נתפס נוהג 27 קמ"ש מעל המותר אך כתב האישום נגדו בוטל. הסיבה: התימרור בכביש לקוי

 

 
עו״ד עופר חורשעו״ד עופר חורש
 

עידו אסייג
FacebookTwitter Whatsapp
22/12/2014

נהג אשר נסע בואדי ערה – נחל עירון (כביש 65) הופתע לקבל דו"ח תעבורה - לאחר שנתפס על ידי מצלמת עמוד אלקטרונית שהוצבה בכביש.

על פי נתוני המצלמה הנהג נסע במהירות של 107 קמ"ש – 27 קמ"ש מעל המהירות המותרת בקטע הכביש בו נתפס.

הנהג הופתע כי סבר שבכביש החדיש והדו מסלולי, מהירות הנסיעה המותרת היא 110 קמ"ש.

הנהג ביקש להישפט ושכר את עו"ד עופר חורש העוסק רבות בדיני תעבורה.

בדיון שהתקיים לפני כשבוע ביטלה שופטת ביהמ"ש לתעבורה בחדרה את כתב האישום, לאחר שהשתכנעה כי ספק רב אם לנהג הייתה אפשרות לדעת כי הוא נוהג מעל למהירות המותרת.

הנהג ההמום שקיבל את דו"ח המצלמה בדואר סירב לשלם את הקנס, בסך 750 שקלים, שגרר עימו גם תוספת 8 נקודות יקרות – והעדיף תחת זאת להישפט.

הוא פנה לעו"ד עופר חורש, אשר העלה בפני בית המשפט טיעון מקורי ביותר. עו"ד חורש לא כפר בעובדה שהנהג אכן נסע במהירות בה נתפס, אך טען כי התמרור לאורך הדרך בה נסע האיש הוא כה לקוי, עד אשר איש לא יכול לדעת מה המהירות המותרת.

בדיון ההוכחות שנערך לפני כשבוע, בו הביא עו"ד חורש הוכחות רבות לתמרור הלקוי בכביש, קיבלה כב' השופטת כרמית פאר גינת מביהמ"ש לתעבורה בחדרה את טענותיו - וביטלה את כתב האישום שהוגש נגד הנהג.
במהלך נסיעה מעל המהירות המותרת, וקיבל עבירה של ברירת משפט בסך 750 שקלים ו- 8 נקודות, ביקש להישפט. עוה"ד עופר חורש שייצג אותו הוכיח בדיון בבית משפט השלום לתעבורה בחדרה, כי התמרור בקטע נסיעה זה הינו לקוי, ואינו מעיד כלל על שינוי או על הגבלת מהירות. השופטת קיבלה טענה זו, והורתה על זיכויו של הנהג ועל ביטול כתב האישום.

 

עו"ד עופר חורש https://www.horesh.biz/  עוסק רבות בדיני תעבורה, ובהגנה על נאשמים בעבירות חמורות, כמו נהיגה בשכרות, נהיגה ללא רישיון בתוקף, תאונות דרכים ועוד.

 

 

 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או  או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.