שוק המניות האמריקאי הגיע לשיא והשווקים עדין שליליים

ירידות שערים הן רק עניין של זמן 

 

 
 

בועז אילון
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
08/11/2015

מדד ת"א 25, מחיר אחרון: 1581.79

פער הארביטר'ג עומד על מינוס 0.1%- והוא מרמז על התנהלות מדד ת"א 25 ללא שינוי משמעותי. החוזים הסינטטיים (המדד הגלום במחירי האופציות) סגרו ברמה נמוכה מעט יותר והם מבטאים מדד של 1579.70. 
מתחילת השנה ועד לסגירה של יום חמישי עלה מדד ת"א 25 ב-7.97%, ת"א 75 עלה ב-1.01% ומדד היתר 50 עלה ב-19.75%.

לעיל גרף מדד ת"א 25 לשלוש השנים האחרונות

אנו נמצאים בגל עולה שעשוי להמשך עד 1630 נקודות אבל לא סביר שיגיע עד לשם. נקודת ההנחה היא שהשוקים שליליים ושהחלה מגמת הירידה למרות שפגשנו רק סימן שלילי ראשון ולא מבנה מלא של שוק יורד. התמונה בשוקי חו"ל עשויה להתברר בקרוב שכן שיאים חדשים במדדי חו"ל החשובים יבטלו את ההנחה שהמגמה שלילית, לפחות במדדי ארצות הברית.

כדי להגיד שהמגמה ארוכת הטווח התהפכה לשלילית יש לראות שתי נקודות שפל יורדות ושתי נקודות שיא יורדות אבל בינתיים יש לנו רק שפל נמוך יותר. כדי לקבוע שהמגמה התהפכה, יש להמתין לסיום העלייה כדי לוודא שהקונים לא יגרמו לשבירת רמת השיא הקודמת ב-1729 נקודות. האישור לאי שבירת שיא ולשינוי המגמה יתקבל רק כאשר תשבר רמת השפל שנוצרה ב-1469. רק שבירת הרמה הזו מטה, ובתנאי שלא נשבר שיא גבוה תאשר את שינוי המגמה ארוך הטווח. בירידות של חודש ספטמבר נשבר שפל נמוך יותר במדד ת"א 25 לעומת המדדים בחול שלא שברו שפלים חדשים בירידה של ספטמבר. לאור זאת ויחד עם העובדה שהמדד המוביל אצלנו עדיין רחוק מאוד מהשיא שלו, מדד ת"א 25 מראה חולשה יחסית.

התיקון מעלה במדד ת"א 25 יכול להגיע עד ל-1630 נקודות. 

בהנחה שיתווספו איתותים נוספים שיאשרו את מגמת הירידה, יעד המחיר ארוך הטווח הוא 900 במהלך הרבעון הראשון של שנת 2017.

מדד האס אנד פי 500, שער אחרון 2097

v>מדד האס אנד פי 500 רחוק ב-1.7% בלבד משיא כל הזמנים והמבחן לשינוי המגמה הוא האם ייפרץ השיא ברמת 2135 נקודות. הדאו ג'ונס רחוק בכ2.5% מהשיא ואילו הנאסדק 100 שבר השבוע את שיא כל הזמנים. מדד הנאסדק 100 הוא בעל עוצמה מיוחדת וגם בשיא הירידות של אוגוסט וספטמבר כתבתי שאני לא אתפלא שהנאסדק 100 ישבור שיא חדש אחרי שתסתיים הירידה אפילו אם שוקי המניות כבר החליפו מגמה לשלילית.

להלן גרף של מדד האס אנד פי 500 לשנה האחרונה

להלן גרף של מדד הנאסדק 100 לשלוש השנים האחרונות

כדי להחזיק בתחזית השלילית על האס אנד פי 500 לעבור את מבחן נקודות השיא והשפל ולא לעלות אל מעל לשיא הקודם. אם אני צודק בתחזית השלילית, זה הזמן בו הכסף החכם ממשיך לצאת. כל עוד לא נשבר שיא, יעד המחיר הוא 1100 נקודות ברבעון הראשון של 2017. אם יישבר שיא חדש נבחן את התחזית מחדש. 

בועז איילון,מנכ"ל ובעלים של תטא


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x