ביטחון באפליה

מאבטחי מזרח ירושלים מקבלים פחות תנאים מעמיתם במקומות אחרים

 

 
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
18/10/2015

הסתדרות הלאומית המייצגת את 200 המאבטחים במזרח ירושלים וברובע המוסלמי בעיר פנתה בתחילת השבוע לשר הבינוי והשיכון, יואב גלנט בדרישה לשפר את תנאי העסקתם של המאבטחים במזרח ירושלים. יצוין כי במשימות  אבטחה בעלות סיכון נמוך בהרבה זוכים המאבטחים לתנאים משופרים באופן משמעותי.
 
פרויקט אבטחת מזרח ירושלים הנו פרויקט אבטחה ייחודי הכולל ליווי, סיור ואבטחה צמודה של תושבי הרובע המוסלמי, סילוואן ורכס הר הזיתים בכל ימות השנה.
 
"בשבועיים האחרונים חלה הסלמה במצב הביטחוני באזור, וכידוע, נרצח הרב נחמיה לביא ז"ל, אשר משפחתו הינה בין המשפחות המאובטחות על ידי הפרויקט. עובדי הפרויקט הם הראשונים להגיע לזירת האירועים במזרח העיר והם משמשים כמגן אנושי תוך סיכון ממשי של חייהם", אמרה הבוקר הגב' עדי קוסטה דואק, מנהלת חטיבת נותני שירותים בהסתדרות הלאומית.
 
"בפרויקטים אחרים בענף השמירה והאבטחה ובייחוד בעיר ירושלים, בעלי סיכון נמוך בהרבה כגון, מאבטחים במשרדי הממשלה השונים, משתכרים העובדים בשכר גבוה מזה של עובדי הפרויקט במזרח העיר. אנו מאמינים כי יש צורך להיטיב עם מאבטחי פרויקט מזרח ירושלים", הוסיפה.
 
"זה לא פחות משירות קרבי תוך סיכון חיים", אומר אהרון צוקרמן מאבטח בסילוואן. "הייתי מצפה שלפחות ישוו את תנאי העסקתי לעמיתי בתחום האבטחה אשר לא מסכנים עצמם באופן יזום. זו חרפה"
 
בפרויקט עובדים 200 מאבטחים.

 
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x