עיריית תל אביב-יפו בנתה, הרחיבה וחידשה מבני חינוך בהשקעה של 150 מיליון ש"ח

 

 
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
02/09/2015

עיריית תל אביב-יפו נערכה לגידול במספר הילדים בעיר: במסגרת היערכות לפתיחת שנת הלימודים תשע"ו (2015-16), אגף מבני ציבור במנהל בינוי ותשתית, בשיתוף עם מנהל החינוך בעיריית תל אביב-יפו, הקים, הכשיר ושיפץ עשרות כתות גני ילדים ובתי ספר ברחבי העיר, בהשקעה כוללת של כ-150 מיליון ₪. זאת על מנת לתת מענה לגידול המבורך במספר הילדים בעיר.

לצד שיפוץ ושדרוג מוסדות החינוך הקיימים, ובכלל זה עבודות הנגשה, בטיחות, תחזוקה, חידוש והצטיידות, העירייה מרחיבה בתי ספר יסודיים (בלפור, גולומב, צהלה, נתיב), ופותחת בית ספר יסודי חדש בשכונת כוכב הצפון וכן בית ספר מלכתי-דתי, על-יסודי לבנות בשכונת יד אליהו. בנוסף, נבנים אולמות ספורט חדשים בבי"ס לטבע, המשתלה וכפיר.

השקעה של כ-65 מיליון ₪ בגני הילדים 

בשלוש השנים האחרונות הוקמו ברחבי העיר יותר מ-150 כתות גן חדשות ולקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה הוקמו עוד כ-30 כתות גן נוספות, רובן ביפו ובדרום העיר. בין היתר, נפתחו 4 כתות גן במבנה "בית צעירות מזרחי" ברחוב דב-הוז שישמש גם כמרכז קהילתי; במבנה על-שם "מאירהוף" לתרבות ואומנות יפתחו 2 כתות גן חדשות; הוקמו 2 אשכולות כיתות גן בשיכון בבלי ובנווה אביבים ובנוסף, שופצו ושודרגו עשרות כתות גן בכל רחבי העיר.

השקעה של כ-49 מיליון ₪ בבתי הספר 

בנוסף לשיפוץ והוספת מבנים לילדי הגיל הרך, בעיריית תל אביב-יפו נערכו לקראת תחילת שנת הלימודים הנוכחית בהרחבה והוספת כיתות גם במערך בתי הספר היסודיים, בעלות של כ-20 מיליון ₪. בין היתר, נבנה בית ספר חדש בשכונת כוכב הצפון המונה 12 כתות ומהווה תגבור מהותי במתן מענה לגידול הדמוגרפי בעיר. כמו כן, נפתח בית ספר ממלכתי-דתי על יסודי לבנות בשם  "ראשית אמית" בשכונת יד אליהו. בתי הספר הוותיקים יותר, שעברו חידוש והרחבה בהשקעה של כ-29 מיליון ₪, הם בית ספר גולומב, בית ספר נתיב לחינוך מיוחד , בית ספר צהלה ובית  ספר בלפור.

נמשכת תנופת הקמת מתקני הספורט בבתי הספר בעיר: 26 מיליון ₪ הושקעו העירייה השקיעה השנה סכום של כ-26 מיליון ₪ בהקמת מתקני ספורט בבתי הספר בעיר. כך למשל, בשכונת המשתלה הוקם אולם ספורט מפואר ובבית ספר לטבע והסביבה – הוקם אולם ספורט ולצידו שופץ מבנה כתות לרווחת התלמידים.

בנוסף, שופצו ושודרגו עשרות מוסדות חינוך ברחבי העיר (בהשקעה של כ-16.4 מיליון ₪), על מנת להטיב ולשפר את הסביבה הלימודית לתלמידים וצוותי המורים. בין היתר בבתי הספר מצדה, ברושים, גבריאלי, חסן עראפה ביפו, ראשית, עירוני ה', רוקח, אולם ספורט צבי שפירא וביה"ס לאמנויות. כמו כן, הותקנו מעליות ובוצעו עבודות להנגשת שירותי נכים בהשקעה של כ-4.5 מיליון ש"ח בתי הספר צהלה, עציון, תיכון חדש, אילון ועירוני ט'.

ממשיכים בבנייה גם לקראת שנת הלימודים תשע"ז

במקביל לכל האמור לעיל, בעירייה ימשיכו גם השנה בתכנון ובניה של מוסדות חינוך לקראת שנת הלימודים תשע"ז (2016-17). בין היתר מתוכננות להיבנות 52 כתות גן חדשות (ובכלל זה אשכולות) וכן יוקמו שישה בני ספר חדשים בשנתיים הקרובות. 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x