מה יהיה האישור לשינוי מגמה?

 

 
 

בועז אילון
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
06/10/2015

מדד ת"א 25, מחיר אחרון: 1488.54
לאחר העליות החדות בחול, פער הארביטר'ג עומד על פלוס 1.17% והוא מרמז על התנהלות המדד ללא שינוי משמעותי. החוזים הסינטטיים (המדד הגלום במחירי האופציות) סגרו ברמה נמוכה יותר והם מבטאים מדד של 1484.78. האופטימיות בחול צפויה לגרום לעליות בפתיחה, הערכה שלי היא שיפתח ב-1505

להלן גרף מדד ת"א 25 לשנה האחרונה


לאחר החגים שעברו עלינו לטובה, זה זמן לעשות סדר בתמונה הכוללת. הסימן הראשון לשינוי מגמה לירידה הוא שפל נמוך יותר במגמה ארוכת הטווח ואישור זה התקבל ברוב המדדים המובילים בעולם. כדי להגיד ברמת וודאות גבוהה שהמגמה התחלפה לירידה יש להמתין לאישורים נוספים והחשוב ביותר הוא לוודא שלא נשבר שיא גבוה יותר. אישור כזה יתקבל רק לאחר סיום הגל היורד שבעיצומו אנו נמצאים כעת ותיקון משמעותי מעלה, שצפוי לקחת חודשיים או שלושה לפחות. לאחר סיום הגל העולה, יש להמתין לשבירת השפל של הגל היורד הנוכחי(כרגע עומד על 1469 נקודות) כי רק אז יתקבל האישור לכך שלא נשבר שיא גבוהה יותר.

מכיוון שקבלת אישור תיקח זמן רב ותתקבל רק ברמות נמוכות מאוד של השוק, הסתכנתי לשנות  את התחזית ארוכת הטווח לירידה כבר לפני כחודשיים, בתחילת הירידות.

תיקון מעלה עשוי להגיע עד 1630. יעד המחיר הוא 900 נקודות ברבעון הראשון של 2017
בועז איילון מנכ"ל ובעלים של תטא

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x