כנס המתכננים הפיננסיים >> דוחות פיננסים מובנים יותר - מביאים יותר לקוחות

 

 
דן דוברי יושב ראש איגוד מתכננים פיננסים בישראל דן דוברי יושב ראש איגוד מתכננים פיננסים בישראל
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
02/11/2015

בתאריך 27 – 29 אוקטובר איגוד מתכננים פיננסים ערך את הכנס החמישי שלה במלון "דוד רסורט וספא" בים המלח. 

מאות מוסמכים השתתפו בכנס שבו נכחו שמונה מרצים שהגיעו לאירוע מחו"ל לרבות מנכ"ל האיגוד העולמי נואל מאי  רו"ח ג'וליאן קמבל ועו"ד אנטוני לוו  מחברת הביטוח והנאמניות   STMהבינלאומית שהציגו פתרונות מס יחד עם רו"ח משפטן יעקב קרטה, בריאן קלוטיאר מחברת Prestige, שהציג השקעה אלטרנטיבית שבאמצעותו ניתן לייצר תשואה נזילה קבועה ויציבה ללא חשיפה לסיכוני שוק, סטיב ראוצר, דן מקונגל ולאון דיאמונד מחברת Mansard Capital חברת בת של ענק הנדל"ן העולמי Sellar שהציגו קרן מיוחדת נזילה שמשקיעה בפרוייקטים שלהם בנדל"ן וכן המתכננת הפיננסית ג'ולי לורד הנשיאה של האיגוד האנגלי לשעבר.
 
ג'ולי היתה חברת הנהלה של איגוד המתכננים הפיננסים במשך 15 שנים ובעברה שמשה גם כיו"ר האיגוד. בנוסף ג'ולי היתה יו"ר וועדת תוכן מקצועי ולימודי המשך באנגליה ורואה שליחות אישית בהכנה מקצועית של מתכננים באנגליה במטרה לוודא שהם מעניקים את הייעוץ הטוב ביותר ללקוחותיהם. 

ג'ולי שלחה לכל המתכננים הפיננסים המוסמכים בארץ את המסר להלן: 

"מתכננים פיננסים בישראל, תהיו גאים במקצוע שרכשתם כי תכנון פיננסי עוסקת בבני אדם והחיים שלהם ולא בהשקעות, ביטוח או אפילו בכסף שלהם. 

תהיו בטוחים בשירות שאתם מעניקים והערך שלה ללקוחות שלכם – ותגבו שכר בהתאם. לא לשכוח – לכם הכח לשנות להם את הגורל. אתם אנשי מקצוע שמספקים ייעוץ והכוונה, לא אנשי מכירות שמוכרים מוצרים פיננסים. 

תייצרו לעצמכם מודל עבודה והצעת ערך שתהיה ברורה לכל השותפים בעסק שלכם ולכל העובדים. כולם חייבים להיות מתואמים ולהבין למה אתם יוצרים שינוי בעסק שלכם ואיך הם והלקוחות שלכם ירוויחו מכך. 

תשתמשו בניהול תזרים המזומנים של הלקוחות שלכם כבסיס לכל העבודה שלכם ותמנעו לעבוד עם לקוחות שלא מעריכים את זה. כאשר משתמשים בניהול תזרים מזומנים עם לקוחות זה עשוי להיות כלי משמעותי וגורלי שיבדל אותכם מכל אנשי המקצוע האחרים שלא עסוקים בתכנון פיננסי. 

לכל המוסמכים לתואר CFP, אל תבזבזו את העבודה הקשה שהשקעתם בלימודים. תצעקו לכולם מכל הגגות שאתם אנשי מקצוע מדהימים – תשימו את הסמל של ה CFP® על כרטיסי הביקור שלכם ובאתר האינטרנט בענק ותדוורו את כל הלקוחות שלכם וכל הקשרים העיסקיים שלכם וגם אותם תיידעו.תזכרו תמיד "אתם העתיד של תכנון פיננסי בישראל והאדריכל של ההצלחה של הלקוחות שלכם.אני מאחל לכם רק טוב במסע שלכם לייצר עסק מצליח ומשגשג בתכנון פיננסי וקהילה חזקה ומשתפת" 
 
בנוסף לאורחים מחו"ל כבוד ח"כ וסגן שר האוצר לשעבר מיקי לוי שוחח עם הקהילה ואמר " אתם העתיד של התחום הפיננסי במדינה, כל העולם עובר לסטנדרט עבודה של נאמנות מוחלטת ללקוחות ומכשיר את עצמו בהתאם, אנו מחכים לחוק הנאמנות בארה"ב שנמצא כבר בשלביה האחרונים וניישם חוק דומה בישראל".   
ח"כ לוי חיבק את המתכננים גם בנאום שלו וגם בשיחות אישיות שניהל זמן ממושך אחרי שסיים את דברים מחוץ לאולם. 

