בני הזוג התגרשו בגלל שמלה יוקרתית

האישה דחתה בזלזול את השמלה שרכש לה בעלה אולם כעת היא מסרבת אותה

 

 
עוד אבי גפןעוד אבי גפן
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
26/10/2015


גבר שרכש עבור אשתו שמלת מעצבים יוקרתית בשווי של לא פחות ממאה אלף שקלים, המשובצת ביהלומים, נדהם מתגובתה המזלזלת. 

הגבר הפגוע החליט לפרק את החבילה והגיש תביעה לגירושין ולחלוקת רכוש לבית המשפט לענייני משפחה, באמצעות עו"ד אבי גפן.

הליכי הגירושין כמעט והגיעו לסיומם, אך האישה מסרבת להשיב לגבר את השמלה, ובתגובה מעכב הבעל את מכירת הדירה המשותפת של השניים – כפי שקובע הסכם הגירושין ביניהם.  

מי לא חולמת על מתנה יוקרתית מבעלה בעלות של מאה אלף שקלים? מסתבר שלא כל הנשים – ולא רק זאת – רכישת השמלה היא שגרמה לבני זוג להתגרש, וכעת עומדת כאבן נגף אחרונה ביניהם – למימוש הסכם הגירושין.

הסיפור שהתגלגל לפתחו של בית המשפט לענייני משפחה יישמע ודאי כמעט בדיוני, אך התרחש במציאות. הגבר, שלטענתו, כל רצונו היה לפנק את אשתו במתנה ייחודית, רכש לה שמלת מעצבים יקרה, אלא שזו בתגובה לא רק שלא הודתה לו, אלא הגיבה בכעס ובזלזול וטענה בפניו שבכסף הוא לא 'יקנה אותה', וכדי להוכיח את אהבתו כלפיה – עליו להתאמץ הרבה יותר מבחינה רגשית.    

לדברי הבעל, אין זו הפעם הראשונה שהאישה אינה מעריכה כראוי את מעשיו, ובשל כך, בני הזוג ידעו משברים לא פשוטים בעבר. לדברי עו"ד אבי גפן, המייצג את הבעל, האיש סבל לאורך שנים מיחס נוקשה במיוחד מצד אשתו, והסכסוכים התכופים בין השניים התנהלו חדשות לבקרים. על כן פרשת השמלה הייתה הקש ששבר את גב הגמל, והגבר, המשמש כמפרנס העיקרי של המשפחה, גמר אומר בלבו להתגרש.

ערך השמלה נחשף 

בני הזוג חתמו על הסכם גירושין ונראה היה שההליכים ביניהם עומדים בפני סיום, אלא שאז התברר כי האשה, שכזכור כלל לא רצתה מלכתחילה את השמלה, מסרבת כעת להחזירה. 

"משונה מאוד שאדם שמביע תרעומת וזלזול ממתנה שניתנה לו – יסרב להחזירה לנותן המתנה" אומר עו"ד אבי גפן. לדבריו, ייתכן מאוד שהסיבה לכך היא שהאישה גילתה את ערכה האמיתי של השמלה – ונמלכה בדעתה.

השמלה כנגד מכירת הדירה

לדברי עו"ד גפן, האישה לוחצת על הגבר למלא אחר הסכם הגירושין עליו הם חתומים, אשר קובע כי הדירה המשותפת תימכר, וערכה יחולק שווה בשווה בין הצדדים. אלא שהגבר הפגוע, הבהיר היטב כי אין בכוונתו לעשות זאת עד אשר תיאות האישה להחזיר לו את השמלה. 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x