יו"ר ועדת הכלכלה » הקמת קרן פיצויים לבעלי עסקים בתוואי הרכבת הקלה היא עניין של זמן

 

 
יור ועדת הכלכלהיור ועדת הכלכלה
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
13/08/2015

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) יוזם ביחד עם חברי ועדת הכלכלה ח"כ דוד ביטן (הליכוד), ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת), ח"כ נורית קורן (הליכוד), ח"כ יצחק וקנין (ש"ס), ח"כ נאוה בוקר (הליכוד), עבד אלחכים חאג` יחיא (הרשימה המשותפת), יוסי יונה (המחנה הציוני), אורי מקלב (יהדות התורה), איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני), טלי פלוסקוב (כולנו), יעקב פרי (יש עתיד) ועיסאוי פריג` (מרצ) הצעת חוק שתחייב הקמת קרן פיצויים המיועדת לבעלי עסקים בתוואי עבודות הרכבת הקלה.
 
המטרה היא שהצעת החוק תוגש בשם חברי ועדת הכלכלה מיד עם פתיחת מושב הכנסת הבא, כשכמה שיותר ח"כים מכל סיעות הבית יחתמו עליה.  
 
ח"כ כבל אמר: לא יתכן שבפרויקט שעולה מיליארדי שקלים, לא יימצא סכום שיפצה את בעלי העסקים אשר יהיו הראשונים לשלם את המחיר הכבד של הרכבת הקלה. מחיר איבוד הפרנסה הוא לא פחות מטראומה, וחשוב שנזכור שמאחורי כל עסק יש אנשים ועומדת משפחה. כיוון שמדינת ישראל לא הצטיינה עד היום, בלשון המעטה, בפיצויי תושביה – עיין ערך הרכבת הקלה בירושלים, מפוני גוש קטיף, מלחמת לבנון השנייה - אינני מוכן שהמצב הזה ימשך ועלינו לתת מענה לאותם אנשים שסובלים בעקבות החלטות.
 
על חלופת ההנחה בארנונה לאותם בעלי עסקים, אמר ח"כ כבל שהנחת ארנונה לא תפתור את הבעיה, וכי חייבים לפעול למען פיצוי ולא הנחה. פיצוי משמעותי שימתיק ולו במעט את הסיוט שעובר על אותם בעלי עסקים ומשפחותיהם.
 
אני סמוך ובטוח שכל חברי הכנסת ירתמו לקידום הנושא הכל כך אנושי וחברתי הזה. 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x