נ.ט.ו הנדסה פיננסית באגרת למשקיעים >> קיים צורך להירגע

 

 
מאיר עמיקם מנכל נטו פיננסיםמאיר עמיקם מנכל נטו פיננסים
 

מאיר עמיקם
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
02/10/2015

זרם הפניות אלינו מצביע על מועקה גוברת והולכת. ואולם, לדעתנו, אין לכך סיבה אמיתית כפי שתראו לאחר קריאת השורות להלן.
לעיתים נראה שהתקשורת המקומית נשלטת על ידי מזוכיסטים, פוליטיקאים נפוחים מונעים רק ע"י אגו, והכלכלה נתונה לחסדי בירוקרטים צרי אופקים. זהו שילוש לא קדוש השולט על חיינו. לכן קל להיכנס לפאניקה או למרה שחורה בכל עת שהשגרה מוסטת הצידה. כל אירוע חיצוני מקבל העצמה חריגה ומוגזמת. אז בבקשה להירגע. יש נקודות אור לא מעטות, והן הציר המרכזי לפיו עליכם לקבל החלטות שישפיעו על עתידכם הכלכלי ועתיד יקיריכם. 

אל לכם להיכנע לרפי השכל והרוח בקרבנו המלבים תדיר את הפסימיזם. השחיקה בחסכונות בעקבות ירידות השערים בכל העולם כואבת, אבל היא הייתה צפוייה. הזהרנו אתכם על כך. מימוש השערים הנוכחי (זו לא מפולת) יכול להיות גם הזדמנות.

להלן כמה נקודות למחשבה. לא תחשפו אליהם באמצעי התקשורת מן הסתם:

- ישראל – מצבה סביר אם לא למעלה מזה. חצינו את רמת ההכנסה של 40,000$ לנפש, הרחק מעל כל מדינות האזור ומרבית מדינות העולם. צמיחה צפויה של3% לערך. סביבת אינפלציה נמוכה. הריבית תישאר נמוכה. לפנינו הזדמנות מרתקת של שילוב כוחות עם מדינות האזור החוששות מהאיסלם המוטרף שיצא משליטה. קטאר, המממנת הראשית (שנתמכת למרבה האבסורד ע"י ארה"ב) לא תהייה חסינה ממנו. עניין של זמן. 

- ארה"ב – אובמה יפרוש בקרוב.  לדעתנו, הוא נשיא אמריקאי מהגרועים שהיו, ולא רק מבחינת ישראל. אובמה מהווה שילוב מחריד של צ'מברלין ואטלי, שניהם ר"מ בריטים רופסים שהמיטו אסון על עמם ועל סביבתם.  החלפתו תאפשר שינוי גישה בראיה גלובלית. למען ההגינות ברור שיש אמריקאים רבים החולקים עלינו מן הסתם. זאת ועוד, "הכלכלה האמריקאית במצב משביע רצון אך לא פורחת. היא בתהליך שיקום שנמשך מ 2008" אמר לאחרונה וורן באפט, ואנו כמובן מסכימים.

- אירופה – יבשת מאוחדת לכאורה ומתפוררת למעשה, שתושביה נתקלים לראשונה מאז מלחמת העולם בבעיה אקוטית:-החדירה המוסלמית, שהחלה כטפטוף חביב, אורינטלי שסיפק עובדים זולים, הופכת לזרם עכור המאיים עתה על המבנה הדמוגרפי והתרבותי בכמה מדינות. הראשונות לבעוט הן מדינות בריה"מ לשעבר. גם שאר יפי הנפש יתעוררו מהליברליזם המזויף שאימצו. אין ולא תהייה להם ברירה. גם להם יסתבר שישראל איננה שורש צרותיהם. אולי להיפך.

אפשר לצרף לכם עשרות דיאגרמות, נתונים כלכליים וניתוחים, אבל לא זו הכוונה באיגרת זו. מטרתנו היא לעודד אתכם לחשוב אחרת. לפרוץ את החישוקים שמושתים עלינו חדשות לבקרים ע"י כל מי שתיארנו בפתיח, ולדעת שמשברים חולפים.

 נשמח לעמוד לשירותכם לאחר החגים.

מועדים לשמחה, חג האסיף הגיע, ועמו מסיק זיתים ורוח של התחדשות,


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x