רקפת רוסק עמינח בראיון ל-Financial Times

 

 
צילום רון קדמיצילום רון קדמי
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
06/10/2015

רקפת רוסק עמינח (49), מנכ"לית בנק לאומי, רואיינה השבוע במגזין הכלכלי Financial Times, במסגרת סדרת ראיונות עם נשים משפיעות בעולם העסקים. מדובר במשבצת יוקרתית, במסגרתה מתראיינות נשים בעמדות מפתח, ממגוון תחומים, שנחשבות לפורצות דרך בתחומן. עורכי המגזין תיארו את דרכה של רוסק עמינח אל צמרת בנק לאומי, וציינו כי "עם מינויה ב-2012, היא הפכה לאישה הצעירה ביותר אי פעם שמונתה לעמוד בראש תאגיד בנקאי בישראל".
 
לשאלה "כיצד את מתמודדת עם סביבה עסקית שנשלטת על ידי גברים?", השיבה רוסק עמינח כי "אין ספק שהעולם הפיננסי עודנו נשלט ברובו על ידי גברים. אך לאורך הקריירה שלי עובדת היותי אישה מעולם לא היוותה מכשול עבורי ולא הרגשתי צורך לשבור אף תקרת זכוכית. כמו כן, על השאלה "אילו 3 אישים היית מזמינה לפגישה עסקית?", מנתה  רוסק עמינח את קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל; את מייסד אפל המנוח סטיב ג'ובס; ואת האדריכל האיטלקי הנודע פיירו ליסוני.
 
בנוסף לראיון בפייננשל טיימס, לפני מספר שבועות פורסם כי רוסק עמינח התברגה לראשונה לרשימת "100 נשות העסקים המשפיעות בעולם" של המגזין הפיננסי FORTUNE. רוסק עמינח הייתה הנציגה הישראלית היחידה ברשימה היוקרתית. בנימוקיהם ציינו שופטי המגזין, כי מאז נכנסה  לתפקיד בשנת 2012 התמודדה רוסק עמינח עם כמה שנים מאתגרות על רקע ירידה ברווחיות הבנק. עם זאת, צוין כי שנת 2015 מסתמנת כשנת המפנה של לאומי, כאשר במחצית הראשונה של השנה הציג הבנק רווחים בסך 451 מיליון דולר, המהווים עלייה של 107% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x