סקייליין: מכרה חלקה במלון בטורונטו תמורת כ-15.2 מיליון שקל

העיסקה - במחיר הגבוה בכ-12% שווי הספרים של האחזקה במלון

 

 
גיל בלוטרייך, יור דירקטוריון סקיילייןגיל בלוטרייך, יור דירקטוריון סקייליין
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
02/11/2015

סקייליין דיווחה לפני כשבוע על השלמת רכישת 50% ממלון רנסנס בקליבלנד, ארה"ב

חברת סקייליין מדווחת היום, כי השלימה את מכירת חלקה (9.07%) בשותפות המחזיקה במלון King Edward הממוקם בטורונטו. חלק סקייליין בשותפות נמכר תמורת כ 5.2 מיליון דולר קנדי (כ 15.2 מיליון ₪), וזאת למול עלות של כ-4.6 מיליון דולר קנדי (כ- 13.6 מיליון ₪) בספרי סקייליין ל 30.6.2015. בעקבות המכירה החברה תרשום רווח הון של כ 0.6 מיליון דולר קנדי (כ 1.6 מיליון ₪)

כנגד החזקת החברה במניות השותפות לא קיים חוב כלשהו, כך שמלוא התמורה צפויה להוות תזרים פנוי לחברה. בנוסף, יצוין כי בשנה האחרונה, ההחזקה האמורה לא הניבה לסקייליין תזרים מזומנים פנוי. 

גיל בלוטרייך, יו"ר דירקטוריון סקייליין, אמר היום: "מכירת החזקותינו במלון King Edward הינה בהתאם לאסטרטגיה של החברה לממש נכסים אשר מיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם ושלו נכסים אשר לא מניבים לחברה תשואה ראויה. מכירה זו מצטרפת למכירה שביצענו לפני כ 3 חודשים של מלון הקוסמופוליטן ב40% מעל עלות המלון בספרי בחברה, וכן למכירה של 2 גושי קרקע המיועדים להקמה של כ 65 יח"ד במתחם בלו מאונטיין ביוני השנה בערכים גבוהים משמעותית מעלותם בספרי החברה.  בתחילת שבוע שעבר, דיווחה החברה על השלמה סופית של רכישה הזדמנותית של 50% במלון רנסנס הממוקם בקליבלנד ארה"ב ואשר מנוהל על ידי רשת מריוט העולמית, תוך הכנסה של שותף לעסקה אשר שילם לנו במועד השלמת העסקה פרמיה של כ 3.5 מליון דולר ארה"ב והעמיד את המימון המלא לרכישת הנכס.  
אנחנו ממשיכים לפעול בימים אלה להמשך השבחה של תיק הנכסים שבבעלותנו, למימוש נכסים נוספים שמיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם וכן לאיתור של הזדמנויות עסקיות חדשות". 

חברת סקייליין הינה חברת נדלן המתמחה בייזום, פיתוח וניהול של פרויקטים בקנדה וכן בהשבחה של נכסים מניבים ועתודות קרקע. בנוסף, החברה מתמחה בניהול של מלונות ואתרי נופש בקנדה וארה"ב. לחברה עתודות קרקע לבנייה בהיקף של  כ- 5800 יח"ד ועשרות אלפי מטרים של שטחים מסחריים. בין נכסיה הבולטים של החברה ניתן לציין את מלון היאט ריג׳נסי בקליבלנד , אתר הגולף והסקי הורסשוו,  אתר הגולף והנופש דירהרסט, נמל פורט מקניקול, הכפר בבלו מאונטיין, ומלון היוקרה פנטגייס במרכז טורונטו. בעלת השליטה בחברה הינה חברת מישורים. מר גיל בלוטרייך הינו יו"ר דירקטוריון סקייליין, בעל השליטה בחברת מישורים, נשיא החברה, דירקטור ומנהל פיתוח עסקי החברה בארץ ובחו"ל.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x