בנוסף המרצים להלן שיתפו את כל המתכננים בידע והנסיון הרב הצבור שלהם

פרופ, עו"ד אלון קפלן מהרצוג פוקס נאמן – שוחח על הנאמנות ואיך זה יכול לעזור למתכננים פיננסים להגשים יעדי חיים ללקוחות שלהם. 

גדי ברייר איש המקצוע הותיק מקבוצת ארנסט אנד ייאנג (EY) – שוחח עם המתכננים על הצורך והאתגר של שינוי במודל עבודה בהרצאה שהרשים מאוד את כל המשתתפים. 

ירון פיטרו איש ההשקעות הותיק והמנוסה שהרצה וערך סמינר אינטימי עם מתכננים פיננסים על קרנות אלטרנטיבים ובעיקר עם קרנות נדל"ן והערך הרב שזה יכול לייצר ללקוחות של מתכננים. 

רו"ח משפטן יעקב קרטה – איש המיסים לשעבר בכיר ברשות המיסים שוחח על המתכננים על גילוי מרצון. 

שמעון מירון – משנה למנכ"ל הכשרה שוחח על הצורך ביצירתיות וערך סמינר אינטימי עם המתכננים במטרה להבין את הצרכים של הלקוחות שלהם. שמעון אמר "הכשרה קושרת את עצמה בברית עם המתכננים, אנו לצידכם ונהיה לצידכם במתן פתרונות הולמים ללקוחות שיאפשרו להם לחיות חיים של כבוד וביחטון. אנו מאמנים חזקים ושותפים נאמנים במסע ושליחות שלכם". 

מירה בר – ראש תחום פרישה במנורה ששוחחה עם מתכננים פיננסים על אתגרי הפרישה ואיך מנורה נארך לעזור להעניק כלים להתמודד עם זה. 

עו"ג ג'ון גבע – היועץ המשפטי של האיגוד ששוחח עם המתכננים על המותר והאסור למתכנן מבחינה רגוטלטורית. 

אלכס קפלון CFP – ששיתף אותנו בטזה שהוא כותב בלימודי תואר שני באוניברסיטת חיפה בחוג לגרנטולגייה על הפוטנציאל לתכנון פיננסי בקרב אזרחי ישראל והערך הרב שמקצוע חדש יכול להעניק לישראלים ולאזרחי העולם כולו. 

 היו"ר נחדש שוחח עם המתכננים הפיננסים על הקוד האתי של הקהילה הבינלאומית ולמה זה Make business sense  ויכול לעזור להם להקים עסק משגשג. 

בכנס היה גם פנל מרתק ופורץ גבולות בנושא: יצירת תזרים מזומנים ממקורות שונים כחלופה לקצבה בפרישה שבו השתתפו, ירון פיטרו – מנכ"ל Wealthstone, דני קהל – משנה למנכ"ל איילון חברה לביטוח  אודי כץ – לשעבר נשיא לשכת סוכני ביטוח  רמי דרור – מנכ"ל הלמן אלדובי נעם הירשקורן CFP® - סגן יו"ר האיגוד. 

בנוסף בכנס המתכננים הפיננסים ערכו בוקר של טיפים וסמינר אינטימי עם המשתתפים ושיתפו אותם בסודות ההצלחה שלהם : גבי פרנקל CFP®., ארז לוי CFP®, רון קשת CFP®, עומר גטניו CFP®. גדי ברקאי CFP® נועם הירשקורן CFP® דוד אלשטיין CFP®. 

בערב הגאלא שבו נפרדו מדן דוברי CFP® בתפקיד היו"ר אמר דן " יש לי חלום, אני חולם שיהיו בארץ 2500 אנשי מקצוע מדהימים נושאי התואר CFP® עד 2025. שהם יהיו צבא מגובשת של אנשי מקצוע ששמים את טובת הלקוחות שלהם בקדימות וישנו גורלות עבור אזרחי ישראל, אני חולם שהם יזכו בהכרה אקדמית ויהיו חלק ממקצוע חדש "מתכנן פיננסי מוסך" שיביא ערך רב ללקוחות לא פחות מרו"ח עו"ד או רופא, אני חולם שנקבל הערכה מהחברים שלנו במוסדות הפיננסים ומהציבור בישראל שיעריך את הערך הרב שהמתכנן מביא למשפחות" 

הוא הוסיף " אם הצלחתי כיו"ר זה רק בזכותכם, בזכות קהילה של אנשי מקצוע מדהימים שהשקיעו שנתיים מהחיים שלהם להכשיר את עצמם לאתגר של לשרת את אזרחי ישראל בנאמנות. אם הצלחתי זה בגלל שניתן לי הזכות לעמוד על הכתפיים של אנשים ענקיים". 

