שר האוצר, יאיר לפיד, ליצואנים >> "אתם הקטר של המשק הישראלי"

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

עידו אסייג
10/01/2014

שר האוצר, יאיר לפיד, וצמרת משרדו, נועדו עם נציגי היצואנים בכדי ללמוד מקרוב את האתגרים העומדים בפניהם, במטרה לעודד את היצוא ולהפוך את 2014 לשנת הזדמנויות בתחום זה.

בפגישה שנערכה היום בצהריים נכחו מטעם הנהלת משרד האוצר: מנכ"לית משרד האוצר, יעל אנדורן, ראש אגף התקציבים, אמיר לוי, החשבת הכללית, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, הכלכלן הראשי, ד"ר מיכאל שראל ומנהל רשות המיסים, משה אשר.

נציגי היצואנים בפגישה: יו"ר התאחדות התעשיינים, צבי אורן, מנכ"ל התאחדות התעשיינים, אמיר חייק, מנכ"ל אלביט, בצלאל מכליס, מנכ"ל קמהדע, דויד צור, מנכ"ל סרגון נטוורקס בע"מ, עירא פלטי, נשיא פיליפס אלקטרוניקס, עמוס סומך, מנכ"ל פיליפס אלקטרוניקס, אריאל איקן, נשיא חברת ח. מר, מריאן כהן, יו"ר דירקטוריון תעשיות לכיש, גרשון גולדנברג ויו"ר תעשיית האלקטרוניקה והתוכנה, אלישע ינאי.

נציגי היצואנים הודו לשר על ההחלטה לדחות את העלייה בתשלום מעסיקים לביטוח לאומי וסקרו בפניו את האתגרים העומדים בפניהם כדי שיוכלו לשפר את כושר התחרות שלהם שיביא להגדלת היצוא. אחד הנושאים המרכזיים שעלה בפגישה, לבקשת היצואנים, הוא הגדלת כמות הערבויות לעסקאות יצוא. שר האוצר והחשבת הכללית עדכנו כי הנושא עומד בראש סדר העדיפויות של משרד האוצר ומשרד הכלכלה, ובימים אלו נעשית עבודה מקצועית בנושא. כמו כן, דנו המשתתפים על עידוד השקעה במחקר ופיתוח, השקעה בפרויקטים חדשים שיסייעו ליצוא ובשילוב אוכלוסייה חרדית וערבית בשוק העבודה.

שר האוצר, יאיר לפיד: "אתם הקטר של המשק הישראלי, עידוד היצוא עומד בראש סדרי העדיפות של משרד האוצר, הגדלת היצוא תביא לצמיחה במשק ולהורדת יוקר המחיה בישראל. נעשה כל שביכולתנו לסייע לכם ולהתיר חסמים המקשים על עבודתכם".הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או  או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי וביןבהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.