"אנחנו נפתור את משבר הדיור ונוודא שבעוד כמה שנים לא יהיה משבר חדש"

קבינט הדיור הכריז על 7 מתחמים מועדפים הכוללים כ-30,000 יחידות דיור

 

 
משה כחלון,קרדיט:יוסי זליגרמשה כחלון,קרדיט:יוסי זליגר
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
27/10/2015

שר האוצר משה כחלון בקבינט הדיור: "אנחנו נפתור את משבר הדיור ונוודא שבעוד כמה שנים לא יהיה משבר חדש.  משבר הדיור החמור שאנחנו חווים היום התחיל בגלל חוסר תכנון מספיק של דירות.

אנחנו נצליח לפתור את משבר הדיור אבל האחריות שלנו היא לתכנן היום בשביל הדורות הבאים מדאגה למדינה ועתיד הילדים שלנו. אנחנו נתכנן מלאי משמעותי של דירות ונוודא שעוד כמה שנים לא יהיה כאן משבר דיור חדש.

את הפירות של כ- 30,000 דירות שהוכרזו היום יקטפו בעוד מספר שנים אזרחי המדינה."

קבינט הדיור אישר היום (ה- 26.10.15) את הצעת שר האוצר, ח"כ משה כחלון, להכרזת 7 מתחמים מועדפים לדיור בישובים: רמת גן, קרית אתא, באר יעקב, קצרין, אופקים ושפרעם, על פי הפירוט הבא:

ברמת גן הכריז קבינט הדיור על שני מתחמים המצויים בדרום מזרח העיר, ובסמוך לתל השומר: גני אז"ר, הכולל 2,200 יח"ד ותל השומר דרום הכולל 3,000 יחידות דיור.

בקרית אתא הכריז הקבינט על מתחם המצוי בצפון העיר אשר יכלול כ- 11,500 יח"ד.

בבאר יעקב הוכרז מתחם המצוי בסמוך למחנה צריפין המיועד לפינוי וכולל כ- 1,000 יח"ד, מהן 240 יח"ד המיועדות לדיור מיוחד.

בקצרין הכריז הקבינט על מתחם הכולל 1,600 יח"ד בדרום הישוב.

באופקים הוכרז מתחם הכולל 8,000 יח"ד ומצוי במזרח הישוב.

בשפרעם הוכרז מתחם הנמצא במזרח הישוב וכולל כ- 1,500 יח"ד ושטח נרחב המיועד לתעסוקה הנמצא בתחום מחצבה שפעולתה הסתיימה.

סך כל יחידות הדיור בתכניות אלו עומד על 28,800 יח"ד. מתוך יחידות דיור אלו יוקצו בכל מתחם ומתחם גם יחידות דיור לטובת שכירות לטווח ארוך. בנוסף למגורים כוללות תכניות אלו גם שימושי מסחר ותעסוקה אשר יתמכו בתוספת יחידות הדיור בישובים אלו, חיבורים תחבורתיים הנדרשים לישובים, שטחי ציבור אשר ישמשו את יחידות הדיור החדשות ועוד.

משמעות ההכרזה היא שניתן יהיה לקדם ולאשר תכניות במתחמים אלו במסלול תכנון ייעודי וממוקד, באמצעות הועדה הארצית לתכנון ולבניה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל).

עם החלטה זו והעברת התכניות במתחמים אלו לטיפול הותמ"ל, תטפל הוועדה ב- 43 תכניות הכוללות כ-130,000 יח"ד בכל רחבי הארץ. יחידות דיור אלו יאושרו בלוח זמנים מהיר ובהליך יעיל על מנת להגדיל את המלאי התכנוני של יחידות הדיור במדינה.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x