אורמת טכנולוגיות וטושיבה מדווחות כי חתמו על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי

שיתוף הפעולה צפוי להגדיל את ההזדמנויות בשוק הגיאותרמי ולתמוך בצמיחה העתידית

 

 
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
18/10/2015

אורמת טכנולוגיות וטושיבה מדווחות היום כי חתמו על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי לפיתוח הזדמנויות אסטרטגיות לשיתוף פעולה בתחומי המערכות הטכנולוגיות לייצור אנרגיה גיאותרמית וציוד נלווה.

במסגרת ההסכם נקבע כי הצדדים יפעלו לאיתור ופיתוח הזדמנויות אשר יאפשרו להם להציע ללקוחות פוטנציאלים פתרון כולל ותחרותי יותר לאספקה ושירות בתחום הפיתוח הגיאותרמי, החל משלב בחינת המקור, פיתוח השדה, תכנון והקמה (EPC) ועד לתפעול תחנות כוח.

תחנות כוח גיאותרמיות עושות לרוב שימוש בטכנולוגיה בינארית או בטכנולוגית קיטור (flash). במקרים מסוימים ניתן להטמיע מערכת משולבת, כאשר הטכנולוגיה הספציפית לכל פרויקט נבחרת בהתבסס על המאפיינים הייחודיים של המקור הגיאותרמי. שיתוף פעולה זה ימנף את 49 שנות הניסיון של טושיבה בטכנולוגית הקיטור ואת המובילות המוכחת של אורמת בטכנולוגיה הבינארית, לטובת פתרון יעיל המשלב בין שתי הטכנולוגיות. פתרון זה תואם את הדרישות הטכנולוגיות של פרויקטים גיאותרמיים רבים ברחבי העולם, ויאפשר לטושיבה ולאורמת להגדיל את נתח השוק שלהן בשוק הגיאותרמי.

הפרויקט הגיאותרמי הראשון אשר בו מתכוונים הצדדים לממש את שיתוף הפעולה הוא Menengai בקניה הצפוי להיות מוקם ומופעל על ידי קונסורציום המורכב מאורמת, Symbion Power LLC ו -Civicon Ltd ואשר לאורמת יש שליטה בו. הצדדים החלו במו"מ על הסכם האספקה ותכנון התחנה נמצא בשלבים מתקדמים.

הצדדים בוחנים פרויקטים פוטנציאלים נוספים ברחבי העולם בהם יוכלו להגיש הצעות משותפות ולהתמודד במכרזים להקמת תחנות כוח גיאותרמיות העושות שימוש בפתרון המשלב בין הטכנולוגיות של אורמת וטושיבה.

Yoshihiro Aburatani, נשיא ומנכ"ל חברת מערכות האנרגיה של טושיבה: "אני שמח שחתמנו על הסכם שיתוף הפעולה ועשינו את הצעד הראשון באסטרטגיה ארוכת הטווח שלנו. שיתוף הפעולה בין אורמת, המוערכת ברחבי העולם וטושיבה, ושילוב היכולות של אורמת בפיתוח פרויקטים גיאותרמיים והטכנולוגיה הבינארית המהימנה שלה, יחד עם המומחיות שלנו באנרגיה גיאותרמית וטורבינות הקיטור המוכחות שלנו, מהווים פוטנציאל משמעותי ליצירת שביעות רצון גדולה בקרב לקוחות. אנו בציפייה לקראת העבודה המשותפת עם אורמת להטמעת הפרויקט הראשון יחד."  

איזק אנג'ל, מנכ"ל אורמת טכנולוגיות מסר:" הסכם שיתוף הפעולה עם טושיבה, חברה מובילה וחדשנית בתעשיית טורבינות הקיטור הגיאותרמיות, מהווה אבן דרך וצעד משמעותי נוסף באסטרטגיה ארוכת הטווח שלנו להרחבת הנוכחות שלנו בעולם הגיאותרמי בפרט ובתחום האנרגיות המתחדשות בכלל. אנו רואים בהסכם שיתוף פעולה זה נדבך משמעותי באסטרטגיה של החברה, שיתמוך בצמיחה שלנו בתעשייה הגיאותרמית, בגיוון הטכנולוגי של החברה, כמו גם בהרחבת הפריסה הגיאוגרפית שלנו. אני מאמין כי שיתוף פעולה זה של שתי חברות מובילות שוק, כל אחת בתחום ההתמחות שלה, יגדיל את הערך עבור לקוחותינו, ירחיב את ההזדמנויות בשוק ויאיץ את הצמיחה עבור אורמת וטושיבה."

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x