"תנובה צריכה להיות בשליטה ישראלית"

 

 
חכ אבישי ברוורמןחכ אבישי ברוורמן
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
18/02/2014

מדברי ח"כ אבישי ברוורמן, יו"ר וועדת הכלכלה של הכנסת, במסגרת וועידת ישראל ה-4 לחקלאות, שנערכה היום  בקריית שדה התעופה: "שנים הקדשתי לחקלאות בבנק העולמי וזה דומה אליכם החקלאים. כשניהלתי את החקלאות של הבנק העולמי היינו אור לגויים , והיום עמדתי לגבי ייצוא הידע לעולם היא שצריך לשמור על השליטה הישראלית. תנובה היתה המותג החזק ביותר , הקיבוצי, המושבי, וחשוב לזכור שברגע שיש שליטה ישראלית ציונית, אז חשוב להם מה יקרה פה."
"היום תנובה צריכה להיות בשליטה ישראלית , יחד עם השקעה זרה , ברגע שנאבד את השליטה נחשוב רק על הורדת המחירים, ללא כל אחיזה בקרקע ובהתיישבות" .
 
השר ישראל כץ שדיבר אחריו התייחס אף הוא לסוגיית עסקת תנובה :
"תנובה נתפסת כמי שמסוגלת לבוא למדינה כמו סין, שבה מיליארד אסייתים שמעולם לא שתו חלב, אבל מוכנים לשנות את הרגלי הצריכה שלהם . בדיוק כמו שהסינים מאמינים בהייטק שלנו ורואים בהייטק הישראלי כדבר מוצלח כך גם בנושא של תנובה.  הם רואים גוף עם ידע ויכולות בתחום המזון במיוחד בענף החלב ".הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או  או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי וביןבהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.