אם התעשייה נכנסת לגל האטה - נובה לא תוכל לחמוק מההשלכות

נובה – קנייה מחיר יעד 52 ש"ח

 

 
 

גלעד אלפר
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
28/10/2015

נובה תדווח את תוצאות הרבעון השלישי מחר (שלישי) לאחר סגירת המסחר בארה"ב, כאשר שיחת הוועידה תתחיל ב-22:30. צפוי רבעון טוב, אך הערות החברה לרבעון הרביעי ובעיקר לגבי שנה הבאה ירכזו עניין. 

הרבעון השלישי צפוי להיות חזק. TSMC, שהיא עדיין הלקוחה העיקרית של נובה, משקיעה בטכנולוגיה 16 ננומטר בשנת 2015, אם כי החברה חתכה את תחזיות השקעות ההון שלה בצורה מהותית לאחרונה – בכ-25% ל-8 מיליארד דולר. עם זאת, הקיבולת של החברה צפויה לגדול בכ-12% לעומת 2014.

$m, non-GAAP

3Q15E

2Q15A

3Q14A

Sales

           40.3

           40.6

           27.4

Op Income

             4.6

             5.6

             3.3

Net Income

             5.1

             5.6

             3.9

EPS

0.17

0.20

0.14


 
בנוסף, אנחנו מעריכים ש-ReVera  מתפקדת היטב. כתזכורת, הרכישה הזו, מעבר לערך שבטכנולוגיית הרנטגן שלה, מגוונת את בסיס הלקוחות של נובה, ובעיקר מגדילה את החלק של סמסונג ובעיקר בתחום הזיכרון (בניגוד ללוג'יק). העובדה הזו היא חשובה במיוחד בשל מרכזיותה של סמסונג בשוק הזיכרון (בעיקר V-NAND), שם החברה מובילה לעומת שאר יצרניות הזיכרון מבחינת קיבולת ייצור. 
עם כל זאת, אנו רואים סיבות לדאגה. TSMC אמנם רמזה שהיא תגדיל את השקעות ההון שלה בשנת 2016 וממשיכה להיות אגרסיבית בכל הנוגע למעבר לטכנולוגיית 10 ננומטר, אך קיצוץ ההשקעות של החברה השנה הוא סימן אזהרה. בנוסף, זרם החדשות בתחום השבבים מראה כי יש האטה מסוימת בתחום הסמארטפונים והתשתיות. 
המלצה: אנחנו ממשיכים להמליץ לקנות את נובה כחברה מובילה בתחומה בתעשייה וכחברה מנוהלת היטב שגילתה פיקחות ברכישה הראשונה שלה. אבל אנחנו מזהירים שאם באמת התעשייה נכנסת לגל האטה, נובה לא תוכל לחמוק מההשלכות. אנחנו מצפים בכיליון עיניים להערות ההנהלה בשיחת המשקיעים מחר בלילה.    

גלעד אלפר, אנליסט אקסלנס

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x