תוצאות חיוביות >> בריינסוויי מדווחת על תוצאות סופיות חיוביות בניסוי בחולי פרקינסון

מסקנת החוקרים היא כי מכשיר החברה הוא בטוח לשימוש ויעיל כטיפול עזר לטיפול תרופתי מקובל בפרקינסון

 

 
 

איתי שלוסברג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
02/11/2015

בריינסוויי הודיעה היום על תוצאות סופיות בניסוי מעקב בחולי פרקינסון בעקבות ביצועו של ניסוי אשר בחן את יעילות הטיפול בעזרת מכשיר החברה בסובלים מפרקינסון כתוספת לטיפול תרופתי קיים, כולל מעקב לאחר סיום הטיפולים. ניסוי זה בוצע על ידי  ד"ר ג'ימי סטברג מאוניברסיטת אנדרס בלו בסנטיאגו (צ'ילה). 
  
הניסוי כלל 45 חולים הסובלים מפרקינסון ואשר מטופלים באופן קבוע בתרופות. המטופלים קיבלו בממוצע 14 ימי טיפול בעזרת מכשיר החברה במהלך שלושה שבועות.  כל יום טיפול כלל גירוי בתדירות איטית (Hz 1) של האזור המוטורי העיקרי (1M) למשך 16 דקות, ומיד לאחר מכן גירוי בתדירות מהירה (Hz 10) של קליפת המוח הקדמית (lateral PFC) למשך 16 דקות נוספות.

השפעת הטיפול על הנבדקים נבחנה באמצעות מדדים מקובלים לחומרת הסימפטומים של מחלת הפרקינסון לפני הטיפול, לאחר סיום הטיפול ובמפגש מעקב שנערך חודש לאחר הטיפול האחרון.
   
בניסוי נמצא כי בתקופה שלאחר הטיפול, הן מיד לאחר סיומו והן במפגש המעקב, נצפתה ירידה משמעותית ומובהקת מבחינה סטטיסטית בטווח רחב של סימפטומים מוטוריים (כגון קצב הליכה, כמות הנפילות ויציבות) וכן של סימפטומים לא-מוטוריים (כגון דיכאון המלווה פרקינסון). בנוסף, הטיפולים לא גרמו לתופעות לוואי חמורות או לחוסר נוחות מיוחדת.

הממצא החדשני והעיקרי של ניסוי זה מתייחס למשך תגובת המטופלים לטיפול התרופתי שניתן במקביל לטיפול במכשיר החברה.  הניסוי מצביע על כך שזמן התגובה היומי לתרופות עלה בממוצע ב-73% (מכ-4.4  ל-7.6 שעות ביום), כולל בחולים אשר לא הגיבו כלל לתרופות בתחילת הטיפול (מ-0 ל- 6.3 שעות ממוצע ביום).  בנוסף דווח כי במספר מקרים הוחלט על הפחתת המינון התרופתי לאחר סיום הטיפולים (בכדי להקל על תופעות לוואי של תרופות אלה), מבלי שנצפתה החמרה בסימפטומים בעקבות הפחתת המינון התרופתי.

מסקנת החוקרים היא כי מכשיר החברה הוא בטוח לשימוש ויעיל כטיפול עזר לטיפול תרופתי מקובל בפרקינסון. כמו כן, החוקרים הסיקו כי הטיפול בעזרת מכשיר החברה יכול להשפיע על טווח רחב יותר של סימפטומים לעומת אלה שדווחו בספרות המקצועית לגבי השפעת גירוי בסליל המאפשר גירוי שטחי בלבד (של חברה מתחרה). 

אודות בריינסוויי

בריינסוויי עוסקת במחקר, פיתוח ושיווק של מערכת רפואית לטיפול לא פולשני בהפרעות נפוצות בתפקודי המוח. המערכת הרפואית אותה מפתחת ומייצרת החברה מבוססת על טכנולוגיה ייחודית ופורצת דרך הנקראת Deep TMS, באמצעותה ניתן להגיע לעומק המוח ולייצר גירוי או דיכוי עצבי. מערכות החברה נמכרות ברחבי העולם ולהן אישורי CE ו-FDA ושיפוי רפואי אצל כ-70% מאוכלוסיית ארה"ב. עיקר מאמצי החברה בימים אלה הינם למסחור והעמקת החדירה לשוק האמריקאי לטיפול בדיכאון עמוק. 

 
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x