שחקן חדש בשוק ההלוואות החברתיות >> BLENDER

BLENDER פלטפורמה אינטרנטית חדשה המאפשרת ליהנות מהלוואות של עד 30000 שקל לכל מטרה

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
צוות בלנדר צילום סיון פרגצוות בלנדר צילום סיון פרג

בעז קידר
22/10/2014

BLENDER מהווה מקום מפגש אינטרנטי בין אנשים המחפשים לקבל ריבית גבוהה על הכסף שלהם, לבין אנשים שמחפשים הלוואה מהירה בתנאים טובים.
מאחורי BLENDER עומדים גורמים בכירים בעולם העסקים בינהם דורון אביב, יו"ר קבוצת אביב המשמש כיו"ר BLENDER וחבר דירקטוריון וגיורא עופר, מנכ"ל בנק דיסקונט לשעבר ומבעלי קרן ההשקעות "להב" המשמש כחבר דירקטוריון. 
ד"ר גל אביב, מנכ"ל ומייסד BLENDER: "אנו מציגים היום מהפיכה בתחום ההלוואות החברתיות. עד היום שוק ההלוואות הקטנות נשלט כמעט תמיד על ידי מוסדות פיננסיים שונים אשר קבעו פערי ריבית גבוהים; בפלטפורמה החדשה שיצרנו הלווים והמלווים הם אלו שקובעים את תנאי ההלוואה וגובה הריבית בהם הם מעוניינים"

BLENDER מהווה זירה אינטרנטית המפגישה בין אנשים פרטיים המעוניינים לקבל ריבית גבוהה יותר על הכסף העומד לרשותם לבין אנשים פרטיים אחרים המחפשים הלוואה מהירה ונוחה בתנאים טובים מאלו שיוכלו להשיג ממקור פיננסי אחר. המפגש האינטרנטי בין הלווים למלווים מכונה P2P Lending (PEER TO PEER), והוא מבוסס על מודלים מוצלחים שכבר הוכיחו את עצמם ברחבי העולם והרשת. 

מטרת המפגש האינטרנטי ב-BLENDER, היא לבצע התאמה מרבית באופן אוטומטי בין צרכי הלווה (מקבל ההלוואה) לבין המלווה (מעמיד ההלוואה), וכל זאת בהתאם לסכום ההלוואה הנדרש, תקופת החזר ההלוואה וסכום ההחזר החודשי. 

BLENDER  עושה שימוש במערכת DirectMatch™   - מערכת ייחודית המאפשרת בדיקה קפדנית ויסודית של כל הלווים. המערכת מסוגלת לבצע התאמה מקסימלית בין בקשת הלווים לבין ציפיותיהם של נותני ההלוואה. המערכת מבוססת על אלגוריתמים מתמטיים ייחודיים, פרי פיתוח החברה ועל מודלים בינלאומיים שהוכיחו עצמם בעבר. 
מתוך בקרה וניהול ופיזור סיכונים, המערכת דואגת לפזר באופן אוטומטי את סכום ההלוואה שנותן המלווה בין מספר רב של אנשים. 

מאחורי BLENDER עומדת "אביב פיתוח טכנולוגי בע"מ" מקבוצת אביב. השותפים בבלנדר הם: ד"ר גל אביב, מנכ"ל החברה, בועז אביב, סמנכ"ל טכנולוגיות, ברק גור, סמנכ"ל מוצרים. כמו כן, דורון אביב, יו"ר קבוצת אביב משמש כיו"ר BLENDER וחבר דירקטוריון, גיורא עופר, מנכ"ל בנק דיסקונט לשעבר ומבעלי קרן ההשקעות "להב" משמש כחבר דירקטוריון. בנוסף, האתר נתמך על ידי צוות יועצים מבכירי תעשיית הפיננסים המשפט והמיסוי בישראל. 

גל אביב, מנכ"ל ומייסד BLENDER: "אנו מציגים היום מהפיכה בתחום ההלוואות החברתיות. עד היום שוק ההלוואות הקטנות נשלט כמעט תמיד על ידי מוסדות פיננסיים שונים אשר קבעו פערי ריבית גבוהים. מי ששילם את המחיר היה הצרכן הפשוט אשר שילם ריביות גבוהות מצד אחד על ההלוואה שלקח ומצד שני נאלץ לקבל ריבית נמוכה על חסכונותיו. בפלטפורמה החדשה שיצרנו, הלווים והמלווים הם אלו שקובעים את תנאי ההלוואה וגובה הריבית בהם הם מעוניינים". 

אביב הוסיף עוד- "במשך חודשים רבים שקדנו על פיתוחים טכנולוגיים ייחודיים ומתקדמים אשר מאפשרים מתן וקבלת הלוואה תוך דקות בודדות, בצורה מהפכנית ופשוטה באמצעות רשת האינטרנט והטלפון הנייד. אין צורך לפגוש שליח, לחפש חניה ליד סניף הבנק, לחתום על צ'קים או להחתים ערבים, הכל נעשה בצורה יעילה, אמינה ונוחה למשתמשים. אנו יוצאים לדרך עם המיזם בישראל מתוך שאיפה להתחיל כאן ולהתפתח גם לפעילות מעבר לים, לאחרונה התחלנו באיתור מדינות נוספות המתאימות למודל שלנו". 

