קרן הגידור גנסיס: ממליצים להגדיל חשיפה למניות דיבידנד קטנות ולהקטין חשיפה לבנקים

אריאל מזוז, מנכ"ל משותף בקרן הגידור ג'נסיס: ב-2014 מדד ת"א 75 והיתר נחלשו בצורה לא מידתית; הבנקים נמצאים בסביבה של אי וודאות המבריחה משקיעים

 

 
 

אריאל מזוז, גנסיס
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
11/01/2015

אריאל מזוז, מנכ"ל משותף בקרן הגידור ג'נסיס התייחס למצב הנוכחי כהזדמנויות השקעה. מזוז אמר כי "בתקופה הנוכחית ההמלצה שלנו היא להתמקד במניות המעניקות שיעור דיבידנד גבוה, החשופות לתחום התעשייה שנהנה כיום מירידה מהותית בעלות חומרי הגלם בהובלת הצניחה במחירי הנפט. 

מזוז הוסיף כי ב-2014 ראינו את מדד ת"א 75 והיתר נחלשים בצורה לא מידתית. חברות רבות נסחרות שם במכפילים נמוכים ומהוות הזדמנות השקעה, בעיקר כאמור, אלה שמחלקות דיבידנד בשיעור גבוה. 

חלק מהחברות שמזוז ממליץ להיחשף אליהן הן חברת הנדל"ן י.ח. דמרי, אינטר תעשיות ונקסטקום. חברות כמו עלבד, ספאנטק ואבגול נהנות מאוד מירידת מחיר הנפט המהווה שיעור גבוה מאוד מחומרי הגלם שלהן ולכן אנו מעניקים להן המלצת תשואת יתר. 

מן העבר השני, מזוז ממליץ למשקיעים בבורסה של תל אביב לצמצם אחזקות במניות הבנקים, גם מתחת למשקל שלהן בשוק. מזוז מסביר כי "הבנקים נמצאים במוקד כאוליגופול שפוליטיקאים צפויים לאחר הבחירות לפעול על מנת להגביר את התחרות בתחום שלהם. בנוסף, צפויה לבנקים תחרות מצד בתי ההשקעות שיפעילו בקרוב מערכת אינטרנט סגורה – האווירה סביב הבנקים היא של אי וודאות שמבריחה משקיעים".
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.