קבוצת המשביר 365: קרנות השקעה גלובליות ישקיעו עד 23 מיליון שקל בחברת הבת 365 טכנולוגיות

 

 
רמי שביט, מנכל המשביר 365רמי שביט, מנכל המשביר 365
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
24/08/2015

בשלב ראשון המשקיעים יזרימו כ-11.4 מיליון שקל תמורת 12% מהמניות לפי שווי של כ-95 מיליון שקל. ל – 365 טכנולוגיות תינתן אופציית Call להעמדת הלוואה בסכום דומה, שתהיה ניתנת להמרה למניות 365 טכנולוגיות לפי שווי של כ-230 מיליון שקל

365 טכנולוגיות מפתחת ומפעילה פלטפורמה טכנולוגית המאפשרת ניהול של תשלומים בהקשר של הסעדה ארגונית ואשר שימשה בדור ישן יותר את חברת "סיבוס" שנמכרה ב-2013, 

עד כה, החלה החברה בשיתוף עם משקיעים ושותפים מקומיים בכל מדינה  בהקמת תשתיות לפעילות ביפן, פולין וצ'ילה, ונמצאת במגעים שונים במדינות באירופה ובדרום אמריקה.

רמי שביט, מנכ"ל המשביר 365: "העיסקה הנוכחית ממחישה את הפוטנציאל הרב הטמון בחברת 365 טכנולוגיות, שעד כה השקיעה משאבים רבים בפיתוח עסקיה באירופה, באסיה ובדרום אמריקה. המשאבים שיוזרמו על ידי המשקיעים בעיסקה זו ישמשו להאצת פיתוח הפעילות ולקידום תחילתה במדינות בהן יש לחברה נוכחות. מהלך ההשקעה הינו במסגרת יישום האסטרטגיה עליה הצהירה קבוצת המשביר 365 להצפת ערך באמצעות הכנסת שותפים לחברות הבנות שלה, וזאת במקביל למהלכי התייעלות בהן אנו נוקטים, בדומה למיזוג התפעולי עליו הכרזנו לאחרונה בין המשביר בתי כלבו לבין ניו-פארם".

קבוצת המשביר 365 מציפה ערך באמצעות הכנסת משקיעים לחברת הבת, 365 טכנולוגיות בע"מ. היום מדווחת המשביר, כי חברת 365 טכנולוגיות חתמה על הסכם, לפיו שני גופי השקעה בינלאומיים ישקיעו בה עד כ - 23 מיליון שקל (כ-6 מיליון דולר).

עיסקת ההשקעה נחלקת להשקעה הונית ולהעמדת הלוואה המירה. במסגרת השלב ההוני של העיסקה, ישקיעו החברות  Teltora S.A ("טלטורה") ו – WOHI Limited ("ווהי") סכום של כ-11.4 מיליון שקל (כ-3 מיליון דולר) תמורת 12% מהונה של 365 טכנולוגיות.  

הרוכשים פועלים כקרנות שבסיסן בסינגפור ומשקיעות בתחומי הטכנולוגיה והרפואה במדינות שונות בעולם, לרבות בישראל.
בנוסף להשקעה ההונית האמורה,  העניקו המשקיעים ל-365 טכנולוגיות אופציית Call לקבלת הלוואה בסך של עד כ-11 מיליון שקל נוספים (כ-3 מיליון דולר), הניתנת להמרה למניות נוספות של 365 טכנולוגיות לפי שווי גבוה יותר של כ-230 מיליון שקל (כ-60 מיליון דולר). 

365 טכנולוגיות הוקמה בסוף שנת 2011 על ידי חברת הבת לשעבר, מועדון 365 בע"מ, אשר מוזגה לתוך המשביר, לצורך מימוש הפוטנציאל בפלטפורמה טכנולוגית ששימשה בעבר את חברת סיבוס, שנמכרה על ידי המשביר, ומיועדת לתחום ההסעדה הארגונית. בתחילת שנת 2014 השיקה 365 טכנולוגיות פעילות ביפן, והחלה בתהליך של הקמת  מערך תשלומים וניהול הסעדה ארגונית עם שותף יפני.
 במקביל לפעילות ביפן, החלה 365 טכנולוגיות ביחד עם שותפים מקומיים במדינות היעד בהקמת תשתית לפעילות במדינות נוספות ובהן פולין וצ'ילה..

 בנוסף, בסוף 2013 הקימה 365 טכנולוגיות חברה בת נוספת, סלב שילובים בע"מ, אשר קיבלה רישיון בלעדי לעסוק בהפצה, קידום, שיווק והפעלת שירות ארנק סלולרי בתפיסה חדשנית בישראל. הארנק הסלולרי של סלב משלב ניהול מועדוני לקוחות וצרכנות ומתן הטבות, תוך מימוש ההטבות וביצוע התשלומים בארנק אלקטרוני מתקדם, והיא מפעילה בין היתר את תכנית ההטבות במסעדות בארנק הדיגיטלי של חברת ויזה כאל. 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x