הוא סיים "אני מעביר את התפקיד ליו"ר החדש עומר גטניו CFP® שהוא שותף שלי לחזון, לדרך והקים עסק בתכנון פיננסי לתפארת שכולנו גאים בו. הוא מחנך דור של מכננים פיננסים ראויים. הוא ראוי וינהיג את הקהילה ויביא אותו להשגים מרשימים וגבהים חדשים". 

דן התקבל במחיות כפיים סוערות מהקהל פעמיים בכנס – פעם באסיפה הכללית של האיגוד ואחר כך בערב הגאלא. 

נואל מאי המנכ"ל של האיגוד העולמי אמר " התרגשתי מאוד מהכנס והאירוע וחוזר לארה"ב עם התחושה שיש בישראל קהילה ראוייה של אנשי מקצוע מהטובים בעולם וגאה להיות חלק בזה. בכל העולם דוחפים את אנשי המקצוע לחיות CFP® - בישראל מחבקים אותם כל הדרך ל CFP®". 

עומר גטנין CFP® היו"ר החדש אמר "אני מאושר לקבל על עצמי את התפקיד יו"ר ומתרגש לקראת העתיד. אני בטוח שבשנתיים נוכל להשפיע ולייצר מומנטום למקצוע שינציח אותנו ויבסס את המעמד שלנו כאנשי המקצוע הטובים והערכיים במדינת ישראל". 

דוד אלשטיין CFP® בוגר מחזור ג' אמר על הכנס " ככל שהזמן חולף ואני רואה את מפעל החיים הזה חי נושם בועט וצומח – אני מלא בהתפעלות והערכה. ההתלהבות התשוקה והמסירות מעורר השראה. אני גאה להיות חלק בזה, להיות חבר באיגוד, ושותף לחווית החיים העצומה הזאת – אשריך". 

יעקב פורטנוי CFP® מבעלי חברת התכנון הפיננסי וסוכנות הביטוח Balance אמר " היה כנס מצויין נהנו מאוד ולמדנו הרבה, תודה לכל המעורבים ותודה על ההזדמנות שאתם מענקתם לנו. זה לא מובן מעליו מה שאתם עושים". 

גבי פרנקל CFP® שמשרדו בכרמאיל אמר תודה על כנס עשיר ומקצועי גאה להיות בקהילה בינלאומית המאמצת קוד אתי שטובת הלקוח קודמת לכל , שתוצריה ללקוחות הם אסטרטגיה לחיים כלכליים טובים והזדקנות בכבוד.

אמנואל ישראלי CLU CFP® המתכנן הפיננסי שהוסמך בטקס בים המלח אמר "ברצוני להודות לך ולשאר העוסקים במלאכה, על הכנס הנפלא שהיה בים המלח. לאחר כ- 30 שנה בענף הביטוח, וכמשתתף קבוע בכנסים השונים, מעולם לא נהניתי והתרגשתי, כפי שהיה בים המלח. אני בהחלט מעריך את המאמץ וההשקעה שנעשתה על ידכם, ומוריד בפניכם את הכובע. אני יותר מגאה להיות חלק מהמשפחה המכובדת של המתכננים הפיננסיים.

ארז לוי CFP® מנאות פיננסיות אמר "הוועידה היתה בעייני מוצלחת מאוד הן בתכניה והן בבחירה המוצלחת מאוד בג'ולי לורד . ברכות למארגנים ולדני בראשם" .

נועם הירשקורן CFP® סגן יו"ר האיגוד שיכנס לתפקיד יו"ר בעוד שנתיים סיכם: "סיימנו עוד עמוד דרך בהסיטוריה של "תכנון פיננסי" בישראל, אני בטוח שנפגש כולנו בכנס העשירי לתכנון פיננסי אחרי שנגשים חלק ניכר מה"חלומות" של המייסדים שלנו דן דוברי CFP® ומשה לרון CFP®". 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x