איי.סי פאואר מקבוצת החברה לישראל ממשיכה להתרחב בדרום אמריקה: נכנסת לראשונה לקולומביה

ומגדילה את היקף ייצור החשמל למעל 4,000 מגוואט‎

 

 
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
05/04/2014

רעידת האדמה החזקה והצונאמי בחופי דרום אמריקה שבא בעקבותיה לא פגעו בתחנות הכוח של החברה לישראל, הנמצאות קרוב לחופים בפרו ובצ'ילה.

החברה לישראל, באמצעות איי סי פאואר, ממשיכה במגמת הצמיחה בתחום ייצור החשמל : רק בחצי שנה האחרונה הודיעה החברה על תוספת ייצור של קרוב  ל-1000 מגוואט!

התוספת כוללת: 600 מגוואט על פי מכרז שזכתה בו החברה לרזרבה קרה בפרו, כ-193 מגוואט בתחנה בLAS FLORES  בפרו, וכ-185 מגוואט בניקרגואה.

איי סי פאואר, מקבוצת החברה לישראל, מודיעה על התרחבות למדינה נוספת ביבשת, לקולומביה. רכשה שליטה בחברה הפעילה בתחום ייצור החשמל מגז טבעי, ובתחום דחיסה וחלוקת גז טבעי, במחיר של כ-18 מיליון דולר.

 במקביל הודיעה החברה לישראל על כך שכל האישורים בקשר לעסקת רכישת תחנת הכוח הנוספת בפרו ( Las Flores ) בהספק של 193 מגוואט התקבלו,  והיא הועברה לבעלות קלפה, חברה בת של איי סי פאואר.

בכך מגיע הספק ייצור החשמל של החברה באתר קלפה בפרו ל-1030 מגוואט, והוא אתר ייצור החשמל בעל ההספק הגדול ביותר בפרו.

בנוסף מודיעה החברה על קבלת האישורים  לרכישת המניות בחברה המפעילה בין היתר את תחנות הכוח המונעות על ידי רוח בניקרגואה.

החברה בניקרגואה מחזיקה תחנות כוח בהספק כולל של כ-185 מגוואט, מתוכן, טורבינות רוח בהספק של 63 מגוואט, ותחנות כוח הפועלות על מזוט בהספק של 122 מגוואט.

בעקבות צמיחת החברה עד כה ופעילות ייצור החשמל המתקיימת בארץ ((OPC ובדרום ומרכז אמריקה, ועם השלמת הפרויקטים הנמצאים בשלבי הקמה, תהיה החברה מעורבת בייצור של למעלה מ-4000 מגוואט.

 

 

 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או  או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי וביןבהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.