חלל תקשורת תספק שירותי פס-רחב ליוטלסאט (Eutelsat) ולפייסבוק (Facebook) באמצעות אלומות ה KA של הלווין עמוס 6

 

 
 

איתי שלוסברג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
06/10/2015

החברות יוטלסאט ופייסבוק הודיעו על שיתוף פעולה במיזם חדש בו יעשו שימוש בתקשורת לווינית לצורך חיבור לרשת האינטרנט לאוכלוסייה באפריקה. המיזם החדש, יספק שירותים שיתבססו על קיבולת לווינית בפס רחב, תחנות גישה (Gateways), וציוד קצה (טרמינלים), ומתוכנן להתחיל במחצית השנייה של 2016. 

מטעד התקשורת המתקדם בתחום ה KA של הלווין עמוס 6 ישמש את יוטלסאט ופייסבוק לפריסת רשת תקשורת לחיבור לאינטרנט של המוני משתמשים שאין להם כיום נגישות כתוצאה מהעדר תשתיות קרקעיות וסלולריות מספקות. לרשתות תקשורת לוויניות יתרון מהבחינה הכלכלית במיוחד במקומות בהם צפיפות האוכלוסין אינה גבוהה. התכנון האופטימלי לשירותי פס-רחב של אלומות התקשורת של עמוס 6 תורם למקסום היעילות לאספקת שירותי תקשורת אלו.

מכלול אלומות  התקשורת בתחום ה KA של הלווין עמוס 6 מורכב מ 36 אלומות ממוקדות בעלות יכולת לשדר תקשורת בפס-רחב ובקצב נתונים גבוה (HTS – High Throughput Satellite). אלומות אלו מכסות את ריכוזי האוכלוסיה במערב אפריקה, במזרח אפריקה ובדרום היבשת. בתכנון מטעד התקשורת החדשני של עמוס 6, המיועד לפס-רחב, נעשה שימוש בטכנולוגיות המתקדמות בתחום ונעשתה אופטימיזציה שתאפשר קליטה ושידור ישירות ע"י המשתמש הבייתי והמשרדי תוך התבססות על מוצרי מדף נגישים של ציוד הקצה. הלוויין עמוס 6 מיוצר ע"י התעשייה האווירית ומתוכנן לשיגור במחצית הראשונה של 2016 באמצעות משגר של חברת ספייס-X מבסיס השיגור שבפלורידה ארה"ב.

בהתייחסו להסכם אמר דוד פולק, מנכ"ל חברת חלל-תקשורת, "העובדה שהחברות המובילות בתחומן בשוק העולמי, יוטלסאט ופייסבוק, בחרו בלווין עמוס 6 עבור המיזם האסטרטגי החדש, היא הוכחה נוספת לאיכות הגבוהה של תכנון הלווין עמוס 6 והתאמתו לזירת הפעילות החדשה ומהווה הבעת בטחון בחלל תקשורת ובלווייניה. בכך חלל-תקשורת ולווייני עמוס מצטרפים לשורה הראשונה של ספקי תקשורת לוויינית חדשנית העונה לצרכים המתפתחים באזורי צמיחה בעולם. אנו מאד גאים בהזדמנות שניתנה לנו להשתתף במיזם חשוב זה". 

אודות חלל-תקשורת
חלל תקשורת, מקבוצת יורוקום, מפעילת לווייני עמוס-2, עמוס-3, עמוס-4 ועמוס-5, הינה חברה מובילה במתן שירותי תקשורת לוויינית בשוק הבינלאומי לחברות טלוויזיה בלוויין המפעילות שידורים רב ערוציים (DTH/DBS), לערוצי טלוויזיה, לספקיות אינטרנט, לחברות טלקום; לספקיות תשתית ולמוסדות ממשלתיים. החברה פועלת ברחבי אירופה, המזרח התיכון, אפריקה ואסיה.

במחצית הראשונה של 2016 צפוי שיגורו של הלוויין עמוס-6 שיחליף וירחיב את השירותים שמספק הלוויין עמוס 2.  הלוויין עמוס 6 מתוכנן לספק שירותים באירופה, במזרח התיכון ובאפריקה, כולל שרותי אינטרנט בפס רחב ישירות לצרכנים בטכנולוגיה של ריבוי אלומות.

בין לקוחותיה של חלל תקשורת בארץ נמנים רשות השידור, הרשות השנייה (ערוץ 2 וערוץ 10), yes, ממשלת ישראל וגילת. בין לקוחותיה של חלל-תקשורת בחו"ל ניתן למנות את HBO, אנטנה הונגריה, אינטר אוקראינה, יוטלסאט, סלובק טלקום - החברה הבת של דויטשה טלקום בסלובקיה, ומאגייר טלקום - החברה הבת של דויטשה טלקום בהונגריה. 

חלל תקשורת היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בתל-אביב. בעלי המניות העיקריים הינם קבוצת יורוקום, החברה הכללית לשירותי לווין ו-ח.מר. 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x