אבוגן מרחיבה את פעילותה ובונה יכולות ולידציה בצמח הסויה

 

 
 

איתי שלוסברג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
18/08/2015


אבוג'ן מרחיבה את פעילותה ובונה יכולות ולידציה בצמח הסויה 

פעילות הולידציה תתמקד תחילה בעמידות לנמטודות בסויה במסגרת הסכם שיתוף פעולה מעודכן עם סינג'נטה רחובות, ישראל, 17 באוגוסט 2015, אבוג'ן (סימול ת"א: אבגן,NYSE:EVGN ), חברה מובילה לשיפור יבול ולהעלאת הכדאיות הכלכלית של גידולים לתעשיות החקלאות, מודיעה היום על כוונתה לבנות יכולות טרנספורמציה ו-ולידציה בצמח הסויה. הפעילות תתרכז תחילה בעמידות לנמטודות בסויה כאשר הידע הנדרש יתקבל מסינג'נטה בהתאם לתיקון שבוצע לאחרונה בהסכם שיתוף הפעולה בין החברות הממוקד בנמטודות בסויה, הסכם שנחתם בשנת 2009 והוארך בשנת 2013.

עד עתה, במסגרת מגוון שיתופי הפעולה של אבוג'ן עם חברות זרעים מובילות, החברה עשתה שימוש בטכנולוגיות גילוי הגנים הייחודיות שלה ובמערכות ה-ולידציה בצמחי מודל שפיתחה, על מנת לבצע את כלל הפעילויות הנדרשות בשלב הראשון של פיתוח זרע ביוטכנולוגי. עם השלמת השלב הראשון, הגנים הנבחרים הועברו לחברות הזרעים השותפות לצורך ביצוע טרנספורמציה ו-ולידציה של אותם גנים בצמחי המטרה (לדוגמא תירס וסויה), ולהמשך פיתוח על ידי חברות הזרעים, תחת רישיונות מאבוג'ן בכפוף לתשלומי אבני דרך ותמלוגים.

בהתאם לתיקון בהסכם, פעילויות ולידציה עבור הגנים שנתגלו על ידי אבוג'ן במסגרת שיתוף הפעולה, תתבצענה כעת על ידי אבוג'ן ובמימונה, תחת הנחייתה המקצועית של סינג'נטה, ותזכנה את אבוג'ן בתנאים מסחריים משופרים. המעבר של אבוג'ן אל פעילות בתחום של טרנספורמציה ו-ולידציה בסויה מייצג יכולות חשובות, המתווספות ליכולות גילוי הגנים הקיימות בחברה. יכולות אלו תשרתנה ותחזקנה את החברה הן במאמצי המחקר הפנימיים שלה והן בהסכמים עתידיים של שיתופי פעולה.

עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג'ן, מסר: "כפי שדיווחה החברה בעבר, הגנים שנתגלו על ידנו במסגרת שיתוף הפעולה הציגו אינדיקציות חיוביות לעמידות לנמטודות בסויה. כיוון שכך, אנו שמחים מאד להמשיך ולהתקדם בתוכנית הפיתוח. בנוסף לזאת, קיומן של יכולות טרנספורמציה פנימיות בחברה צפוי לאפשר לאבוג'ן לקחת על עצמה אחריות על פעילויות נוספות בשרשרת הערך של פיתוח המוצר בגידול מרכזי זה, ולספק את האפשרות להיכנס לשיתופי פעולה עתידיים בשלבים המאוחרים יותר של הפיתוח".

מיכיאל ואן לוקרן קמפן, ראש המחקר הביולוגי של סינג'נטה, מסר: "לאחר יותר מחמש שנים של שותפות פורה עם אבוג'ן בתחום הנמטודות בסויה, אנו נרגשים לקראת המעבר של שיתוף הפעולה לשלב הבא ושמחים לתמוך באבוג'ן בבניית יכולות חדשות שישפיעו באופן חיובי על תוצרי התוכנית שלנו".


אודות אבוג'ן: 

אבוג'ן הינה חברה מובילה לשיפור יבול ותכונות אחרות בצמחים להעלאת הכדאיות הכלכלית של גידולים לתעשיות החקלאות. לאבוג'ן שיתופי פעולה עם חברות הזרעים המובילות בעולם לפיתוח תכונות משופרות בתחום של יבול ועמידות לתנאי סביבה קשים, דוגמת יובש, ושיפור תכונות של עמידות בפני מחלות ומזיקים. בנוסף, החברה מתמקדת בפיתוח ומחקר של מוצרים חדשים בתחום הגנת הצומח, דוגמת קוטלי עשבים. לאבוג'ן, חברה-בת בבעלות מלאה בשם אבופיול העוסקת בפיתוח ומסחור של זרעים של גידולים חקלאיים כחומר גלם 'דור שני' לתעשיית הדלקים האלטרנטיביים. משרדיה הראשיים של אבוג'ן ממוקמים ברחובות, ישראל ומניית החברה נסחרת בבורסת תל-אביב (סימול בת"א: אבגן) ובבורסת ניו יורק (NYSE:EVGN).
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x