שנה חדשה שכונה חדשה בקיבוץ ניצנים

 

 
 

איתי שלוסברג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
17/09/2015

שכונת ההרחבה החדשה בקיבוץ ניצנים, שבמועצה האזורית חוף אשקלון, נחנכה ערב ראש השנה במעמד ראש המועצה, ראשי הקהילה , מנהלי הפרויקט וחברי הקיבוץ. עם אכלוס שכונת 'הדרים',  הקיבוץ צפוי לצמוח בשנים הקרובות מ 100 משפחות ל 164 משפחות.

בערב חג השנה החדשה בקיבוץ ניצנים היתה אווירה חגיגית והתרגשות מיוחדת. הרמת הכוסית לכבוד ראש השנה נערכה השנה במקום בו עומדת לקום שכונת ההרחבה  החדשה לקליטת חברי קיבוץ  נוספים. שכונת 'הדרים' בניצנים צפויה לקלוט כ- 64 משפחות.  

הדור הצעיר של הקיבוץ  ביצע מופע נוסטלגי על השנים הראשונות בקיבוץ , הוכנה תפאורה מיוחדת המאפשרת  נקודת מבט על השנים שעברו וכן, נחשף  מקום השכונה והשלט החדש המצביע על תחילת העבודות. 

שכונת 'הדרים' , היא שכונה חדשה לחברים הנקלטים בקיבוץ ניצנים, המצויה בצמוד לפרדסי ההדרים של קיבוץ . קיבוץ ניצנים, השייך למועצה האזורית חוף אשקלון, ממוקם בין דרכי תחבורה אסטרטגיות בין אשקלון לאשדוד בסמוך לכביש 4. קיבוץ ניצנים  הוא אבן שואבת לרבים המחפשים מקום מגורים עם מערכת חינוך מעולה וחיי קהילה איכותיים . כיום, מונה הקיבוץ כ- 200 חברים וכ-450 נפש סה"כ, ובקרבתו ממוקם בית הספר היסודי ממלכתי 'ניצן'. 

הבניה והקליטה של השכונה יתבצעו בשני שלבים שיכללו 36 יחידות בשלב הראשון ו- 28 יחידות בשלב השני. כל 64 המשפחות שיצטרפו לקיבוץ במסגרת פרויקט הבניה יקלטו לחברות מלאה בקיבוץ. למעשה, בשנים הקרובות צפויים להצטרף כ- 120 חברי קיבוץ חדשים ל- 200 החברים הוותיקים. 

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון,  יאיר פרג'ון, ברך את הנוכחים ואמר :" קיבוץ  ניצנים נבנה פעמיים במשך ההיסטוריה  והיה מופת לגבורה והתגברות עם הישגים לא מבוטלים לאורך השנים. בניית  שכונה למשפחות צעירות שימשיכו את השושלת המפוארת, אינה מובנית מאליה. אנו מצפים לקליטה של ארבע דורות  בקיבוץ והמשך שגשוג היישוב. "

מנהל קהילת ניצנים,  גיא אלקין: " ראש השנה הוא זמן תקווה. זמן בו אנו מסיימים לאסוף את תבואות הקיץ ומתפנים לחיזוק הבית לקראת החורף. מעמד זה הינו למען המשך הקהילה הרב דורית של ניצנים. "

נמרוד רבר מנכ"ל קורום מוסר: "קליטת מספר כה רב של משפחות לקיבוץ הוא תהליך מורכב ומאתגר. בדיוק בגלל המורכבות הזאת בחרו בניצנים להעביר חלק מהאחריות לחברה שמתמחה בתהליכים אלו. קורום הצליחה לסיים פרויקטים דומים בשדה יואב, בחצור, בבית גוברין ובקרוב גם בבית קמה ובשובל. אני בטוח שהניסיון שלנו יוביל להצלחה גם בניצנים ויחד נעלה בהקדם על מסלול בניה וקליטה מהיר וחלק ככל שניתן."

בצוות קורום מוסיפים:  " בהרחבת קיבוץ לא מצטרפים רק שכנים, אלא שותפים מלאים לחברות בקיבוץ. שיטת קורום כוללת את 4 הנושאים העיקריים העומדים בבסיס הצמיחה הדמוגרפית במרחב הכפרי: המרכיב הקהילתי חברתי, המרכיב המשפטי ארגוני, המרכיב 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x