שווי הוגן: "אין סיבה כלכלית להיפוך מגמה בשנחאי ברמת המחירים הנוכחית"

המגמה בסין שהמשק הולך להתכווץ עוד יותר

 

 
אלי אל על מנכל שווי הוגן אלי אל על מנכל שווי הוגן
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
25/08/2015


"ביצועי הפירמות בסין אינן מצביעות על סיבה להיפוך מגמה ברמת המחירים הנוכחית. אולם, ניתן לצפות כי הממשל הסיני ישלוף בימים הקרובים שפנים נוספים מהכובע"
 
הבורסה בשנחאי התרסקה ביום ב בכ- 8.5% וננעלה ברמה של כ- 3,210 נקודות, בכך השלים המדד המוביל של סין התרסקות של כ- 38% מאז אמצע יוני. המחלוקת הגדולה אשר עולה כעת בשוקי ההון מסביב לעולם היא האם מדובר בתיקון בריא בבורסה הסינית אשר התנפחה לממדי בועה בעידוד הממשל הסיני? או שמא מדובר בתחילתה של מפולת, אשר תיקרא לימים התפוצצות בועת כלכלת הצללים של סין?
 
כך או כך, כדאי לבדוק את הפעילות הכלכלית במשק הסיני ואחד האינדיקטורים הטובים ביותר לכך הינו מדד מנהלי הרכש של הסקטור היצרני בסין. במחלקת המחקר של חברת שווי הוגן המתמחה ביעוץ כלכלי, ניהול סיכונים פיננסיים והערכות שווי מקצועיות מסבירים הערב כי למרות החשש הקיים בימים אלו מפני הצגת נתונים בצורה מוטה, על ידי הממשל בסין, ניתן להבחין במגמה מדאיגה מאד בכלכלה הסינית, אף על סמך הנתונים הקיימים.
 
הבורסה בשנחאי מתחילת 2015

בשווי הוגן מציינים כי הפעם האחרונה בה הבורסה הסינית נסחרה ברמתה הנוכחית, היתה בפברואר, בתקופה בה מדד מנהלי הרכש של הסקטור היצרני בסין הצביע על התרחבות מינורית עם קריאה של 50.1 נקודות במדד. ככלל, קריאה גבוה מ- 50 נקודות במדד מצביעה על התרחבות הכלכלה וקריאה נמוכה מ- 50 נקודות מצביעה על התכווצותה. אולם, מבחינת התפתחות מדד מנהלי הרכש מאז חודש פברואר ועד עתה, ניתן לראות כי הכלכלה הלכה והתכווצה, מגמה שאף החריפה עד הקריאה האחרונה במדד אשר פורסמה בסוף השבוע החולף.

מדד מנהלי הרכש של הסקטור היצרני בסין מתחילת 2015

במחלקת המחקר של שווי הוגן מציינים כי מבחינה כלכלית, על סמך ביצועי הפירמות בסין העולות מנתוני מדד מנהלי הרכש, קשה להצביע על סיבה להיפוך מגמה ברמת המחירים הנוכחית. אולם, חשוב לזכור כי מדובר בממשל הסיני, אשר הראה פעמים רבות בעבר נכונות להתערב בשוק ההון בצורה אגרסיבית בכדי לתמוך במחירי המניות, כך שבהחלט ניתן לצפות כי הממשל הסיני ישלוף בימים הקרובים שפנים נוספים מהכובע.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x