זיתא נכנסת לתחום חיי הלילה

דריכה ברמנים במועדונים ובארים כיצד להגיש זני זיתים בהתאמה למשקאות אלכוהוליים של הבליינים

 

 
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
18/08/2015

בשורה לבליינים, תוכלו להנות עוד יותר מהמשקאות בברים ומועדונים על ידי שיתוף הפעולה בין זיתא יצרנית זיתים כבושים ומועדוני לילה, שבמסגרתו עובר הצוות הדרכה כיצד להגיש זני זיתים ותיבולים שונים, בהתאמה לסוג המשקה המוזמן. לדברי מאיה בלבן, מנהלת השיווק של זיתא, הגשת זיתים בבר לצד אלכוהול מעניקה למשקה עניין של טעם נוסף. אבל גם בתחום זה יש חוקים ברורים שיעזרו להצליח להנות יותר מהחוויה, אותם ריכזנו במטרה לשפר את איכות הבילוי.

הזן קלמטה, לדוגמה, מעשיר את טעמם של בירות מתוקות כמו פאולנר והוגרדן. מליחות הזית סותרת אותן ומייצרת חשק ללגימה נוספת. ואוזו, שילוב נעים מאוד שהיוונים גילו עוד ממזמן, כשמליחות הזית יוצרת מעין יובש בפה המוכן לקבל את הרבדים של טעם האניס.

זית שחור במרינד חריף, התיבול החריף שלו מטפס לאט בעיקר בגלל שהשמן מעכב את החריפות, אבל אחרי כמה שניות ממלא את הפה בעקיצה שצריך לכבות עם איזה דרינק. בירות בהירות כמו הייניקן, גולדסטאר וקרלסברג יעשו את העבודה מצוין. המרירות של הכשות והרכות בטקסטורה של הבירה מפלרטטות ויתמזגו עם החריפות בפה. גם שרי יבש טיו פפה יתאים, בגלל היובש המוחלט שעוזר להעצים את התיבול החזק של הזית. רום לבן עם טעם מתקתק יהפוך את הנגיעה החריפה למעט אקזוטית.

זית ירוק בתיבול גלילי, בעל חמיצות נהדרת ושמנוניות מבורכת שהולכת נפלא עם ג'ין, במיוחד עם הגרסה הכי פופולרית שלו ג'ין וטוניק. בגלל המפגש המוצלח בין הלימוניות והמרירות הטבעית של הזית, הגורמים לתהות האם מקורו של הטעם המורגש כרגע הוא מהג'ין, טוניק או מהזית.

פישולין הוא זית ירוק גדול ובשרני, שנגיסה בו משחררת מיץ זיתים טבעי, חמצמץ ומלוח, כמעט ללא מרירות. גם הוא הולך מצוין עם שרי יבש טיו פפה. לפישולין הוא מתאים בעיקר בגלל מיצי הזית שיחד עם היובש של השרי יוצרים אווירה של קוקטייל קלאסי בפה, הצובעים את החך ביובש ושמנוניות גם יחד.

זית סורי עם לימון כבוש וזית ירוק בתיבול איטלקי, מפרגנים למשקאות כמו קמפארי, סמבוקה, גראפה ורקיחות עשבים חזקות בסגנון הפרנה בראנקה.

בוודקה נקיה ששואפת לניטרליות, משתלטים טעמי הזית על הפה ועוזרים להעלים את טעמי הלוואי הלא רצויים. לכן כל זית יתאים לצדה.

יש גם משקאות שלא מומלץ להגיש לצדם זיתים, כמו וויסקי עמוק ויבש שטעמי זית טרי לא יתחברו אליו טוב.

 שיתוף הפעולה נעשה עם קבוצת NOX, המפעילה את המועדונים ובארים מורפיום, רובי, מנדלימוס, בירגארדן, Dream EX ומורחב בהדרגה למועדונים וברים נוספים.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x