דורון אביב, יו"ר BLENDER: "מדובר בתופעה חברתית המתעצמת בעולם ובישראל ולמעשה מחליפה את הבנקים המסורתיים ואת חברות האשראי. מאחר ומדובר בפלטפורמה אינטרנטית אשר אינה דורשת תפעול סניפים וכח אדם רב, אנו מסוגלים להציע שירות ייחודי, זול ואטרקטיבי לשני הצדדים. הן הלווים הזוכים לריבית טובה יותר על חסכונותיהם והן המלווים הזוכים להלוואה מידית בתנאים אטרקטיביים והוגנים". לדברי אביב,  "במיזם הנ"ל מעורבים גורמים מבכירי המשק הישראלי אשר שמו להם למטרה להוביל את תחום ההלוואות החברתיות בישראל. אין לי ספק שגופים אלו החוברים יחדיו מציעים איתנות פיננסית למיזם ומביאים עימם ערך מוסף רב."

גיורא עופר, מבעלי קרן ההשקעות "להב" וחבר דירקטוריון BLENDER: "נושא ההלוואות החברתיות הינו נורמה מקובלת ההולכת ומתחזקת בעולם. להערכתי אנו עומדים בפני שינוי מגמה בישראל, הצרכן הישראלי מתחיל להבין כי יש בפניו אלטרנטיבות בתחום ההלוואות ובתחום ההשקעות, הוא מחפש אותן ומאמץ אותן יותר מבעבר.  
בעזרת הפלטפורמה הייחודית של בלנדר הזמינות לקבלת הלוואה היא אמיתית, נוחה ולטובת הצרכן- אין צורך לצאת מהבית, לחכות לשליח, או להגיע לסניף, הכל בלחיצת כפתור פשוטה מהמחשב או הטלפון הנייד. אין לי ספק כי מדובר בבשורה פיננסית חדשנית נוחה ויעילה אשר הקהל הישראלי יאמץ בחום

שוק ההלוואות החברתיות
תחום ההלוואות החברתיות הפך להיות קטגוריה משמעותית בתחום הפיננסים הבינלאומי. חברת Zopa אחראית לכ-2-3% מהלוואות הצרכנים בבריטניה ואילו Lending Club הינה מהחברות המובילות בארה"ב, המדווחת על הלוואות בהיקף של למעלה מ-5 מיליארד דולר. 
העלות הגבוהה של האשראי הצרכני לעומת הריבית האפסית על החסכונות מאפשרים רווחיות גבוהה משמעותית מאפיקי השקעה וחיסכון אחרים למלווים, וריביות אטרקטיביות בהרבה ללווים.

שוק הלוואות הצרכנים בישראל חריג בגודלו ובריכוזיות הקיימת בו. כ- 95% מהשוק נשלט על ידי הבנקים וחברות כרטיסי האשראי הקשורות אליהם. ריכוזיות גבוהה זו גורמת לעלויות אשראי חריגות עבור הצרכן הישראלי. מכאן ישנה הזדמנות גדולה לבלנדר להביא בשורה צרכנית אמיתית לישראלים.

איך זה עובד?
BLENDER מבצע את החיבור בין אנשים המעוניינים לתת הלוואה ולקבל ריבית אטרקטיבית על הכסף הפנוי שלהם, ובין אותם אנשים הזקוקים להלוואה זמינה בקלות ובמהירות. המערכת עושה את החיבור ביניהם, מאמתת את היכולות שלהם, מתאמת בין הציפיות שלהם וגורמת לזה לקרות. התוצאה: ריבית גבוהה יותר לנותני ההלוואה, וריבית נמוכה יותר ללווים.

מה וכמה
BLENDER גובה עבור השירות מהלווים סכום ידוע מראש של 200 ₪ או לחלופין 2% מסכום ההלוואה. ללא עמלות נסתרות, ללא פערי ריבית, וללא המצאות יצירתיות, עמלה שקופה ויחידה. כמו כן את ההלוואה ניתן לפרוע בכל רגע ללא שום עלות. בלנדר גובה מנותני ההלוואה עמלה של 1% מסך כל ההחזרים. ההלוואות הינן עד 3 שנים ועד 30 אלף ש"ח.

ההנהלה
ד”ר גל אביב | מנכ”ל וחבר דירקטוריון
דוקטור לננו פיסיקה מאוניברסיטת נוטינגהם, אנגליה, בתחום של אטומים אולטרה קרים ומחשוב קוונטי. עוסק מזה כעשור כיזם וכמשקיע בהון סיכון. בוגר סיירת מובחרת בשירותו הצבאי. 
בועז אביב | סמנכ”ל טכנולוגיות וחבר דירקטוריון
בעל תואר ראשון בפיזיקה וכלכלה בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב. ניסיון רב בפיתוח ויזמות. מייסד PetWise: מערכות חישה מרחוק לבעלי חיים.  בוגר יחידה טכנולוגית בצה"ל.
ברק גור | סמנכ”ל מוצרים
בעל מאסטר בפיסיקה בתחום מערכות מורכבות מאוניברסיטת בן גוריון. מייסד Asimov: מערכת בינה מלאכותית בתעשיית הגיימינג. בוגר סיירת מובחרת בשירותו הצבאי.
מירן ברודבר | סמנכ”ל תפעול
בעל ניסיון של 15 שנה בניהול אשראי. בעבר שימש כמנהל יציל פיננסים מקבוצת כאל וסמנכ"ל כלל ביטוח אשראי.הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.