בנק אגוד >> המסחר בדולר-שקל צפוי להיות תנודתי בטווח הקצר בהתאם לאירועים הביטחוניים

 

 
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
23/10/2015

בנק אגוד אומר בסקירתו השבועית כי "בסיכום שבועי רשמו מרבית מדדי המניות בעולם עליות שערים ברקע נמשכת עונת הדוחות הכספיים לרבעון השלישי של השנה מרבית הדוחות עד כה טובים. התנודתיות צפויה להימשך בשווקים בטווח הקצר בינוני הן במסחר היומי והן התוך יומי. מנגד רמת הריביות הנמוכה בארץ ובעולם ממשיכה לתמוך בחברות ובאפיק זה.  אנו ממשיכים בהמלצתנו להסיט כספים לחו"ל וממליצים על חלוקה באפיק המנייתי של 60% חו"ל, 40% ישראל. מבחינת החשיפה הכללית למניות מותירים את המלצתנו על כנה: בתיק המייצג 20% בתיק הספקולטיבי -36%. "
 
בנוגע לשוק המט"ח אומרים באגוד "השבוע התנהל מסחר יציב במרבית השווקים וכך גם בשוק המט"ח. מתחילת השבוע שמר הדולר על יציבות מול מרבית המטבעות העיקריים, אולם אתמול לקראת הודעת הריבית ומסיבת העיתונאים של הבנק המרכזי בגוש האירו, החל הדולר להתחזק מעט. לאחר הודעת הריבית בה ציין יו"ר הבנק המרכזי האירופי, מריו דרגי, כי הבנק המרכזי האירופי שוקל להגדיל את תוכנית ההרחבה התחזקה מגמה זו. מול השקל התחזק הדולר השבוע במעל 1%, כאשר המצב הביטחוני בישראל הוא הגורם המרכזי להתחזקות זו, עקב החשש מפגיעה בצמיחת המשק. בטווח הקצר צפוי צמד המטבעות להיסחר בתנודתיות וזאת בהתאם להתפתחות האירועים הביטחוניים בישראל. במידה ותהיה פגיעה משמעותית בצמיחת המשק כתוצאה מהתמשכות המצב הנוכחי הדולר ימשיך להתחזק. נקודת תמיכה קרובה הינה 3.78 שקל לדולר, ונקודת התנגדות: קרובה עומדת על   3.9316 שקל לדולר. מול האירו התחזק הדולר בשבוע האחרון במעט וזאת בהמתנה להודעת הריבית ומסיבת העיתונאים אתמול בגוש האירו שאחריה החל הדולר להתחזק מול האירו. נקודות תמיכה קרובה הינה 1.11 דולר לאירו  ונקודת התנגדות: עומדת על  1.162 דולר לאירו."


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

x