בעקבות האינדיקטורים להאטה בצמיחה » שר האוצר כינס בלשכתו דיון בהשתתפות נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר מכון הייצוא

 

 
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
24/08/2015

שר האוצר משה כחלון: "אני מאמין גדול בתעשייה, התעשייה הישראלית היא יתד  שצריך להיות תקוע חזק מאוד בכלכלת המדינה"

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש: "שר האוצר מבין את הסכנה המשקית הנובעת מהיחלשות התעשייה הישראלית ונפעל יחד לחיזוק התעשייה והגדלת הצמיחה במשק"

סוכם על הקמת צוותי עבודה משותפים שיגבשותכנית כוללת לחיזוק התעשייה בישראל

בעקבות נתוני הלמ"ס שפורסמו בשבוע שעבר והראו סימנים להאטה בצמיחה וירידה בייצוא, כינס היום (א') שר האוצר משה כחלון בלשכתו את צמרת משרדו יחד עם נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש ויו"ר מכון היצוא גבאי רמזי.

שר האוצר ציין בדברי כי: "הנתונים שמסמנים ירידה בצמיחה מדאיגים אותי גם כשר אוצר וגם כאזרח מדינת ישראל. כמאמין גדול בתעשייה הישראלית אני מתכוון לפעול בכדי לחזק ולפתח את התעשייה בישראל ולהקל על התעשיינים במקומות בהם הרגולציה מקשה. אני בטוח כי פעולות תומכות ייצוא של האוצר, ביחד עם יצירת סביבת עבודה יציבה וודאות ארוכת טווח יישאו פרי."

ברוש הוסיף ואמר: "הסיבה המרכזית להאטה בצמיחה בשנים האחרונות היא החלשות הייצוא התעשייתי. מנוע הצמיחה של התעשייה נחלש, נוצרה מגמה מסוכנת של ירידה בהקמת מפעלים חדשים בישראל. עלינו לטפל בחיזוק כושר התחרות בתעשייה הישראלית והגדלת הפריון וליצור בישראל את סביבת המס הטובה בעולם לתעשיינים. בנוסף, יש להפחית בצורה יסודית את נטל הרגולציה והבירוקרטיה ולעודד השקעות חדשות בתעשייה".

כחלון וברוש סיכמו על הקמת צוות משותף שיגבש תכנית כוללת לחיזוק התעשייה בישראל. פעולה זו מתווספת לדיון שכינס שר האוצר בשבוע שעבר ובו הורה לראשי האגפים להגיש לו ניתוח של הסיבות לירידה בצריכה הפרטית והמלצות להגדלת היצוא וליצירת מנועי צמיחה.

כאמור, הרקע לדיונים הוא נתוני הלמ"ס למחצית הראשונה ולרבעון השני של 2015, שפורסמו שלשום, ושהראו בין השאר כי ההשקעה בנכסים קבועים, המשפיעה במידה רבה מאוד על הצמיחה במשק, ירדה במחצית הראשונה של 2015.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x