ברכות לשרת המשפטים על ההחלטה להאריך את התמחות עורכי הדין החדשים לשנתיים

הרמה המקצועית הנמוכה של עורכי הדין והצפת המקצוע הובילו לפגיעה אנושה בציבור הישראלי המתגרש

 

 
נדב נישרי מגשרנדב נישרי מגשר
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
09/09/2015

מדי יום אני פוגש בזוגות מתגרשים ומלווה אותם לאורך הליך הגירושין הכואב, הקשה והמורכב רגשית ואובייקטיבית. כאשר אני יושב עם בני הזוג ביחד ולחוד אני יודע שהם נמצאים במקום בטוח, מקום בו הם יכולים להחליט בעצמם מה נכון ומה טוב עבורם ועבור ילדיהם. בשנים האחרונות אני מוצא את עצמי יותר ויותר חושש למה שיקרה לבני הזוג כשהם יוצאים מחדר הגישור. באופן טבעי כאשר בני הזוג יוצאים מחדר הגישור אני יודע שהם הולכים להתייעץ עם עורך דין ולשאול בעצתו. כללי האתיקה של לשכת המגשרים מחייבים אותי לאפשר ואף להמליץ לבני הזוג להתייעץ עם בעלי מקצוע רלוונטיים ועם עורכי דין, על מנת ויהיו בטוחים בהחלטות שהם מקבלים. אך מה קורה כאשר אני שומע שעורך הדין נותן הצעות שסותרות את האינטרס של הלקוח? מה עליי לעשות כאשר עורך הדין מייעץ על טקטיקות של התקפה שיחמירו את המצב ובכל מקרה יביאו בתוצאה הסופית להסכם גירושין בו הצדדים יקבלו פחות מאשר היו מקבלים משהיו מקבלים בנקודת הפתיחה? לצערי השאלות הללו חוזרות פעמים רבות מדי.
 
החלטה של שרת המשפטים איילת שקד לחייב התמחות של שנתיים לסטודנטים למשפטים, היא מבורכת ורצויה. הצפת מקצוע עריכת הדין הובילה יותר מדי עורכי דין צעירים להיכנס לתחום המשפחה בו קל להפחיד את הלקוח ולשכנע אותו לנקוט בפעולות יקרות כלכלית. לא פעם שמעתי את הסיפורים על עורך הדין שמשאיר את המצפון בבית. פעם זה לא היה קורה. פעם עורך דין היה שואף לעבוד עם הלקוח לאורך שנים ועל כן הוא היה פועל לטובתו גם לטווח הארוך. כיום המטרה היא רק להוציא כמה שיותר כסף מהלקוח כי המחר אינו ידוע וצריך לשלם את ההוצאות.
 
כולי תקווה שהמגמה עליה הצהירה שרת המשפטים- לצמצם את המשפטיזציה ואת השיח המשפטי האלים יחד עם קידום הליכי גישור והידברות, יובילו בסופו של דבר לעצירת האלימות בחברה שלנו וימנעו עוד פגיעות מיותרות בבני הזוג המתגרשים ובילדיהם.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x