מחירי הלחמים המפוקחים צפויים לרדת ב – 3.02 אחוזים

שרי הכלכלה והאוצר חתמו הבוקר, ערב חגי תשרי, על צו להפחתת מחיר הלחם המפוקח

 

שר האוצר משה כחלוןשר האוצר משה כחלון

איתי שלוסברג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
09/09/2015

וועדת המחירים המשותפת למשרד הכלכלה והאוצר, ממליצה לשרים  על הפחתת מחירי הלחם שבפיקוח, בעקבות ירידה מתמשכת במחירי החיטה בעולם. בעקבות כך, חתמו הבוקר, יום ד', השרים אריה דרעי  ומשה כחלון, על הצו להפחתת מחירי הלחם והחלה שבפיקוח, בשיעור של 3.02%.

עדכון המחיר האחרון התבצע בחודש 6.2015  - הפחתה בשיעור של 4.8% - גם היא עקב ירידה במחירי התשומות.

עם סיום הליך החתימה על הצווים, יפורסם מחיר הלחם המפוקח החדש והמחייב.

שר הכלכלה, אריה דרעי, אמר היום: " הורדת מחירי הלחם המפוקח, ערב ראש השנה לקראת חגי תשרי, תאפשר למשפחות רבות בישראל, בעיקר למשפחות נזקקות וקשות יום, לשלם פחות על מצרך יסוד - הנצרך בכל בית. אני פועל לנצל כל הזדמנות להורדת מחירים, בעיקר מחירי מוצרי היסוד ובכך להביא להורדת יוקר המחיה ולשיפור ולהעלאת רמת חיי משפחות רבות בישראל".

שר האוצר, משה כחלון, אמר: "כשמחירי התשומות בעולם יורדים, חשוב וצריך לעדכן בהתאם את מחירי הלחם. וועדת הפיקוח במשרד האוצר עוקבת באופן תדיר אחר מחירי התשומות וכך מתאפשר לנו להקל על הצרכנים ולהוזיל את עלויות הלחם כמוצר בסיסי לבית, וכשזה קורה בערב ראש השנה זה אפילו משמח יותר כסימן לשנה חדשה של הקלה ביוקר המחיה".


להלן המחירים החדשים 

שם המצרך

 משקל בגרמים

מחיר ישן לקמעונאי

כולל מע"מ

המחיר החדש

לקמעונאי

לא כולל מע"מ

מחיר ישן לצרכן כולל מע"מ

המחיר

החדש לצרכן כולל מע"מ

מחיר ישן  לצרכן באילת לא כולל מע"מ

המחיר החדש לצרכן באילת

לא כולל מע"מ

 

 

 

 

 

 

 

חלה או מאפה שמרים

500

4.01

3.89

5.31

5.15

4.50

4.36

לחם אחיד (כהה) פרוס וארוז

750

5.47

      5.30    

7.30

7.08

6.19

6.00

לחם לבן פרוס וארוז

500

4.75

4.61

6.49

6.29

5.50

5.73


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x