, יעוץ הנדסי, טכנולוגיות ועוד. היקף הפעילות של הבנק במגזר התעשייה והשירותים נמצא בעלייה, והבנק מקצה משאבים ניכרים למימון פרויקטים בתחום אנרגיה ירוקה ויעילות אנרגיה וכיום הוא נחשב למוביל עולמי בתחום.

אודות הבנק האירופאי לשיקום: ה- EBRD נוסד ב- 1990 במטרה לקדם כלכלת שוק וערכים דמוקרטיים במדינות הקומוניסטיות לשעבר. הבנק פועל ב- 29 מדינות ממרכז אירופה עד מרכז אסיה. ה- EBRD  הוא המשקיע הגדול ביותר בכל אחת מהמדינות בהן הוא פעיל. מאז הקמתו הבנק מימן פרויקטים בהיקף של כ- 53 מיליארדי אירו.

אזורי המיקוד של הבנק השתנו במרוצת השנים בהתאם לקצב ההתפתחות הכלכלית, הזדמנויות ההשקעה והערך המוסף של הבנק במדינות הפעילות השונות. הפעילות ברוסיה ובמדינות מזרח אירופה ודרומה צפויה להסתכם השנה בכ-70% מסה"כ הפעילות של הבנק. זאת בשונה משנות ה-90 ומהמחצית הראשונה של העשור הקודם בהן פעילות הבנק במדינות המרכז אירופאיות היוותה חלק נכבד מפעילות הבנק. בשנת 2008 הפכה טורקיה למדינת פעילות והפעילות בה צפויה לגדול.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או  או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.