רקפת רוסק עמינח >> "ההתאוששות הכלכלית העולמית תגיע מאוחר מהמצופה"

"ישראל מוצגת כדוגמא ליזמות וחדשנות בדיוני הכלכלה העולמית" | את הדברים אמרה בכנס של קרן המטבע הבינלאומית בפרו

 

 
רקפת רוסק עמינח, צילום רון קדמירקפת רוסק עמינח, צילום רון קדמי
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
11/10/2015

מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח, השתתפה בכנס השנתי של קרן המטבע הבינלאומית המתקיים בימים אלו בלימה שבפרו, במסגרתו נערכים מפגשים ושיחות בין בכירי הכלכלה העולמית, ביניהם יו"ר קרן המטבע הבינלאומית (כריסטין לגארד), נשיא הבנק העולמי (ד"ר ג'ים יונג קים) ומזכ"ל האו"ם (באן קי-מון). במהלך פגישות שהתקיימו במסגרת הכנס אמרה רוסק עמינח, כי "התחושה הכללית היא שהתקופה הנוכחית מאתגרת במיוחד ונראה כי ההתאוששות הכלכלית תגיע מאוחר יותר מהמצופה. מעניין לשמוע כי את המשבר העולמי משנת 2008 מנתחים היום כנקודת מפנה, שבה הכלכלות עברו ממצב של עודף לקיחת סיכונים, למצב של תת-סיכון המביא לשיתוק והימנעות מיוזמות ופיתוח.

בנוסף, ניתן לשמוע בשיחות רבות כי הנגידים ושרי האוצר מוטרדים מאי השוויון הכלכלי ההולך וגדל ומהתסיסה החברתית הנוצרת כתוצאה מכך. העובדה שמרבית הציבור בעולם מבקש שינוי, מוכחת על ידם באמצעות המספר הגבוה של זרמים פוליטיים חדשים ומפלגות חדשות ברחבי העולם.

מנגד, ישנו קונצנזוס רחב בדבר חלקם החשוב של החדשנות וההייטק בשינוי המגמה בכלכלת העולם; שני אלה הכרחיים לדעת רבים לשם האצת הצמיחה העולמית ולצמצום הפערים החברתיים.  ההייטק והחדשנות של הכלכלה הישראלית תופסים כאן מקום של כבוד - הביטוי אומת הסטארט אפ, נשמע כאן יותר מפעם אחת, בהתייחס אלינו. ישראל מוצגת כדוגמא למקום של יזמות וחדשנות, ומתפקידינו לעשות כל מאמץ לשמור על מעמד חשוב זה."

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x